WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Організація презентації фірми - Реферат

Організація презентації фірми - Реферат


Реферат на тему:
Організація презентації фірми
План
1 Аналіз мети презентації
2. Розроблення головної ідеї
3 Планування і прогнозування тривалості презентації
4 Аналіз аудиторії та вибір стилю проведення презентації
5. Розроблення структури виступу
6. Відповіді на запитання
7 Методи підвищення ефективності презентації
8. Наочні матеріали у проведенні презентації
1 Аналіз мети презентації
Усвідомлення мети презентації допомагає визначити її форму, зміст і стиль, а також рівень взаємодії аудиторії з презентатором. Цілі презентації можуть бути об'єднані у такі групи.
Мотивування або розвага. Якщо мета презентації саме така, то вона, в основному, складається із звичайної промови. Необхідно ретельно підготувати лише саму промову і не звертати особливої уваги на підготовку до запитань. Наприклад, коли ви говорите кілька слів про працівника, що йде на пенсію, то спочатку маєте зробити декілька веселих коментарів про його хорошу роботу та описати, як він допоміг компанії. У промові ви мотивуєте цього працівника до нових трудових подвигів. Аудиторія під час такої промови поводиться пасивно.
Інформування або аналіз. Коли метою презентації є інформування або надання аналізу, то така презентація передбачає взаємодію з аудиторією. Після прослуховування доповіді присутні ставлять запитання для більш повного розуміння та уточнення деяких даних. Такі презентації дуже часто використовуються у великих компаніях, наприклад, для моніторингу стану фінансів компанії.
Переконування або запрошення до співпраці. Найбільшу взаємодію з аудиторією передбачає презентація, метою якої є переконування будь-кого взяти участь у певних заходах або у співпраці щодо спільного вирішення проблеми. Така презентація зазвичай починається з надання інформації про обговорюваний об'єкт, щоб аудиторія зрозуміла, про що йде мова. Потім доцільно надати аргументи на користь вашої точки зору, щоб схилити присутніх до дій, потрібних вам. Така презентація найвимогливіша до допоміжних засобів і якості доповіді. Крім того, необхідно бути досить гнучким і добре відчувати ситуацію, особливо у разі непередбачених обставин. Необхідно намагатися підготуватися до цього. Взаємодія з аудиторією настільки велика, що можна втратити контроль за ходом презентації. Тому не можна цілком покладатися на підготовлений і написаний текст, треба пильно слідкувати за ситуацією і не давати їй виходити з-під контролю.
Часто презентації мають кілька перерахованих вище цілей.
2. Розроблення головної ідеї
Визначення головної ідеї, навколо якої будуватиметься презентація, є тим стрижнем, на який кожний присутній має нанизувати інформацію, отримувану під час презентації. Головна ідея повинна бути пов'язана з об'єктом презентації. Треба розробити таку головну ідею, щоб зробити презентацію цікавою для аудиторії, а об'єкт презентації - так само цікавим для присутніх, як і для фірми.
Варто спробувати сформулювати головну ідею презентації одним реченням.
3 Планування і прогнозування тривалості презентації
З добре розробленою головною ідеєю виступу можна взятися за планування тривалості та структури виступу. Структура виступу залежить від мети, аудиторії, об'єкта презентації і часу, відведеного для виступу.
Якщо для виступу часу обмаль (наприклад, 10 хвилин або й менше, необхідно організувати його так, щоб висвітлити найголовніші аспекти. Отже, доповідь буде схожою на короткий виклад повної, розгорнутої презентації.
Триваліші презентації мають бути організовані, як звіти. Якщо мета - розважити, мотивувати або інформувати, то жорсткої структури тут бути не може, треба використовувати природний порядок викладу, залежно від об'єкта. Якщо ж мета - аналізувати, переконувати або схиляти до співробітництва, то слід організувати презентацію навколо основних аргументів, думок. Треба використовувати природний порядок, якщо аудиторія настроєна дружньо, сприйнятлива, і навпаки, якщо відчувається спротив аудиторії, то підходити до основних аргументів акуратно, виважено.
Важливо навчитися планувати свою промову так, щоб рутинні блоки інформації чергувалися з цікавими фактами статистики або історичними аспектами. Слухачів, які втратили основну "нитку" виступу, дуже складно повернути назад. Крім того, вони можуть пропустити важливі пункти презентації; в них немає зручної функції перегляду того, що було сказано кілька хвилин тому.
Отже, через втрату уваги слухачів насамперед втрачаєте ви.
У ваших інтересах ретельно продумати те, як організувати доведення основних думок до аудиторії. Уясніть, як ви передбачаєте організувати свій виступ, і спробуйте лімітувати кількість основних пунктів і думок виступу до трьох-чотирьох, навіть якщо промова або презентація досить довга. Переконайтеся, що ви вибрали найбільш корисні і цікаві дані, що ви в змозі контролювати увагу публіки. Пам'ятайте, що слухачі не можуть пропускати (як при читанні) нецікаву, зайву інформацію, тому скоротіть її до мінімуму.
Тривалість виступу або презентації часто строго обмежено.
З огляду на те, що нарівні з вами мають виступати інші оратори, що у самих слухачів є безліч й інших справ, ви повинні навчитися "урізати" ваші дані таким чином, щоб залишалися найголовніші; при цьому ви економите як свій час, так і час своїх слухачів.
Як тільки розплановано саму промову, можна точніше визначити необхідний для презентації час, зважаючи на те, що оратор у середньому говорить зі швидкістю 100-125 слів на хвилину. Наприклад, вам треба висвітлити три основних аспекти (пункти). У 10-хвилинній доповіді можна витратити: на поверхневе пояснення кожного пункту - по 2 хвилини, на вступ і висновок - по 1 хвилині. Якщо ваша доповідь розрахована на 1 годину, вступ може тривати 5 хвилин. У наступні 30-40 хвилин подаватиметься докладніша інформація з кожного пункту доповіді (10-14 хвилин на одну тему). Висновок може забрати від 3 до 5 хвилин; 10-20 хвилин, що залишилися, можна зарезервувати на запитання аудиторії.
Яка ж тривалість презентаційної доповіді є найкращою:
10-хвилинна промова чи презентація протягом 1 години? Все залежить від об'єкта, точніше, характеру аудиторії і відведеного для презентації часу. Для об'єкта, що легко сприймається, і відповідної аудиторії, 10-хвилинної доповіді цілком достатньо. Якщо ж об'єкт презентації складний, а цілі включають у себе переконання публіки, яка важко сприймає матеріал, то презентація має тривати довше.
4 Аналіз аудиторії та вибір стилю проведення презентації
Як тільки цілі презентації будуть визначені, необхідно братися до аналізу аудиторії. Як і навіщо це робиться?
Аудиторія - це ще один базовий елемент будь-якої презентації і, оскільки саме для аудиторії виголошується промова, саме її аналізу необхідно приділити особливу увагу.
Можна домогтися кращого результату, якщо характеристики майбутньої аудиторії відомі і використані в процесі підготовки доповіді.
Таблиця 14.3
ЗАПИТАННЯДЛЯ АНАЛІЗУ АУДИТОРІЇ
Група питань План дії
Розмір і склад аудиторії Спрогнозуйте, скільки осіб прийде на презентацію
Виявіть, чи є у них які-небудь політичні, релігійні, професійні комплекси або упередження
Проаналізуйте співвідношення чоловіків і жінок, вік присутніх, належність присутніх до певних соціальних та етнічних груп, професійні аспекти діяльності присутніх
Аналіз

 
 

Цікаве

Загрузка...