WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → 1. Відео- та аудіо-технології мультимедіа. 2. Технології гіпермедіа в комп\ - Реферат

1. Відео- та аудіо-технології мультимедіа. 2. Технології гіпермедіа в комп\ - Реферат

звук; з'єднання через швидкісні лінії дає 8-10 fps із дозволом 160x120 пікселів та чистий звук.
Справжня відеоконференція - це коли кожен співрозмовник бачить та чує кожного іншого співрозмовника (true multipoint conferencing). Можливі спрощені варіанти відеоконференцій: point-to-multipoint (усі бачать та чують тільки одного); point-to-point (спілкуються тільки двоє) [100]. У цілому ПЗ для відеоконференцій в Internet тестують за такими можливостями: обмін текстовими повідомленнями, передавання файлів, планшет.
3. Технології цифрового фото
Плівочну якість можна отримати тільки на деяких професійних сканувальних камерах та багатопрохідних апаратах високої вартості. Проте до них усе більше наближаються недорогі камери. В сфері дешевих фотокамер любительського рівня здійснюються значні зміни. Присвятимо ним подальший розгляд.
Перші цифрові камери, що зберігали зображення в електронній формі, захоплювали його за допомогою чутливих елементів CCD (прилад із зарядовим зв'язком - ПЗЗ). Цей монолітний чіп являє собою матрицю мікроскопічних сенсорів, здатних реагувати на рівень освітлення. Кожен сенсор породжує електричний заряд певної сили, який перетворюється в числове значення, що кодує колір та тон у заданій точці. Оскільки CCD-матриця породжує чорно-білі зображення, то для отримання 24-бітового кольору перед нею розміщають червоний, синій та зелений фільтри: кожного разу сенсор породжує один із основних кольорів, які накладаються, створюючи повнокольоровий піксель. Ці складні маніпуляції з даними є однією з причин невисокого дозволу цифрових фотокамер. У CCD-приладів є й інші недоліки: споживають багато енергії, вимагаючи великих батарей; їх ланцюги живлення відрізняються від активних та живильних ланцюгів іншої електроніки в цифровій камері, тобто комбінувати елемент CCD з іншими ланцюгами на одному кристалі кремнію складно. Таким чином, CCD-технологія вимагає застосування трьох різних рівнівнапруги, великого часу та потужних джерел живлення.
На передові позиції за кількістю пікселів, яку може видавати недорога фотокамера, виходить CMOS-технологія активних сенсорів: чутливим елементом є дуже мала мікросхема, вироблена за масовою технологією CMOS APS. Ця технологія, як і CCD, застосовує пласкі матриці світлочутливих елементів, які передають образ до пам'яті. Але розвиток напівпровідникових технологій дозволив створювати підсилювачі в кожному елементі зображення, генеруючи значні токи, що можна передавати крізь звичайні провідники. Лідером у виробництві CMOS-елементів є компанія Photobit.
CMOS-активні сенсори споживають набагато менше енергії, що є для цифрових камер великою перевагою. Але CCD-технологія забезпечує низький рівень шумів. Ось чому CMOS-камери певний час використовувалися там, де важливішою є не якість, а дешевизна. На даний час вдалося знизити рівень шумів у схемах CMOS APS до рівня CCD. До того ж технологія APS видаляє такі недоліки CCD, як погана чутливість в умовах слабкого освітлення та низьких температур, складність виробництва матриць великого обсягу. CMOS-технологію світлочутливих елементів вдосконалено настільки, що можна знімати сигнали з кожного окремого пікселя.
Першими про випуск для масового ринку цифрових камер за CMOS-технологіями оголосили корпорації Toshiba та Vivitar. Застосування технології CMOS дозволяє: випускати чутливі елементи на підприємствах-виробниках чіпів; суміщати всі функції камери на одному чіпі та вбудовувати нові чіпи в усі ПК. Так, компанія Creative Laboratories продемонструвала систему відеоконференцій, в якій роль телекамери виконував чіп виробництва VLSI Vision. Відомими є також розробки компаній Eastman Kodak, National Semiconductor, Polaroid, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Omnivision Technologies, Suni Imaging Microsystems, Matsushita (розвиває чіп, який суміщає світлочутливий елемент з електронікою стискання).
Але не всі обирають відеочипи CMOS: представники NEC вважають, що CCD-пристрої більше відповідають запитам ринку, забезпечуючи незрівняно вищу якість, а корпорація Sony планує розширювати їх виробництво; фахівці дослідницького відділу CMOS компанії Olympus Optical вважають, що технологія CCD досягла розквіту та не дозволяє повністю від неї відмовитись, але що майбутнє - за технологією CMOS.
Цифрові камери фірми Olympus відрізняються від попередників вищим рівнем якості: об'єктиви невисокої якості з низькою світлосилою замінені класичним об'єктивом TTL з видошукачем крізь лінзу; камеру можна пригвинтити до штативу та відкорегувати видошукач відповідно до свого зору; цифрові камери суттєво легші за плівочні; дозвіл зображення в цій ціновій категорії поза конкуренцією та дозволяє досягти гарної якості відбитків на сублімаційному принтері (10x14 см).
Серед дорожчих фотокамер вартістю до 1000$ з дозволом 640x480 та 800x600 потрібно відзначити моделі фірм Agfa, Apple, Canon, Casio, Epson, Fuji, Kodak, Nikon, Olympus, Polaroid, Ricoh, Sanyo, Sony, Toshiba, Vivitar, SoundVision, які характеризують за такими параметрами: комп'ютерними (камера, тіп/тах, матриця, пам'ять, формат, кадри, звук, відеовихід, платформа), оптичними (оптика, діафрагма, витримка, спалах, фокус, тіп/тах, видошукач, розмір, вага). Аналізуючи значення цих характеристик, можна обрати потрібну модель та створити узагальнений образ оптимальної цифрової камери. Розглянемо його.
Цифрова камера повинна мати всі можливості класичного фотоапарату. Цінують гарну оптику, трансфокатор з дво- та трикратним збільшенням, можливість перемикання фокусування з автоматичного режиму на ручний, макрозйомку. Для зручності зйомки камеру споряджають Z-CD-панеллю, що може обертатися. Камери мають вбудований спалах, який забезпечує до п'яти режимів роботи. Бажана функція автоспуску.
Чутливість цифрових фотокамер за стандартом ISO, як правило, за фотографічними мірками є низькою. Вони споряджені функціями автоматичного встановлювання балансу білого, виставляють час експозиції, регулюють витримку.
Зйомка може вестись як окремими кадрами, так і в неперервному режимі з частотою до 5-75 кадрів/с. Кожен кадр можна супроводжувати текстовими та звуковими коментарями, супутніми параметрами (дата та час зйомки, рівень компресії тощо). Для запису та прослуховування звуку є вбудовані мікрофони та динаміки.

 
 

Цікаве

Загрузка...