WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Організація презентації фірми - Реферат

Організація презентації фірми - Реферат

переходити до його основної частини.
Пам'ятайте, що основна частина виступу має містити не більше трьох-чотирьох головних думок, інакше аудиторія дуже погано сприйматиме всю презентацію. Необхідно прагнути до простоти викладу й уникати складних словесних конструкцій, які важко сприймаються.
Чим довша презентація, чим більше фактів і думок ви надаєте, тим складніше публіка їх сприймає. Якщо ви переходите від однієї важливої думки до іншої, стисло повторюйте основну думку попередньої частини.
Деякі поради, що допомагають втримати увагу аудиторії :
Співвідносьте об'єкт презентації з потребами присутніх. Люди зацікавлені в речах, які стосуються їх особисто.
Використайте просту мову. Люди засинають швидше, коли оратор говорить формальною мовою, повною складних конструкцій і нагромаджень. Якщо презентація включає в себе абстрактні ідеї, спробуйте показати, як ця абстракція співвідноситься з реальним життям.
Поясніть, як ваш об'єкт співвідноситься з уже знайомими і прийнятими ідеями.
Наводьте приклади. Це дає змогу слухачам легше зрозуміти те, про що ви говорите, і запам'ятати їх.
Можна також притягти увагу, змінюючи тон голосу, використовуючи жести і міміку.
Як тільки ви закінчили виклад основних пунктів вашої презентації, переходьте до висновку.
Не дозволяйте собі після важливої основної частини "зім'яти" висновок. Висновок також важливий, навіть важливіший за вступ або основну частину презентації. На висновок плануйте приблизно 10% від загальної тривалості виступу.
Почніть висновок з повідомлення слухачам про це. Це дасть змогу зацікавити їх та втримати їх увагу. Після цього можна стисло повторити основні думки виступу. Декількох речень вистачить, щоб нагадати людям про сказане і закріпити почуте в їх пам'яті.
Якщо мета презентації - переконати будь-кого, закінчіть її повторенням основних аргументів. Якщо мета - мотивування, закінчуйте девізом.
Якщо з аудиторією досягнуто згоди, повторіть висновок у декількох реченнях.
Закінчуйте на позитивній ноті. Останні слова мають бути такими, що легко запам'ятовуються, і виголошеними з ентузіазмом. Альтернатива цьому - закінчення запитанням. Покиньте аудиторію і примусьте її думати.
Пам'ятайте, що висновок має закінчувати презентацію. Ви повинні залишити аудиторію з почуттями задоволення, завершення, закінченості справи. Не висувайте нових ідей під час висновків і не намагайтеся змінити настрій публіки.
6. Відповіді на запитання
Відповіді на запитання - дуже важливий етап презентації. Він показує, чи зрозуміла аудиторія ідеї презентатора.
Деякі поради щодо поведінки під час відповідей на запитання [126]:
Будьте підготовлені. Ви повинні передбачити можливі запитання, знати на них відповіді.
Не ігноруйте запитання. Якщо ж все-таки ви не знаєте відповіді, запропонуйте почекати, знайдіть відповідь на запитання після презентації і надайте її згідно з обіцянкою.
Не дозволяйте ставати оратором тому, хто задав запитання. Якщо ви бачите, що він "розійшовся", переривайте його. Слухачі бачать у вас лідера, і ви повинні перемогти у цьому змаганні, щоб не втратити контроль над ситуацією і мати успіх.
Не відповідайте дуже розгорнуто на запитання, оскільки у цьому є небезпека втратити контроль над аудиторією. Відповідайте на запитання стисло, ясно, чітко.
Підготуйте декілька запитань заздалегідь. Якщо аудиторія відмовляється задавати запитання, зробіть це за неї і можливо деякі слухачі до вас приєднаються.
Період відповідей на запитання - фінальний у презентації, водночас він є і своєрідною перевіркою оратора. Але не варто його боятися, часто це найприємніша частина виступу.
7 Методи підвищення ефективності презентації
Коли у вас заплановано і підготовлено всю промову, коли засоби ілюстрування її у вас в руках, то ви готові до тренування вашої промови. Ось декілька видів виголошення промови:
Запам'ятовування. Оскільки ви не актор, уникайте запам'ятовування промови цілком, особливо якщо вона довга. Таким чином ви прив'язуєтеся до тексту і не можете контролювати ситуацію, редагуючи свою мову по ходу виступу. Будь-яким питанням вас можна вибити з колії.
Читання. Якщо промова дуже важлива і надзвичайно формальна й не передбачає взаємодії з публікою, то цілком допускається читання тексту. Однак усе одно потрібно потренуватися, щоб навчитися читати не втрачаючи контакту з аудиторією.
Мова з використанням нотаток. Презентація з використанням короткого плану є найефективнішою і найлегшою у підготовці та проведенні. Ви не втрачаєте контакту зі слухачами, стаєте гнучкішим, пристосовуєтеся до ситуації, роблячи мову водночас і цікавішою і запам'ятовуваною для слухачів, що найвигідніше і для вас самих.
Спонтанна мова. Природно, ліпше, коли промова заздалегідь підготовлена, але в житті часто бувають ситуації, коли можливостей для цього просто немає. Наприклад, вас попросили сказати на якійсь нараді декілька слів про працівника. Не поспішайте, зробіть паузу, подумайте, про що будете говорити, і говоріть, намагаючись робити це логічно, уникаючи різкого переходу від однієї теми до іншої. Але ніколи не починайте говорити, якщо ви нічого не знаєте про об'єкт вашої доповіді.
Після ретельної підготовки і вивчення видів промов, потренуйтеся. Запишіть свій виступ на плівку, об'єктивно спрогнозуйте результат. Потренуйтеся перед дзеркалом. Якщо можливо, запишіть себе на відеоплівку й критично подивіться, не-наче ви - глядач.
Якщо можливо, дізнайтеся, в якому залі відбуватиметься презентація, і спробуйте потренуватися там, подумайте, як ви використовуватимете там засоби візуалізації, перевірте наявність відеопроектора, дошки, крейди, маркера (за потреби).
Кілька корисних порад від професіоналів :
Підготуйте матеріалів більше, ніж це необхідно. Зайві знання в комбінації з інтересом до теми вам допоможуть.
Думайте позитивно про аудиторію, самого себе і про те, що ви говорите. Дивіться на себе, як на досвідченого професіонала-оратора, те саме зробить і ваша аудиторія.
Будьте найбільш реалістичним. Знайте, що навіть досвідчені оратори відчувають неспокій і страх передважливими презентаціями.
Використайте ті кілька хвилин, коли ви готуєте засоби візуалізації, папір, щоб сказати собі, що ви готові і матимете успіх.
Перед тим, як почати говорити, двічі глибоко вдихніть.
Запам'ятайте ваше перше речення і дотримуйтесь його у промові.
Якщо горло зашерхне - випийте води.
Якщо відчуваєте, що втрачаєте аудиторію під час виступу, - не панікуйте. Спробуйте повернути її, спробуйте залучити до дії.
Використайте методи ілюстрації.
Не зупиняйтеся. Зупинка і заминка тільки посилять почуття невдачі презентації.
Найліпшим шляхом для проведення відмінної презентації можливо є спроба сконцентруватися на об'єкті обговорення і на публіці, а не на самому собі.
Говоріть голосно, спокійно, ходіть повільно, стійте обличчям до аудиторії.
Якщо ви використовуєте мікрофон, зробіть так: спокійно підійдіть до нього, встаньте прямо, перевірте мікрофон (порахуйте до трьох), знову порахуйте до трьох, дослідіть очима аудиторію, знайдіть знайоме або дружнє обличчя, посміхніться йому, знову порахуйте до трьох і потім говоріть.
У табл. 14.4 наведено комплекс дій з підготовки промови або презентації, виконання яких допоможе вам структурувати всі свої дії з підготовки

 
 

Цікаве

Загрузка...