WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Організація презентації фірми - Реферат

Організація презентації фірми - Реферат

відмінної презентації та її найліпшого проведення.
Таблиця 14.4
КОМПЛЕКС ДІЙ З ПІДГОТОВКИ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Етап підготовки презентації Конкретні дії
Розвиток промови або презентації Проаналізуйте аудиторію
Почніть із залучення уваги
Визначте головні пункти виступу
Лімітуйте кількість основних думок до трьох-чотирьох
Поясніть все: що, звідки, чому, з якою метою, як, коли…
Закінчіть повтором основних пунктів
Наочні засоби для ілюстрування промови Використовуйте засоби ілюстрування для пояснення того, як речі виглядають, працюють, співвідносяться
Використовуйте засоби ілюстрування для виділення основних думок і збудження зацікавленості
Виберіть відповідні засоби ілюстрування:
- використовуйте дошки, діаграми, тексти в неформальній обстановці
- використовуйте слайди, фільми для формальної презентації
Обмежте кожний засіб ілюстрування до двох-трьох графіків, чотирьох-п'ятьох пунктів, фраз
Використовуйте короткі фрази
Використовуйте великий читабельний шрифт
Пересвідчтеся, що обладнання працює
Секрети гарного виступу, пре-зентації Установіть контакт з публікою
Говоріть спокійно, зрозумілою мовою
Не поспішайте, не перескакуйте з теми на тему
Пересвідчтеся, що всі вас чують
Говоріть у своєму природному стилі
Стійте прямо, спокійно, ходіть повільно
Використовуйте жести натурально і доречно
Дозволяйте задавати запитання
Контролюйте себе
Контролюйте ситуацію
Для будь-якої презентації діють два основних положення, які значною мірою визначають успіх чи невдачу:
1. Від власної ідеї - до переконання слухача. Якість презентації визначається не самою ідеєю або доповіддю, а переконанням і наголошенням на тому, який зиск (або що позитивного) з цього матимуть слухачі.
2. "Упакування" інформації - важлива складова презентації. Якщо інформація презентується в непривабливому вигляді, то вона втрачає свою значущість.
Розглянемо найпоширеніші помилки, що мають місце на практиці, та можливі дії, щоб уникнути їх.
Виступ презентатора цілковито залежить від його особи, індивідуальності. Якщо презентатор обмежується застарілими правилами, то це не справить гарного враження. Існують "помилки" у виступі, які трапляються часто, але можуть бути виправленими.
Помилка 1. Неспокійний стан. Наприклад: презентатор переступає з ноги на ногу або неспокійно ходить, коли говорить.
Рішення: стійте твердо на двох ногах. Ваші слова також набудуть стабільності. Однак потреба у русі є природною, оскільки відповідає інстинктивній поведінці: "втеча" як механізм виживання виникає у кожної людини за незнайомих або небезпечних ситуацій. Можна спланувати певні "шляхи", що дадуть змогу реалізувати цю потребу (наприклад, від місця доповіді до діаграм чи графіків, які містять відображення цілей презентації).
Помилка 2. Неспокійні руки. Наприклад: ви тримаєте в руках ручку, яка слугує певною опорою. "Граючи" руками, ви саме "втрачаєте" цю ручку-опору.
Рішення: якщо в руках нічого немає, то їх можна схрестити поперед себе. Тоді руки вільні, щоб жестикулювати під час промови або, приміром, указувати на певні позиції під час презентації з проектором. Недоцільно брати ручку, указку або щось подібне в руки, якщо ви не хочете використати це як засіб презентації, інакше ви автоматично "граєте" цими підручними засобами і відволікаєте слухачів від самої презентації (виникає думка: скільки ще він жестикулюватиме вправо чи вліво ручкою, коли вже він змінить напрям?) Якщо у вас в руках документи, зверніть увагу на те, що ви "жестикулюєте" руками.
Якщо ви дивитесь у текст лекції, то не потрібно папером закривати своє обличчя від слухачів.
Помилка 3. Розмова з полотном (екраном). Тобто, щоб знати, що зображено на слайдах проектора, ви повертаєтеся до публіки спиною і читаєте записи на стіні.
Рішення: трошки поверніться до полотна (екрана) і контролюйте себе, проконтролюйте, чи правильно лежить слайд, покладіть руку на той пункт, про який говорите.
2. Поверніться до публіки.
3. Говоріть
Тобто ви не повинні говорити у той час, коли ще повертаєтеся, це стосується ситуацій, коли ви змінюєте слайди або поправляєте документи.
Завжди сконцентровуйтеся на одній акції, інакше слухачі відволікатимуться від суті доповіді. Наприклад, не слухатимуть, про що ви говорите, а думатимуть, чи знайдете ви наступний слайд.
Помилка 4. Занадто голосно або тихо говорите. Голос презентатора має справляти враження, тобто мати певний ефект впливу, інакше це може нашкодити презентації. Якщо ви говорите надто голосно - ви виглядаєте агресивно, надто тихо - складається враження, що ви не зовсім упевнені в тому, про що говорите.
Рішення: дозвольте кому-небудь із колег дати вам правдиву характеристику і виправляйтесь.
Помилка 5. Немає зосередженості у погляді. Ви блукаєте поглядом по аудиторії або дивитеся крізь учасників.
Рішення: звикайте зосереджувати погляд на одному з учасників близько двох секунд; не забувайте тих, хто сидить на задніх рядах.
Вибір і наявність належних засобів подання інформації може значно підсилити вашу презентацію. У презентаціях найчастіше використовуються такі засоби: проектор і плівки (слайди / фолії); дошка; діапроектор; документи в письмовій формі для слухачів; комп'ютер.
Але й тут мають місце помилки.
Помилка 6. Неправильна організація робочого місця презентатора (неправильно розміщено апаратуру).
Рішення: до початку презентації перевірте положення приладів. Розставте їх якнайзручніше. Перевірте, чи включено проектор у електромережу, перевірте читабельність плівок.
Пам'ятайте, що на час презентації місце проведення презентації - ваше робоче місце. Організуйтейого належним чином. Навіть якщо до приходу слухачів не було часу все перевірити та впорядкувати, зробіть це до того як почати презентацію.
Це нікому не заважатиме, оскільки вистачить двох хвилин, щоб перевірити проектор і скласти плівки. Але коли ви вже почали привітання і водночас шукаєте джерело струму, щоб підключити проектор, або місце для плівок, то це може справити не найкраще враження і зашкодити вам.
Помилка 7. Погана читабельність плівок або карток.
Рішення: Попередньо необхідно перевірити, чи зможуть слухачі з останніх рядів прочитати ту інформацію, яку ви відображаєте на дошці чи плівці.
Найбільш поширені такі форми візуалізації доповіді, як застосування плівок /фолій/слайдів. Останнім часом усе частіше для демонстрації слайдів застосовується комп'ютер (разом із проектором).
Наведемо деякі загальні правила підготовки слайдів:
кожний слайд/плівка мусить мати назву (про що йде мова);
не потрібно переобтяжувати слайд інформацією (максимум 25-30 слів);
слайд мусить мати рамку;
використовуйте на слайдах тільки ті вирази, терміни, графіки тощо, які ви використовуєте у доповіді;
використовуйте графіки, діаграми, таблиці, які пояснюють ваші слова та унаочнюють їх;
використовуйте слайди для мислення: цим ви досягаєте більшої переконливості (наприклад, ілюстрація розвитку якогось процесу);
якщо ви даєте графічні пояснення на дошці, необхідно говорити і пояснювати не діаграмі, а накреслити потрібне, повернутися до аудиторії і дати пояснення;
розповідати та пояснювати необхідно маленькими "порціями";
такі формулювання в поясненнях, як: "Це має бути комп'ютер", є

 
 

Цікаве

Загрузка...