WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Маркетинг інформаційних продуктів і послуг - Реферат

Маркетинг інформаційних продуктів і послуг - Реферат


Реферат на тему:
Маркетинг інформаційних продуктів і послуг
Інформаційний маркетинг: деякі визначення та особливості
Поняття "маркетинг" посіло чільне місце у термінології з проблем практичної діяльності в будь-якій сфері економіки відносно недавно. Що ж стосується України, то цей термін вживається близько 10 років. Але, мабуть, більшості з нас про маркетинг відомо чимало. І хоча сутність маркетингу є абсолютно очевидною, дати йому вичерпне визначення досить важко, як і будь-якому іншому багатоаспектному поняттю.
У середині 80-х років ХХ ст. американська маркетингова асоціація (АМА), яка протягом року вивчала це питання і розглянула 25 дефініцій, узгодила таке тлумачення цього слова.
Маркетинг - це процес, який охоплює розроблення та реалізацію ринкової концепції, ціноутворення, просування на ринок і збут ідей, товарів і послуг й покликаний забезпечувати обмін, що відповідає цілям окремих осіб та організацій .
Зазвичай ми пов'язуємо маркетинг з прибутковим продажем товарів у речовій формі, але наведене визначення АМА застосовне також до ідей і послуг, що є дуже важливим.
Існує багато й інших визначень маркетингу. Наведемо деякі з них.
Концепція маркетингу - це твердження (погляд), згідно з яким усі види підприємницької діяльності існують для задоволення потреб споживача.
Маркетинг - це створення того, що ми можемо продати, а не збут того, що ми можемо виробляти.
Маркетинг - це процес визначення попиту покупця на продукцію або послуги, мотивації покупок і просування їх до кінцевого споживача з метою отримання прибутку.
Маркетинг - це творча функція менеджменту, яка має за мету розвиток торгівлі і збільшення зайнятості з допомогою оцінювання потреб покупця, проведення наукових досліджень і дослідно-конструкторських розробок для задоволення цих потреб. Маркетинг установлює співвідношення між ресурсами виробництва і розподілом товарів і послуг, визначає та управляє всім комплексом зусиль, необхідних для вигідного збуту максимальної кількості продукції кінцевому споживачеві .
Управління маркетингом передбачає аналіз, планування, втілення в життя і контроль за проведенням заходів, розрахованих на встановлення, зміцнення і підтримування бажаних обмінів з цільовими покупцями з метою отримання особистої або взаємної вигоди. Досягнення ефективних результатів значною мірою залежить від правильного поєднання і співвідношення між самим товаром, його ціною, заходами з його просування і розміщення на ринку .
Маркетинг - це один з видів творчої управлінської діяльності, який сприяє розширенню виробництва і торгівлі, збільшенню зайнятості шляхом виявлення запитів споживачів та організації досліджень і розробок для задоволення цих запитів; маркетинг спрямований на ув'язування можливостей виробництва з можливостями реалізації товарів і послуг, на обґрунтування напрямів і масштабів всієї діяльності, необхідної для отримання прибутку внаслідок продажу максимальної кількості продукції кінцевому споживачеві .
Усі вищенаведені визначення не обов'язково запам'ятовувати, однак їх треба розуміти. Особливо важливо розуміти відмінність понять "концепція", "функція" та "управління" маркетингом.
Концепція маркетингу відображає ідею про те, що всі види підприємництва націлені на задоволення інтересів споживача.
Функція маркетингу - це діяльність всіх видів підприємництва, пов'язана із забезпеченням збуту продукції.
Управління маркетингом - це управління процесом, який складається зі специфічних функцій, пов'язаних з вирішенням проблем обміну.
Уведення в практику підприємництва концепції маркетингу і, відповідно, виконання певних функцій маркетингу, ефективне управління їх здійсненням, дають змогу вирішити комплекс завдань, а саме:
установити двосторонні відносини між продавцем і покупцем через вивчення ринку, розподіл, просування товару і рекламу;
установити параметри виробництва залежно від кількісних і якісних характеристик потреб, купівельної спроможності споживача;
розвивати рекламу та інші форми стимулювання збуту;
координувати всю роботу щодо задоволення інтересів споживача як головну мету підприємництва.
Застосування концепції маркетингу підвищує ефективність комерційної діяльності, оскільки товари випускаються відповідно до відомого попиту.
Розглянуті вище постулати однаково прийнятні для будь-якого виду бізнесу, у тому числі й інформаційного.
Маркетинг інформаційних продуктів і послуг (ІПП), або інформаційний маркетинг закономірно виділився із загальної теорії маркетингу внаслідок формування інформаційного ринку і підвищення рівня його монополізації, а отже, рівня його організації і контрольованості.
Сьогодні ще не можна сказати, що концепція інформаційного маркетингу є повністю сформованою, оскільки відбувається процес емпіричного накопичення знань і фактів про закономірності та специфіку економічної діяльності у такій специфічній сфері, якою є інформаційний ринок. Але очевидним є те, що саме інформаційна сфера на етапі переходу людства до інформаційного суспільства є джерелом нових ідей, нетрадиційних підходів до вирішення проблем маркетингу, менеджменту, підвищення ефективності господарської діяльності загалом.
У спеціальній літературі термін "інформаційний маркетинг" вживається в двох аспектах: з одного боку, він означає використання принципів маркетингу в інформаційній діяльності (маркетинг в інформатиці) та охоплює маркетинг інформаційних продуктів і послуг; з іншого - сприймається як "інформатика в маркетингу". Під терміном "інформаційний маркетинг" розуміють інформаційне забезпечення маркетингових робіт під час створення і просування на ринок продуктів, не обов'язково інформаційних. Проте в обох випадках застосовуються по суті ті ж самі прийоми маркетингу. Ми розглядатимемо маркетинг у першому трактуванні як більш застосовний і такий, що відповідає тенденціям сьогодення, зважаючи на масштаби світового інформаційного ринку і розглянуті раніше інформаційні тенденції розвитку суспільства.
Концепція інформаційного

 
 

Цікаве

Загрузка...