WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Комп’ютерні мережі. Функції протоколів кожного рівня - Реферат

Комп’ютерні мережі. Функції протоколів кожного рівня - Реферат

МАС-підрівень.
Для реалізації свого завдання LLC - протокол може нумерувати кадри та слідкувати за отриманням кадрів у порядку номерів, вимагати повторення передавання спотворених або втрачених кадрів.
Стандарти описують, як звичайно, групу протоколів канального, фізичного рівнів та параметрів передавального середовища, тому що найчастіше ця група протоколів визначає певну технологію передавання, наприклад, Ethernet.
Значну роботу зі стандартизації протоколів канального та фізичного рівнів веде Комітет 802 ІЕЕЕ Міжнародного інституту інженерів-електриків та електроніків. До найбільш відомих стандартів ІЕЕЕ 802 відносять: ІЕЕЕ 802.3 - стандарти технології Ethernet, ІЕЕЕ-802.11 - стандарти безпроводових мереж.
Стандарти ІЕЕЕ 802.1-802.11 продубльовані ISO у стандартах ISO 8802-1 -8802-11.
Приклади технологій канального рівня: Ethernet, FDDI, Bluetooth, Wi-Fi.
Протоколи мережевого рівня
Мережевий рівень виконує ретранслювання даних черезодну або кілька систем, а також забезпечує для транспортного рівня незалежність від методів та засобів комутації, різних маршрутів у фізичних засобах сполучення.
Головним завданням мережевого рівня є маршрутизація інформації, тобто відбувається вибирання шляхів передавання блоків залежно від адрес призначення та інших характеристик (таких, як завантаженість або надійність окремих проміжних сполучень). Протокольні блоки даних на мережевому рівні називають пакетами.
Найбільш відомим протоколом мережевого рівня є протокол ІР (Internet Protocol).
Протоколи транспортного рівня
Транспортний рівень надає прикладним об'єктам сполучення через усі фізичні засоби мережі незалежно від реальної конфігурації цього сполучення. Таке сполучення називають наскрізним.
Сполучення, гарантоване транспортним рівнем, повинно бути прозорим, тобто не залежати від кодів інформації вищих рівнів. Для ефективнішого передавання даних на транспортному рівні є кілька класів сервісу, які візрізняються параметрами - перепускною здатністю, часом передавання, часом налагодження з'єднання, допустимою ймовірністю помилок.
Транспортний рівень не тільки дає змогу вибрати певний клас сервісу, а й поновлює блоки даних, втрачені на першому-третьому рівнях. У випвдку відмови сполучення на мережевому рівні він налагоджує інше мережеве сполучення.
Приклади транспортних протоколів: TCP, UDP.
Протоколи сеансового рівня
Взаємодія прикладних процесів у комп'ютерній мережі відбувається у формі окремих діалогів - сеансів. Кожен сеанс має такі властивості:
" Сеанс має початок та кінець;
" Під час сеансу зберігаються та використовуються дані, що характеризують цей сеанс. Інколи говорять, що сеанс має пам'ять.
Наприклад, сеансом можна вважати роботу користувача за комп'ютером. Сеанс починається, коли користувач реєструється у системі. Ім'я та пароль користувача використовують для аутентифікації і подальшого визначення та обмеження прав доступу при спробі звернутися до того чи іншого мережевого ресурсу. Сеанс закінчується, коли користувач виходить з системи, або виключає комп'ютер.
Протоколи сеансового рівня дають змогу організувати та підтримувати діалогові сеанси між прикладними процесами.
Процеси налагодження та розірвання сеансу значно відрізняються залежно від реалізації. У найпростішому випадку для налагодження сеансу достатньо пари пакетів Запит сполучення та Підтвердження сполучення, а для розірвання - Запит розірвання та Підтвердження розірвання. У складніших ситуаціях потрібна процедура, яка підтверджує, що запит іде від повноважного користувача, та дає змогу задати параметри обміну.
Під час сеансу протокол керує використанням мережевих ресурсів. Він може, наприклад, тимчасово заблокувати доступ до мережевого ресурсу для інших сеансів.
Важливим завданням сеансу є підтримка живучості сеансу - запобігання втраті сеансових даних у випадку збоїв. Це завдання вирішується періодичним записом на диск інформації (т. зв. контрольних точок) яку можна використати для відновлення стану системи та сеансу. У випадку виникнення збою можливе повернення на контрольну точку - поновлення системи з останньої збереженої контрольної точки.
Якщо природа збою така, що зберегти або відновити сеанс неможливо, то завданням протоколу сеансового рівня є забезпеченя коректного згортання сеансу, при якому всі кешовані дані будуть записані у постійну пам'ять, а всі працюючі застосування та операційна система коректно завершить роботу.
Функції протоколів сеансового рівня часто є реалізованими окремими компонентами мережевих ОС.
Протоколи рівня відображення
Рівень відображення відображає та перетворює дані, якими обмінюються прикладні процеси. Рівень відображення призначений для того, щоби спосіб відображення даних в окремих комп'ютерах не впливав на формат даних у мережі. Кожна інформація, яку формує прикладний рівень для передавання, має два аспекти - семантику і синтаксис. Семантика описує зміст повідомлення і є незмінною. На рівні ж відображення відбувається перетворення синтаксису.
Протоколи рівня відображення виконують велику кількість різноманітних функцій, а саме:
ў Вибір (узгодження між прикладними процесами) потрібної форми відображення даних;
ў Перетворення даних (кодів, форматів);
ў Шифрування.
Прикладами протоколів відображення є MPEG, JPEG.
Протоколи прикладного рівня
Протоколи прикладного рівня забезпечують різні форми взаємодії прикладних процесів. Через велику різноманітність форм та потреб прикладних процесів у взаємодії існує велика кількість протоколів прикладного рівня.
Приклад протоколів прикладного рівня:
o ftp - протокол для передавання файлів;
o http - протокол для передавання гіпертекстових даних;
o smtp - протокол електронної пошти;
o snmp - протокол для мережевого керування.
Використана література
Буров Є.В. Комп'ютерні мережі: Підручник. - Львів: "Магнолія плюс", 2006. - 264 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...