WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Поняття та структура інформаційного ринку - Реферат

Поняття та структура інформаційного ринку - Реферат

статистичних довідників розвинутих країн переконує в тому, що спеціальних видань з розподілення інформаційної продукції за галузями чи секторами економіки і відповідного поділу інформаційного ринку на сектори немає.
Узагальнивши різні підходи до поділу інформаційного ринку, виділимо сектори, які найбільше відповідають міжнародним стандартам, що особливо важливо для статистичного аналізу розвитку інформаційних ринків різних країн:
Апаратні засоби оброблення інформації;
Телекомунікаційне обладнання;
Програмні продукти;
Послуги;
Електронна інформація;
Електронні угоди;
Інтегровані інформаційні системи.
Зазначимо, що існують й інші підходи до такого поділу, частково вони розглядалися у підрозділі 5.2.
1. Ринок апаратних засобів оброблення інформації включає*:
системи оброблення даних (обчислювальні системи);
багатокористувацькі системи;
великі системи;
середні системи;
малі системи;
робочі станції;
персональні комп'ютери (ПК);
портативні ПК;
настільні ПК;
принтери для ПК;
офісне обладнання;
апаратуру передавання даних;
мережеве обладнання.
2. Ринок телекомунікаційного обладнання включає:
обладнання, що розміщується у приміщеннях користувача (приватні телефонні установки, сполучені з міськими мережами; приватні телекомунікаційні комутатори; термінальне обладнання; мобільне обладнання, інше обладнання);
обладнання, що забезпечує надання комунікаційних послуг (апаратура для надання послуг з комутації; апаратура для надання послуг з передавання даних/звуку (голосу)).
3. Ринок програмних продуктів включає всі види програмної продукції.
В Україні програмні продукти стали об'єктом купівлі-продажу з середини 80-х років, коли за спеціальною постановою ДКНТ СРСР програми було визнано продукцією виробничо-технічного призначення. До таких продуктів ставилися численні вимоги:
запис на машинні носії та оформлення технічної документації відповідно до чинних стандартів та інших нормативних документів;
проведення державних, міжвідомчих або відомчих випробувань;
прийняття у виробництво;
виготовлення за затвердженою у встановленому порядку технологією;
прийняття службою технічного контролю і нормоконтролю організації-розробника;
забезпечення гарантіями постачальника;
реєстрація у багатьох державних органах.
Розвиток ринкових відносин і необхідність подальшого збільшення обсягів розроблення програмних засобів, комплексність робіт з програмування та необхідність враховувати не тільки технічні характеристики, а й соціальні та економічні аспекти у процесі розроблення та впровадження програмних засобів, а також очевидність їх специфіки дали змогу розглядати програмні продукти як самостійний клас, а отже, як окремий сектор інформаційного ринку.
Відповідно до стандарту ISO-9000 програмний продукт - це набір комп'ютерних програм, процедур і, можливо, пов'язаних з ними документів і даних.
Отже, програмні продукти - це спеціально упаковані та оформлені для комерційного продажу, прокату, надання в оренду або лізинг пакети програм, розроблені і/або поставлені системними чи незалежними постачальниками. Вони не включають спеціально розроблені прикладні програмні рішення, які закуплені в інших фірм-виробників чи у третіх фірм і якими фірми-розробники систем "під ключ" доповнюють свої обчислювальні системи.
Первинними категоріями програмних продуктів є:
системне програмне забезпечення;
допоміжні програми-утиліти;
прикладні програмні засоби;
прикладні програмні рішення.
У вартість програмних продуктів, віднесених до цих категорій, частково включають майбутні витрати на їх супроводження, обслуговування і/або підтримку.
Дамо коротку характеристику програмних продуктів.
Системне програмне забезпечення і допоміжні програми-утиліти є програмними продуктами, розробленими для:
управління обчислювальними системами через базові операційні системи і мови програмування;
підвищення ефективності робіт системного персоналу шляхом використання засобів оцінювання продуктивності обчислювальної системи;
поліпшення операційних можливостей обчислювального обладнання маршрутизацією потоків даних, що проходять через різні пристрої ЕОМ, та управлінням введенням-виведенням;
збереження програмної цілісності програм через супроводження і забезпечення безпеки програм;
перетворення програм з однієї мови на іншу;
організації додаткових наборів даних за допомогою застосування засобів сортування-злиття і моніторингу даних.
Основними компонентами системного програмного забезпечення є операційні системи та розширення їх і програми централізованого управління даними, або допоміжні програми-утиліти, призначені для виконання типових дій з носіями даних: (ініціалізація дисків, перевірка дисків на наявність пошкоджених ланок, оптимізація розміщення файлів на диску тощо). Вони називаються також зовнішніми командами операційної системи. Приклади: програми форматування; резервного, динамічного ущільнення; оптимізації; обмеження доступу; архіватори.
Крім того, до цієї категорії відносять програмні системи прийняття рішень, програмні компоненти інформаційно-обчислювальних систем, електронні таблиці, програмні засоби автоматизованого проектування, сумісної обробки даних і розроблення об'єктно-орієнтованих додатків, а також програмні засоби, що дають можливість користувачеві здійснювати пошук, організацію та реорганізацію даних, управління та маніпулювання даними і базами даних.
Прикладні програмні засоби та рішення включають програми, розроблені для вирішення специфічних задач, необхідних для реалізації найважливіших функцій виробництва та бізнесу. Такими "загальногалузевими" горизонтальними функціями, що реалізуються з допомогою програмних засобів, є: облік, управління персоналом, розрахунки з працівниками, управління проектами та інші функціональні комплекси задач управління. З іншого боку, до даної категорії належать програмні засоби, що забезпечують готові рішення специфічних прикладних задач для так званих "вертикальних ринків" (наприклад, для банківського/фінансового, промислового/виробничого ринків, науки, освіти, охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища тощо).
Номенклатуру програмних засобів і перелік зразків продукції, що можуть бути віднесені до сектору "програмні продукти" і пропонуються на ринку України, наведено у табл. 1.
Таблиця 1
НОМЕНКЛАТУРА ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ
Розділ Група Склад
Системне забезпечення Системне забезпечення Операційні системи (ОС)
Драйвери
Мережеві ОС Мережеві ОС, мости
Мережеві драйвери
Сітьове планування
Інструментальні засоби Компілятори Файлові оболонки, налагоджувальні програми, бібліотеки, утиліти, архіватор
Компресори, тести, русифікатори
Електронні таблиці
Текстові процесори Текстові процесори,редактори, гіпертекстові системи
Системи організації даних Видавничі системи
Графічні системи Графічні бібліотеки
Засоби створення ПП

 
 

Цікаве

Загрузка...