WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Офісні пакети та системи, їх класифікація, історія розвитку та основні властивості - Реферат

Офісні пакети та системи, їх класифікація, історія розвитку та основні властивості - Реферат


Реферат на тему
Офісні пакети та системи, їх класифікація, історія розвитку та основні властивості
План
1. Поняття офісного пакету
2. Класифікація відомих офісних пакетів
3. Сучасні вимоги до офісних програмних пакетів
4. Офісна система OpenOffice.org
Література
1. Поняття офісного пакету.
Робоче місце сучасного користувача комп'ютера практично неможливо уявити без офісного пакету. Універсальне цільове призначення засобів, що входять в його склад, обумовили широке розповсюдження цього ПЗ серед всіх категорій користувачів - від наукових співробітників до секретарів.
Своє походження офісні пакети ведуть від програм обробки текстів. Перші повноцінні офісні пакети, що містять текстовий процесор, редактор електронних таблиць і різні утиліти, з'явились лише у 80-х роках. Піонером у сфері офісних пакетів вважається компанія Lotus, яка в 1982 році випустила першу версію табличного редактора Lotus 1-2-3 (займав усього 256 КБ ОЗП). В цьому ж році компанія Microsoft випустила першу версію текстового редактора Word для DOS. Через деякий час до набору офісних програм були додані програми для проведення презентацій, планувальники-органайзери, а також персональні системи управління базами даних.
Основний етап еволюції офісних пакетів припав на початок 80-х років до середини 90-х. Подальші удосконалення стосувалися лише покращання користувацького інтерфейсу, зручності у роботі, інтеграції і Інтернет та ін. Сучасні офісні продукти пропонують досить багато різних засобів, які часто залишаються не затребуваними середньостатистичним користувачем.
Офісний пакет - сукупність програм (додатків) з уніфікованим інтерфейсом, які дозволяють виконувати роботу з обробки інформації.
Оскільки сучасні інформаційні технології впевнено рухаються в бік розвитку і втілення концепції "цифрової нервової системи" підприємств, що забезпечує доступ до будь-яких інструментів і даних, взаємозв'язок співробітників, стандартизацію і керування документообігом, то офісні пакети переросли у офісні системи.
2. Класифікація відомих офісних пакетів.
Офісні пакети, що існують сьогодні можна розділити (за комерційним принципом) на дві групи:
комерційні відкриті умовнокомерційні
(платні) (безкоштовні) (платне оновлення та підтримка)
Microsoft Office OpenOffice EasyOffice
Star Office Koffice
Applix Siag Office GNOMEOffice
Hancom Office
Відкритим називається програмне забезпечення (ПЗ), копії якого можна вільно розповсюджувати, використовувати у будь-яких цілях, вихідні коди програми доступні усім і їх можна змінювати, після зміни коди первинних програм або програм, що включають фрагменти відкритого ПЗ, також повинні залишатися відкритими і вільними.
Кожний офісний пакет створюється і використовується для окремих стільниць (наприклад, Microsoft Office для MS Windows, KOffice для KDE), або для кількох (Open Office для MS Windows і Linux).
Також можна виділити офісні пакети
для документообігу (Microsoft Office, Open Office, Star Office, Koffice та ін.)
для колективної роботи (GroupWise, SharePoint Portal, Lotus Domino R5)
так звані "офіси", які являють собою набір програм для роботи офісного підприємства і можуть включати все необхідне для його роботи, а саме: засоби підтримки телефонів, документообігу, серверів, відеоспостереження та ін. (Template 20, "Преміум Офіс")
також існує офісний пакет для кишенькових ПК та мобільних телефонів, наприклад, QuickOffice Premier - мобільний офіс, третя версія якого має програму роботи з документами, електронними таблицями і електронними презентаціями.
3. Сучасні вимоги до офісних програмних пакетів
Сучасний офісний пакет повинен мати можливість:
1. Створення: текстових документів, графічних, змішаних типів документів, інтерактивних презентацій, web-сторінок з мультимедія,
2. Створення і робота з базами даних
3. Організація роботи з електронною поштою
4. Перевірка правопису
5. Можливість логічною розмітки документів
6. Створення графіків та діаграм
7. Наявність шаблонів
8. Обробка математичної інформації
Основні вимоги до роботи з офісним програмним пакетом:
Вимоги до системних ресурсів (бажано, щоб офісний пакет був якнайменш ресурсомістким, що забезпечить його коректну роботу навіть на старих комп'ютерах).
Легкість установки (бажано, щоб навіть мало обізнана людина змогла встановити даний пакет у себе).
Гнучкість налагоджень компонентів (дозволяє людині встановити саме те, що йому треба).
Мультиплатформність (можливість установки програмного забезпечення під різними операційними системами).
Розумний розподіл функцій по програмам залежно від їх типу.
Ергономічний інтерфейс (забезпечує зручність роботи з панелями інструментів і меню).
Гарна внутрішня інтеграція між додатками (мова йде про те, щоб інформацію з одного додатку перенести в інший додаток).
Підтримка групової роботи документів.
Можливість захисту інформації.
Висока надійність від збоїв та критичних посилок програмного забезпечення.
4. Офісна система OpenOffice.org
OpenOffice.org - це міжнародний проект з відкритими вихідними кодами, створений для того, щоб розробити універсальний офісний пакет, що працює на різних операційних платформах, і має відкритий API і формат файлів, оснований на XML.
OpenOffice - відкритий, вільнопоширюваний офісний пакет програм для операційних систем Linux і Microsoft Windows, розроблений у рамках проекту OpenOffice.org.
Версії пакетів:
OpenOffice.org веде своє походження від офісного пакету StarOffice, розробленого німецької фірмою StarDivision в середині 90-х років минулого століття. Восени 1999 року корпорація Sun купила StarDivision. 13 жовтня 2000 року були відкриті вихідні тексти StarOffice (за виключенням коду деяких модулів, розроблених іншими фірмами), і цей день офіційно вважається днем народження OpenOffice.org. На сучасному етапі над кодом OpenOffice.org працюють як волонтери з усього світу, так і програмісти корпорації SUN. Sun Microsystems, Inc в основному і фінансує діяльність проекту OpenOffice.org.
1. У 2004 році OpenOffice 1.1.0 випущена оновлена версія дистрибутиву OpenOffice - OpenOffice 1.1.0, в якій зроблені зміни, що стосуються русифікації OpenOffice. У вересні 2004 зроблена українська збірка OpenOffice 1.1-3i beta 1 для Windows і OpenOffice.org 1.1-2 для Unix і FreeBSD5.2.
2. У квітні 2004 виходить нова версія OpenOffice - OpenOffice.Org 1.1.1. Цей пакет, відповідно визначенням ліцензії (GNU LGPL & SISSL), доступний кожному для вільного використання, модифікації та поширення. Випущена для для платформ Windows (98/ME/NT/2000/XP), GNU/Linux, Solaris, FreeBSD.
3. У червні 2004 випущена нова версія - OpenOffice.Org 1.1.2. Зборка для платформ Windows (98/ME/NT/2000/XP) та GNU/Linux, в яку компанією "Інфра-ресурс" додана підтримка українських словників і

 
 

Цікаве

Загрузка...