WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційна політика промислово розвинених країн світу - Реферат

Інформаційна політика промислово розвинених країн світу - Реферат

образної (системи мультимедіа);
забезпечення більшої доступності інформації. Необхідно сприяти розширенню доступу до інформаційних послуг з використанням електронної техніки користувачів-професіоналів за допомогою інтеграції інформаційних послуг і продуктів, створення сприятливих умов для використання різних мов програмування, графіків, образів, так само як і шляхом розвитку способів надання інформації, заснованих на застосуванні контрольованих словників і використанні природної мови;
сприяння організації навчання в галузі інформації та удосконалення його. Підготовка інформаційних кадрів має проводитись за універсальною програмою. Майбутні фахівці повинні ознайомлюватися з усіма циклами оброблення інформації: генерацією БД, використанням продуктів мультимедіа, розповсюдженням інформації та її ефективним використанням. Комісія Європейського співтовариства (КЄС) повинна сприяти з цього питання регіонам з недостатнім рівнем розвитку в цій галузі. Крім того, вона повинна якомога більше допомагати у підготовці спеціалістів інших професій для роботи у галузі розповсюдження інформації, що сприятиме підвищенню ефективності використання цієї інформації.
Підтримка стратегічних ініціатив у галузі інформації (напрям 4). Надання інформаційних послуг у галузі науки і технології з використанням електронної техніки розглядається як головний рушій розвитку науки та виробництва у Європі. Планується розвиток, стимулювання і кооперування інформаційного обслуговування в тих секторах ринку, які набули стратегічного значення. КЄС насамперед повинна підтримувати експериментальні проекти і виявляти специфічні сегменти інформаційного ринку. Ці експериментальні проекти розробляються разом із користувачами інформаційних послуг та їх постачальниками.
Допоміжна діяльність КЄС з метою підтримки IMPAСT 2 виконується ECHO (European Commision Host Organization) і полягає у забезпеченні даними про інформаційні служби співтовариства всіма національними мовами країн - членів ЄС та в обслуговуванні багатомовної European Help Desk.
Отже, для координування всіх робіт у межах програм і проектів, здійснюваними країнами ЄС, були створені відповідні організаційні форми:
у низовій ланці - проблемні асоціації (корпорації);
на загальнодержавному рівні - урядові та міжурядові спеціальні органи.
Європейський союз з 1994 р. визначив задачу побудови інфор-маційного суспільства як одну з найпріоритетніших. Сьогодні досягнуто значних успіхів у реалізації Плану дій (Europe and the global information society. Recommendations to the European Council. May, 1994) , який охарактеризував стратегію руху Європи до інформаційного суспільства:
успішно розпочато лібералізацію телекомунікаційного сектору;
зроблено кроки у бік забезпечення соціальної орієнтації інформаційного суспільства, підтримки регіональних ініціатив для досягнення узгодженого розвитку;
сформульовано план дій у галузі освіти;
надано підтримку європейській індустрії виробництва інформації, яка, як очікується, створить додатково близько 1 млн робочих місць протягом наступних 10 років;
успішно втілено програми наукових розробок;
Європейська Комісія стала важливим інструментом розроблення загальних правил, необхідних для переходу до глобального інформаційного суспільства.
З урахуванням досягнутого перед європейськими країнами висуваються нові задачі:
Поліпшення умов для бізнесу за допомогою ефективної та узгодженої лібералізації телекомунікацій, створення необхідних умов для впровадження електронної торгівлі.
Перехід до навчання протягом усього життя. Над цим напрямом працює ініціатива "Навчання в інформаційному суспільстві".
Створення нових робочих місць, охорона прав і свобод громадян, передусім недоторканність особистого життя. Значний вплив інформаційного суспільства на кожну конкретну людину спонукав до дискусії, спрямованої на те, щоб "помістити" людей в центр перетворень, які виникають. За результатами обговорення вийшла друком Зелена книга "Життя і праця в інформаційному суспільстві: спочатку люди".
Глобальна співпраця з метою встановлення правил створення інформаційного суспільства, що стосуються права на інтелектуальну власність, захист даних і таємницю особистого життя, поширення інформації шкідливого і незаконного змісту, проблем оподаткування, інформаційної безпеки, використання частот, стандартів.
Європейська комісія в лютому 1995 р. заснувала Форум для обговорення загальних проблем становлення інформаційного суспільства, 128 членів якого представляють користувачів нових інформаційних технологій, різні соціальні групи, постачальників інформації і послуг, мережевих операторів, державні і міжнародні інститути.
Мета роботи Форуму - відстежити процес становлення інформаційного суспільства за шістьма напрямами:
вплив на економіку і зайнятість;
основні соціальні та демократичні цінності у "віртуальному співтоваристві";
вплив на суспільні, державні служби;
освіта, перекваліфікація, навчання в інформаційному суспільстві;
культурний рівень і майбутнє засобів масової інформації (ЗМІ);
стійкий розвиток, технологія та інфраструктура.
Комплексно проблеми розвитку інформаційного суспільства представлені у Першій щорічній доповіді Форуму "Мережі для людей і співтовариств". (Networks for People and their Communities. Making the Most of the Information Society in the European Union. First Annual Report to rhe European Commission from the Information Society Forum. June, 1996). У ній підкреслюється, що Європу чекає не тільки втрата конкурентоспроможності щодо США та азійських економік, а й зростання соціального відчуження всередині європейських країн, якщо вона не зможе швидко та ефективно пристосуватися до тих змін,які мають місце.
Цілі іншої програми - Learning in the Information Society. Action Plan for European education initiative (1996-1998) - прискорити входження шкіл в інформаційне суспільство через надання їм нових засобів спілкування, заохочення до поширення мультимедіа в педагогічній практиці, формування критичної маси користувачів і розробників мультимедійних продуктів і послуг, підсилення європейської освіти засобами, притаманними інформаційному суспільству, розширюючи культурну та лінгвістичну різноманітність. Задача - не допустити ситуації, коли діти тільки привілейованих шарів суспільства можуть розраховувати на мультимедійну освіту.
Для досягнення цих цілей пропонується заохочувати до взаємозв'язку регіональні та національні мережі шкіл на рівні ЄС, стимулювати розвиток і поширення освітнього європейського матеріалу, забезпечувати навчання і перепідготовку вчителів, інформувати про освітні можливості, які надають аудіовізуальне обладнання і мультимедійні продукти.
Більшість європейських країн прийняли відповідні ініціативи. Наприклад, з 1995 р. ведуться такі проекти: у Великобританії - "Супермагістралі в Освіті - шлях уперед", у Німеччині - "Школи в мережі" (Schulen ans Netz). Згідно з останньою ініціативою 10 тис. шкіл Німеччини (загальна кількість їх - 52 тис.) протягом трирічного періоду об'єднано національними та міжнародними мережами і забезпечено всіма видами інформації. В частині Німеччини вирішено з'єднати усі школи в єдину мережу. Ініціатива Schulen ans Netz стала можливою через створення товариств між урядом та приватними підприємствами. Подібні ініціативи висловлені у Франції, Італії, Данії, Швеції, Португалії та Фінляндії.
Європейською Комісією було оголошено про ініціативу (з 2000 р.) під назвою "Електронна Європа" ("е-Європа", http://www.ispo.cec.be/basics/e_europe.html), націлену на прискорення трансформації європейського індустріального суспільства в інформаційне. Ключові цілі ініціативи, що стала головним елементом стратегії Еврокомісії з модернізації європейської економіки, такі:
кожній школі, кожному підприємству, кожному громадянинові забезпечити вихід в онлайнове середовище;
підтримувати поширення європейської культури через створення цифрової літератури, фінансування і розвиток нових ідей;
гарантувати соціальну спрямованість інформаційного суспільства, сприяти зростанню довіри громадян до держави і зміцнення

 
 

Цікаве

Загрузка...