WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Франчайзинг як спосіб організації власної справи - Реферат

Франчайзинг як спосіб організації власної справи - Реферат

можливо, йому доведеться звільнити приміщення, надані франчайзером або значно змінити свій бізнес
Якщо оренду приміщення надав франчайзер, то у разі розірвання договору про пільгове підприємництво франчайзі втрачає і право оренди. У цьому випадку в договорі має бути передбачене відшкодування капіталовкладень, зроблених франчайзі.
Франчайзер з метою відновлення повного контролю над своїми правами щодо промислової та інтелектуальної власності, системою і репутацією у разі розірвання договору повинен передбачити такі умови:
а) припинення використання його торгових марок і репутації;
б) припинення використання його системи та "ноу-хау";
в) зміну оформлення всіх вивісок, зовнішнього вигляду приміщень і транспортних засобів;
г) припинення контактів з покупцями;
д) запобігання конкуренції франчайзі з франчайзером і системою.
Ураховуючи тісні робочі взаємовідносини, які встановлюються між франчайзером і франчайзі в процесі пільгового підприємництва, всі вимоги та зобов'язання мають бути чітко викладені в контракті.
3. Франчайзинг в інформаційному бізнесі
Переваги та вади франчайзингу для інформаційного бізнесу розглянемо на прикладі відомої на теренах СНД франчайзингової мережі "1С", яка спеціалізується на впровадженні та супроводі програм офісної автоматизації і баз даних.
Фірму "1С" було створено в 1991 р. Спочатку вона займалася продажем програмного забезпечення. На той час таке рішення було досить неординарним, адже переважно всі торгували комп'ютерами, а "піратство" було ледь не національною гордістю.
Наступним неординарним кроком "1С" була відмова від розроблення програм за замовленням (за контрактом) на користь розроблення стандартних додатків.
Програма "1С:Бухгалтерія" (перша версія якої з'явилась у продажу в квітні 1992 р.) була своєрідним конструктором, з елементів якого кожне підприємство могло побудувати необхідну модель обліку, бухгалтерських проводок тощо. На той час це була єдина програма, яка випускалася в "коробковій" версії з документацією, технічним підтримуванням та іншими відповідними атрибутами. Ставку було зроблено на малий і середній бізнес. Це рішення виявилося досить вдалим, оскільки навіть в умовах пострадянської дійсності кількість таких фірм зростала і, відповідно, розширювався цільовий сегмент ринку, де компанія відчувала себе найупевненіше.
Подальшу свою стратегію фірма побудувала на двох ключових рішеннях:
Застосування індустріального підходу до розроблення, тиражування, продажу та підтримування програм.
Розвиток програмних продуктів і партнерської мережі за єдиним планом як двох нероздільних складових бізнесу.
Слід зазначити, що "1С" не використовувала сторонні інвестиції, а розвивалася виключно на базі власних коштів, будучи акціонерним товариством закритого типу: акції і досі належать співробітникам і викуповуються у разі їх звільнення.
Передумовою створення франчайзної системи були труднощі, пов'язані з економічним станом Росії. Якщо на першому етапі продаж п'яти коробок давав змогу дилеру "1С" утримувати фірму протягом місяця, то в певний момент продаж навіть 10-
12 коробок вже не міг забезпечити потрібну рентабельність.
Наприкінці 1993 р. стало зрозуміло: якщо так продовжуватиметься й далі, партнери не зможуть нормально працювати та розвиватися. Індустріальний підхід до розроблення і тиражування програм вимагав нової моделі їх просування. Створити сотні філіалів означало, як зазначив президент компанії
Б. Нуралієв, згубити бізнес у вирі паперів, недобросовісності й тяганини . З метою виправлення становища на основі аналізу тенденцій ринку було розроблено франчайзинговий проект "1С:Франчайзинг".
Франчайзинговий проект складався з двох взаємозв'язаних частин:
випуск нових, більш гнучких до настроювання продуктів;
розроблення нової маркетингово-технологічної моделі.
Оскільки прямих західних аналогів такого бізнесу не було, опрацювання зайняло досить багато часу; пробні франчайзингові договори були укладені тільки з середини 1994 р. і поступово стала формуватися нова впровадницька мережа "1С". За результатами пробного функціонування було остаточно узгоджено "пакет" пільгового підприємництва і з січня 1996 р. розпочалася широка кампанія з розгортання мережі "1С:Франчайзинг". Результати таких дій виявилися обнадійливими. Вже в першому (влітку 1996 р.) семінарі партнерів-франчайзі брали участь понад 100 осіб, а за 1996 р. їх кількість зросла до 414 підприємств .
Нині "1С:Франчайзинг" - це мережа самостійних незалежних підприємств, які отримали сертифікат фірми "1С" на надання сервісних послуг з автоматизації облікової та офісної роботи, які включають:
допомогу клієнту у виборі програмних засобів;
продаж та доставку програмних продуктів;
установлення, настроювання та впровадження з урахуванням індивідуальних особливостей діяльності підприємства;
післяпродажне обслуговування;
консультації та навчання користувачів.
Щоб франчайзі могли успішно виконувати ці функції, "1С" надає їм методичну, інформаційно-технологічну та рекламну підтримку, а також проводить їх навчання та атестації.
Постійне інформаційно-технологічне та рекламне підтримування партнерів-франчайзі - одна з основних функцій "1С". Основні її види:
технологічне розсилання щомісячно компакт-диску з останніми релізами програм і типових конфігурацій, описами вдосконалень;
технологічне розсилання прайс-листів, інформаційних листів партнерам, новин і щоквартального каталогу програмних продуктів;
розсилання методичних керівництв, демо-версій програмних продуктів, типових методик показів, слайдів та відео;
консультування електронною поштою (7000 звернень щомісячно);
розсилання партнерського компакт-диску з рекламно-інформаційними матеріалами;
Web сервер WWW.1C.ru тощо.
Фірма "1С" веде курси навчання партнерів, попит на які зростає. Постійно діють курси з програм системи "1С: Підприємство" і методів продажу, щоквартально проводяться навчання співробітників, консультації фірм франчайзі на великих партнерських семінарах. Посилено рекламне підтримування партнерів, в економічній пресі з реквізитами партнерів, через виставкові та телевізійні проекти тощо.
Число організацій-франчайзі постійно зростає. На сьогодні компанія "1С" має найрозвиненішу систему збуту в інформаційному бізнесі на теренах колишнього СРСР, об'єднуючи понад 2000 фірм.
Для організації бізнесу "1С:Франчайзі" необхідно купити програмний продукт/продукти "1С:Підприємство" (NFR-версії) та атестувати у фірмі "1С" не менше двох фахівців-упровадників, зробити початковий внесок у розмірі від 250 до 1000 доларів.
Компанія

 
 

Цікаве

Загрузка...