WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Організація презентації фірми - Реферат

Організація презентації фірми - Реферат

небажаними, краще сказати: "Це комп'ютер", незалежно від того, що зображено на дошці.
8. Наочні матеріали у проведенні презентації
Більшість презентацій передбачають використання наочних матеріалів. Наочні матеріали допомагають як презентатору, так і аудиторії запам'ятати основні пункти виступу. Вони подобаються і професійним ораторам (допомагають їм переконати аудиторію в своїй точці зору та полегшують запам'ятовування нею основних моментів), і новачкам (відволікають увагу слухачів від фігури оратора).
Існують два основних типи наочних засобів:
Текстові наочні засоби. Допомагають слухачеві стежити за ходом розгортання аргументів. Допомагаючи запам'ятовувати, використовують зорову пам'ять аудиторії.
Графічні наочні засоби. Ілюструють головні пункти виступу, створюють образи, які впливають морально. Формують глибше і ґрунтовніше враження від презентації. Допомагають у запам'ятовуванні.
Як текстові, так і графічні наочні засоби мають бути досить простими, оскільки глядачі не можуть водночас і слухати оратора, і аналізувати, і сприймати складні наочні ілюстрації. Текстові матеріали мають містити не більше шести рядків, у кожному з яких - не більше шести слів, бути наочними: написаними великими літерами і з використанням вільного простору між ними. Графічні ілюстрації звичайно являють собою діаграми, графіки, малюнки, схеми. Вони мають бути спрощеною версією аналогічних матеріалів у документах.
Коли пропонуєте наочні матеріали публіці, слухачі мають водночас і слухати оратора, і сприймати зміст цих матеріалів. Як цього досягти? Ось декілька корисних порад з використання наочних засобів :
Пересвідчтеся, що всі бачать матеріали, які демонструються.
Дайте аудиторії час, щоб прочитати і зрозуміти їх значення раніше ніж ви продовжите доповідь.
Одна наочна ілюстрація має виражати одну ідею.
Ілюструйте тільки головні пункти, а не всю презентацію.
Не демонструйте те, що може конфліктувати з тим, що ви презентуєте.
Не читайте те, що написано на наочному посібнику, замість цього перефразовуйте і доповнюйте написане.
Коли ви закінчили дискусію з питання, що ілюструється, уберіть матеріали з очей аудиторії.
Пам'ятайте, що наочні матеріали - не головне, вони лише доповнюють ваші слова, а не навпаки.
Візуальна допомога для документів обмежена папером, але коли ви робите презентацію, вибір засобів для візуалізації ваших ідей - досить широкий і, завдяки технічному прогресу, постійно розширюється.
Ось деякі з них:
Тексти. Навіть під час презентації корисно надати публіці план вашого виступу, щоб вона стежила за ходом розгортання презентації. Тексти особливо придатні за невеликої аудиторії, яка активно бере участь у процесі. Але вони можуть дати й негативний ефект, оскільки залучають слухачів до читання матеріалів, відволікаючи їх від вашої промови, - отже, слухачі втрачають основну ідею виступу з усіма належними негативними наслідками.
Дошки. Коли ви адресуєте виступ невеликій групі людей і хочете унаочнити головну думку, то дошки (для крейди або маркера) є найкращим засобом. Але в деяких ситуаціях це віднімає час від вашого виступу і є недостатньо формалізованим.
Діаграми і схеми - найкращий помічник у комунікації. Кругові діаграми - дуже простий спосіб показати, яка частина від загальної кількості йде на кожний з напрямів. Стовпчасті схеми і гістограми швидко виявляють співвідношення розмірів. Графіки є найкращими, коли потрібно показати тенденції і співвідношення, що змінюються.
Продумане використання схем і діаграм часто допомагає у найскладнішій передачі фактів і даних. Великі листи, прикріплені до верху дошки, дуже ілюстративні. Можна повісити кілька таких діаграм - по одній на кожний пункт вашого виступу. Діаграми найефективніші, коли вони яскраві й прості. Загальне правило: не вміщуйте більше чотирьох графіків на одному листі.
Проектор - найзручніший засіб, оскільки дає змогу найповніше ілюструвати промову. Крім того, не треба вимикати світло, отже, не втрачається зв'язок з аудиторією. Ще одна істотна зручність цього засобу - простота підготовки матеріалів: досить лише надрукувати їх на звичайному аркуші паперу. Саме тому проектори набули значного поширення.
Слайди. Змістом слайдів може бути текст, діаграми, графіки, схеми, картинки, фотографії. Якщо ви хочете створити формальну, професійну атмосферу, слайди - кращий засіб для цього. Крім того, вони надають найширші можливості. До вад потрібно віднести те, що на час показу слайдів ви втрачаєте контакт з аудиторією, оскільки світло доведеться вимкнути. Перед презентацією потренуйтеся з оператором слайд-проектора і пересвідчтеся у справності апаратури.
Епідіапроектор (ЕДП). Передбачається, що ним управляє сам ведучий. Є два способи використання епідіапроекторів: перший - зазделегідь підготувати матеріал, а другий - писати і малювати безпосередньо в процесі презентації, як за використання схем. Користування ЕДП може виявитися не дуже простим, що відвернатиме увагу виступаючого від аудиторії. Йому доводиться слідкувати, чи в потрібному порядку йдуть малюнки, чи правильно він їх кладе і знімає. Виступаючий мусить при цьому контролювати екран за спиною. Отже, досягнути бажаного ефекту часто буває важко. Немає ніяких переваг використання ЕДП замість схем, у разі малювання їх підчас виступу, за винятком хіба що дуже великих презентацій, для яких схеми виявляються дуже малими, щоб всі змогли їх розглянути, за допомогою ж ЕДП їх можна подати вище, збільшити.
Готові малюнки для ЕДП легко зробити на комп'ютері й роздрукувати на плівку, при цьому досягається прекрасний ефект. Це простіше й дешевше, ніж виготовлення слайдів. Крім того, ЕДП сам по собі менш складний і не часто виходить з ладу. Однак, як і слайди, ЕДП - такий візуальний засіб, яким дуже легко зловжити.
Інші засоби ілюстрування промови. Аудіозаписи, короткі тематичні відеофільми, комп'ютерні презентації та інші результати технічного прогресу також можуть використовуватися в презентації, але вони потребують спеціального обладнання і професійної підготовки матеріалів. Розглянемо кожний з таких засобів.
Аудіозаписи (магнітофони) - це, скоріше, звуковий допоміжний засіб. Їх використовують нечасто, але про них варто подумати, якщо в презентації немає ніяких шумових ефектів, музики або спонтанних діалогів. Проте не варто використовувати записи повідомлень ваших колег, які можуть прийти на презентацію: це може здаватися образливим. Якщо ви використовуєте магнітофон, то необхідно дотримуватися деяких правил:
У магнітофоні достатньо деталей, які можуть вийти з ладу. Впевніться, що ви перевірили все обладнання, проте все рівно приготуйте заміну на випадок, коли що-небудь зламається.
Деякі магнітофони мають дуже корисну (якщо в презентації передбачено декілька звукових фрагментів) характеристику - автостоп. Ви залишаєте між фрагментами відрізки чистої плівки, і апарат автоматично зупинятиметься в кінці кожного з них. Це означає, що нікому не треба стояти над приладом, щоб встигнути вимкнути його в потрібному місці. Але будьте обережні. Правило звучить так: ніколи не покладайтеся на обладнання. Завжди зазделегідь визначайте рівень гучності мікрофона, але пам'ятайте, що кімната, заповнена людьми, поглинає звук, тому потрібно встановити рівень гучності дещо вищим.
Відео. Хороший відеофільм сам по собі є надійним і

 
 

Цікаве

Загрузка...