WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розвиток ринку Інтернет послуг в Україні - Реферат

Розвиток ринку Інтернет послуг в Україні - Реферат

швидкість (до 64 кбіт/с, до 128, 256 кбіт/с і вище) із базовою кількістю трафіку (1, 2, 4 Гбайт) і додатковою оплатою трафіку понад ліміт (від 400 грн. на місяць). І "скажені" тарифи на необмежену кількість трафіку на певних швидкостях (тисяча гривень на місяць), що пов'язано з необхідністю сплачувати "Укртелекому" за передачу великих обсягів інформації через його зовнішні волоконнооптичні канали.
Частина операторів узагалі не "світять" свої ціни, заявляючи: "все вирішується в кожному конкретному випадку під конкретні рішення для конкретного клієнта". Так, GoldenTelecom прямо не заявляє про свої ціни.
LuckyNet пропонує нові тарифні плани "Україна", що декларують швидкість "до 8 Мбіт за секунду". Це означає здійснення зв'язку на максимально можливій швидкості на лінії абонент- провайдер. Заковика полягає в тому, що таку швидкість можна розвинути лише на коротких (до 1,5 км) і якісних (до 300 Ом) виділених каналах, яких не так уже й багато. Ця швидкість тим більше не може гарантуватися далі, при виході на зовнішні канали, оскільки сумарна пропускна здатність виділених ліній клієнтів у десятки разів перевищує пропускну можливість зовнішнього каналу провайдера. У результаті клієнт має ту смугу в зовнішньому каналі, яку йому вдається отримати, конкуруючи з іншими клієнтами.
Тарифи IPTelecom вирізняються своєю визначеністю та прозорістю для клієнта. При цьому, незалежно від швидкості підключення (від стандартної 128 кбіт/с до 2 Мбіт/с), гарантується робота саме на вибраній швидкості навіть при виході на зовнішні канали. Так само стійке з'єднання гарантується і Digital Generation. Суть такої політики полягає в тому, що клієнтові гарантується та пропускна здатність, яку він замовив, а на випадок збоїв системи здійснюється негайна технічна підтримка.
"Кабельний" Інтернет
З'єднанню через виділену телефонну лінію є альтернатива: радіопередача даних у зоні прямої видимості, xDSL через телефонну лінію з можливістю використання телефона для розмов і, звісно ж, зв'язок через телевізійний кабель. Послуги надають кілька провайдерів. Як правило, вони одночасно є операторами кабельного телебачення. Інтернет по каналах мережі кабельного телебачення дозволяє уникнути залежності від вартості послуг операторів телефонного зв'язку, що дає змогу встановлювати тарифи на нижчому рівні. При цьому ніхто не відбирає можливості одночасно переглядати програми цифрового телебачення.
Катерина Гончарова, начальник відділу маркетингу компанії "Воля":
- Доступ в Інтернет по мережах кабельного телебачення набуває дедалі більшої популярності у світі. Пов'язано це передусім зі зростанням потреби користувачів у високошвидкісних з'єднаннях, яких не може забезпечити dial-up доступ. А виділені лінії - це досить дороге і заморочливе задоволення для домашніх користувачів, так само як і для малих та середніх офісів. Кабельний Інтернет у такому разі виступає технологією доступу в Інтернет, яка є найоптимальнішим поєднанням ціни та якості. Оскільки немає потреби в побудові виділених ліній (доступ дається на базі наявної мережі кабельного телебачення, яке вже сьогодні заходить у кожну квартиру), то вартість організації такого з'єднання набагато дешевша. Крім того, технологія кабельного Інтернету не потребує встановлення відповідної частини устаткування передачі даних окремо для кожного користувача на майданчику провайдера, що також здешевлює підключення абонента. Висока пропускна здатність систем, а також можливість для клієнтів зв'язуватися безпосередньо, без участі зовнішніх інтернет-серверів, дозволяє реалізовувати багатокористувацький доступ до корпоративних баз даних, спільну роботу декількох користувачів над одним документом.
З цією метою в найближчому майбутньому наша компанія планує запустити послуги VPN - створення захищеного виділеного зв'язку між офісами, що перебувають у зоні охоплення кабельною мережею.
Прогнози фахівців зводяться до того, що провайдери кабельного телебачення захоплять значну частину ринку домашніх користувачів, а також малого і середнього бізнесу. Однак через обмеженість загальної пропускної смуги каналу і відсутність можливості отримати індивідуальний канал із гарантовано високою пропускною здатністю, для великих корпоративних клієнтів більш привабливим рішенням є xDSL, а надалі
На ринку ІНТЕРНЕТ послуг працює понад 278 ISPs, що забезпечує конкурентність середовища і, можна сказати, що ринок вже залишив свою інноваційну фазу, коли послуга "доступ до ІНТЕРНЕТ" була інновацією. Прийшов час боротьби за розподіл ринку в великих містах і поширення на малі, тому найближчим часом слід очікувати створення стратегічних альянсів між Інтернет компаніями, які контролюють більшість ринку, і малими ISPs, а також відкриття філій чи представництв на умовах дистриб'ютора чи агента. Серед проблем, які ставлять ISP це монополія УкрТелеком на внутрішні канали зв'язку.
Досить суттєвий вплив на розвиток ринку електронних послуг створюють і продавці hardware та software, які лише в минулому році забезпечили користувачів більше, ніж 500 000 комп'ютерами. При чому значна частка належить українським компаніям-виробникам. Складно говорити про створення конкуренції на глобальному ринку ICT при відсутності достатніх інвестиційних ресурсів, але створити робочі місця і призупинити відтік висококваліфікованих кадрів з України такі компанії можуть, і тут треба сприяти розвитку ICT бізнесу через системи бізнес інкубаторів, технологічних парків, програм податкових кредитів та венчурного капіталу.
Щодо розвитку змістовної частини ІНТЕРНЕТ, то тут необхідно відмітити створення Українських академічно-дослідницьких мереж, а це - UARNet, КARNet, URAN, і в вересні 2002 року розпочав свою роботу проект на розвиток Української Національної Дослідницько-Освітньої Мережі UNREN , який орієнтований на підключення України до єдиної Європейської академічної мережі GEANT. Стан розвитку Українських дослідницьких та академічних мереж детально обговорювався на NATO ADVANCED NETWORKING WORKSHOP http://www.cei.uran.net.ua:8101/archives/2003apr-workshop/agenda.htm в квітні 2003 року . В вересні закінчується перший рік безплатного підключення до GEANT, але на цій початковій стадії університетській та академічній спільноті не вдалося скористатися цим доступом в повній мірі.
Одним з найкращих індикаторів розвитку змістовної частини ІНТЕРНЕТ є відвідуваність веб сайтів. Практично третю частину трафіку по сайтах забезпечують бізнесові сайти, навчальні сайти - близько 15% процентів, державні сайти і ІНТЕРНЕТ проекти з державної політики не перевищують 10 %. Все інше - це туризм, розваги, фінанси.... Правда, відвідувати - це ще не означає скористати, а тим більше управляти інформацією.
Існують певні проблеми мовного бар'єру: 80% змістовної частиниІНТРЕРНЕТу є англійською мовою, 80% сайтів в українському сегменті Інтернету є російськомовними. При цьому, частка україномовних сайтів складає 14%, а 4% сайтів представляють свою інформацію двома мовами - українською й російською. Але тут необхідно надіятися на молодь, яка сьогодні активно вивчає дві - три мови, що є необхідною умовою праці в глобальному суспільстві.
Для управління інформаційними потоками в середині

 
 

Цікаве

Загрузка...