WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → 1. Відео- та аудіо-технології мультимедіа. 2. Технології гіпермедіа в комп\ - Реферат

1. Відео- та аудіо-технології мультимедіа. 2. Технології гіпермедіа в комп\ - Реферат

Windows, UNIX) технології зберігання, редагування та перегляду синхронного відео, звуку, графіки та тексту компанії Apple. Ці технології інтегровано до броузеру Netscape Navigator, який дозволяє вбудовувати до застосувань для Internet (applets) звукові та відеоефекти, програвати сценарії QuickTime та керувати ними. Цей броузер дозволяє дивитись анімацію та відеоролики, одночасно програючи АЖ)/-файли в фоновому режимі. Як Netscape Navigator, так і Microsoft Internet Explorer підтримують відеоформат A VI та аудіоформати WAV, AU, AIFF, MIDI. Internet Explorer також може працювати з аудіо- та відеоформатами MPEG.
Коротко оглянемо відомі алгоритми стискання відео.
Алгоритм JPEG стискає з втратами окремі зображення, з можливістю зміни ступеня стискання. Цей алгоритм застосовують для компресії нерухомих зображень. Він забезпечує високу якість при стисканні 10:1. JPEG адаптовано і для відео: MJPEG (Motion JPEG) стискає кожен кадр відеопослідовності за методом JPEG. У підсумку якість зображення є гарною, але потік інформації є дуже великим.
Алгоритм MPEG стискує цифрове відео приблизно в 150 разів. До цифрового потоку додається синхронізований стереозвук. Відео майже дорівнює за якістю VHS (стандарту побутової відео-техніки). У MREG-стисканні використовують алгоритм JPEG, але в процесіформування потоку даних передбачається, що два сусідних кадри відеопослідовності мало відрізняються. Тому в потоці даних, стиснутих за технологією MPEG, є три типи зображень: Intra (I-frame, опорні) - JPEG -стиснуті зображення, що використовують для відновлення інших зображень (в типовому випадку їх задають два рази/с зі стисканням 12:1); Predicted (P-frame, передбачувані), що містять відмінності поточного зображення від попереднього (Intra або Predicted) та передбачають високий рівень компресії; Bidirectional (B-frame, двонаправлені), що містять відмінності поточного зображення як від попереднього, так і від наступного (при відновленні результат усереднюється) та передбачають максимальний рівень компресії. Якщо не вистачає пропускної здатності, кадри Predicted та Bidirectional опускають.
Телефонні розмови по Internet. За наявності ПК, модему та повнодуплексної (full duplex) звукової плати, що дозволяє здійснювати одночасно запис/відтворення, можна розмовляти з абонентом іншої країни вільно за вартістю on-line (швидкість з'єднання з Internet повинна бути не менше 9600 bps). Можна обійтися звичайною напівдуплексною звуковою картою та спілкуватися зі співрозмовником по черзі. Також потрібні мікрофон та динамік або мікротелефонна гарнітура. Проект FreeWorld Dial-Up компанії Netscape Communications націлений на те, щоб користувач Internet вів розмови з абонентами загальнодоступної телефонної мережі.
Програми, що дозволяють вести телефонні розмови крізь Internet, називають /и/егие/-телефонами (/Р-телефонами, Web-телефонами). Ці програми стискують мову та передають її через Internet у масштабі реального часу. Є можливість настроїти чутливість мікрофону та гучність динаміку, створити "телефонну книгу" з IP- або E-mail-гдресами. Web-телефони дозволяють передавати файли, обмінюватися текстовими повідомленнями (chat), рисувати на загальному планшеті (whiteboard) [100]. Наприклад, програма WebPhone підтримує селекторні ради з чотирма співрозмовниками, шифрування мовлення, голосову пошту та автовідповідач тощо.
Зв'язок зі співрозмовником організують одним із двох способів: через IRC-сервер телефонного зв'язку; напряму за IP- та E-mail адресами (останній спосіб не завжди є можливим, оскільки деякі Internet-провайдери присвоюють при кожному підключенні нову IР-адресу). Завдяки стандарту ITU H.323 на низькошвидкісні аудіо- та відеоконференції, Web-телефони мають можливість бути сумісними та працювати один з одним.
Netscape Communications включила до броузеру Netscape Navigator засіб CoolTalk фірми InSoft та вбудувала технології цієї фірми до своєї платформи LiveMedia, що підтримує роботу з відео-та аудіоінформацією в Internet у реальному часі. В броузері Microsoft Internet Explorer також є можливості Internet-телефонії.
Є програми, що дозволяють обмінюватися голосовими повідомленнями через Internet або корпоративні мережі intranet, наприклад, CoolWare (CoolWare Technology).
Internet-телефони можна розцінювати як Internet collaborative tools (засоби для сумісної роботи в Internet), в яких основним є планшет (whiteboard) - графічний редактор, який дозволяє працювати над рисунком декільком співрозмовникам, виконуючи такі основні операції: вставка файлу з текстового редактору або електронної таблиці; збереження в файлі змісту екрану та його друк; синхронізація екрану, яка дозволяє всім учасникам бачити одне й те ж місце на планшеті; стискання зображення, яке передають, що прискорює обмін даними між учасниками обговорення; використання вказівника. Деякі засоби для сумісної роботи в Internet надають такі можливості: сумісне використання застосування (Application Sharing), наприклад, Microsoft Word; обмін текстовими повідомленнями (Chat); звуковий зв'язок (Audio Conferencing); передавання файлів (File Transfer). Усе це реалізоване в Microsoft NetMeeting; менші можливості мають CoolTalk, Internet Phone, PowWow. Microsoft NetMeeting - перший продукт, який став підтримувати стандарт ITU T. 120 на обмін даними між декількома користувачами, що працюють сумісно (multiuser data conferencing). T. 120 регламентує роботу планшету, передавання двійкових файлів, звуку, зображення.
Відеоконференції в Internet. Для того, щоб проводити Internet-відеоконференції, потрібні: модем, адаптер цифрової лінії, повнодуплексна звукова плата, мікротелефонна гарнітура, відеокамера, плата введення відео (video capture card), ПЗ. Наведемо приклади такого ПЗ: Cine Video/Direct (CineCom), Connectix VideoPhone (Connectix), CoolView (InSoft), Enhanced CU-SeeMe (White Pine Software), VDOPhone Internet (VDOnet) тощо.
Доступ до Internet повинен бути здійснений крізь модемне з'єднання 28800 bps, а краще - крізь цифрову лінію ISDN (128-256 Kbps) або швидкісні лінії з 1544 Kbps та вище (наприклад, ТІ або Е1): відеоконференції через Internet за допомогою модему можливі, але якість їх є вельми посередньою, тобто 0,25-2 кадрів/с (frames per second, fps) та часте пропадання звуку; з'єднання крізь ISDN дає 4-9 fps ma нормальний

 
 

Цікаве

Загрузка...