WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Переваги та вади франчайзингу для франчайзі - Реферат

Переваги та вади франчайзингу для франчайзі - Реферат


Реферат на тему:
Переваги та вади франчайзингу для франчайзі
Потенційний підприємець, приймаючи рішення про входження у франчайзну систему, має визначитися щодо того, який бізнес і якого франчайзера вибрати. Для цього треба оцінити переваги і вади франчайзингу з позицій франчайзі, а саме: що для нього буде вигіднішим - працювати в системі франчайзингу або відкрити свій власний бізнес. Корисно зважити всі "за" і "проти" франчайзингу особливо обмеження, які майбутній франчайзі повинен прийняти на себе і які існуватимуть протягом усього періоду дії угоди.
Франчайзі, по суті, купує розробки франчайзера, зменшуючи таким чином високий ризик, пов'язаний з відкриттям нового бізнесу. Це не означає, що ризик відсутній взагалі. Підприємства, що працюють у системі франчайзингу, також банкрутують з ряду причин. Але рівень невдач становить тут 10-12% від рівня банкрутства самостійного бізнесу. Існує низка переваг, виграшних для франчайзі:
Відсутність у підприємця основних і спеціальних знань долається завдяки програмі навчання менеджменту, що проводиться франчайзером.
Коли підприємець купує франчайзу, він водночас ніби купує й досвід франчайзера. Зазвичай франчайзери проводять спеціальну підготовку з таких аспектів менеджменту:
добір та навчання кадрів;
методи бухгалтерського обліку;
методи управління, використовувані франчайзером;
маркетинг, реклама і збут;
закупівля сировини та матеріалів, управління запасами;
контроль якості;
аналіз фінансового стану.
Крім того, франчайзі може у будь-який момент отримати консультативну допомогу і скористатися послугами персоналу фірми-франчайзера у вирішенні організаційних і технічних проблем й будь-яких інших питань бізнесу. Таким чином можна уникнути багатьох помилок і "пасток", що особливо важливо для початківців. Надання додаткових послуг дають змогу франчайзі в певній мірі розділити успіх, досягнутий головною фірмою. Ці послуги включають:
застосування розроблених критеріїв вибору місця розташування підприємства або, якщо передбачаються пересувні послуги, району обслуговування;
керівництво за набуття прав на освоєння території, підготовці проектів з планування, облаштування магазину і загальну допомогу за визначення асортименту товарів (послуг) і відкриття підприємства;
навчання франчайзі та його персоналу методам функціонування в рамках комплексної системи пільгового підприємництва і надання посібника з докладними інструкціями;
навчання франчайзі та персоналу необхідним виробничим операціям, технологічним процесам;
придбання обладнання;
вибір приміщення для франчайзі та проведення переговорів щодо його оренди;
підготовку нового підприємства до відкриття і початку діяльності.
Франчайзі, володіючи підприємством, має стимул отримувати постійну підтримку головної фірми. Це дає можливість франчайзі важкою працею і зусиллями максимально збільшити прибуток і вартість капіталу.
У більшості випадків франчайзі виграє, використовуючи ім'я, репутацію, визнані покупцем. Бізнесу під відомим товарним знаком - гарантована миттєва підтримка та визнання з боку споживачів, швидкіше закріплення на ринку і, як наслідок, подальша перевага.
Відносно низька вірогідність фінансових втрат, банкрутства фірми-франчайзі.
Франчайзі потрібно менше капіталу, ніж для створення самостійного бізнесу, оскільки франчайзер завдяки накопиченому в інших операціях досвіду усуває зайві витрати.
Можливість отримання непрямої фінансової допомоги через організацію фінансування, необхідного для створення підприємства-франчайзі.
У більшості випадків франчайзер не надає прямої фінансової допомоги у вигляді займів або кредитів, оскільки це суперечить самій ідеї франчайзингу. Найчастіше підтримка полягає у наданні допомоги:
а) у виборі джерела початкового фінансування франчайзі;
б) в управлінні фінансовою діяльністю франчайзі;
в) у налагодженні контактів з фінансовими установами, постачальниками та іншими партнерами бізнесу.
Крім того, франчайзинг зменшує ризик діяльності франчайзі. Тому він з більшою вірогідністю може розраховувати на отримання кредиту в комерційному банку, ніж самостійний підприємець. Банки визнають переваги у фінансуванні підприємств, працюючих у рамках пільгового підприємництва, що робить кредит та його умови більш доступними.
Франчайзі отримує також переваги у використанні (якщо необхідно) рекламних заходів франчайзера в рамках усієї країни. Це досягається завдяки створенню єдиного рекламного фонду, в який кожний франчайзі звичайно вносить певні суми. Внесок кожного франчайзі у цей фонд становить 1-5% від його місячного обсягу продажу.
Такий підхід зменшує витрати франчайзі на рекламу і забезпечує синергічний ефект, оскільки широкомасштабна рекламна кампанія, що організується і контролюється франчайзером, а фінансується франчайзі, є більш ефективною.
Іноді для підтримки загальної рекламної кампанії франчайзі робить локальну рекламу.
Франчайзі виграє, отримуючи доступ до можливостей франчайзера у сфері закупівлі, постачання, ведення переговорів. Створюються більш вигідні умови роботи з постачальниками, оскільки є можливість мати знижки.
Франчайзі може використати спеціалізовані знання і досвід роботи головного офісу франчайзера, зберігаючи при цьому статус власника підприємства.
Територіальне протегування, яке проявляється в:
а) забезпеченні франчайзером для франчайзі найбільш вдалого місця розташування (більшість франчайзерів проводять глибокий, кваліфікований аналіз потенційних місць розміщення для своїх майбутніх франчайзі. Такий аналіз полягає у вивченні транспортних потоків, місцевих законів, щільності населення, досяжності цього місця для клієнтів тощо);
б) наданні франчайзі виключного права на розповсюдження продукту (послуг) франчайзера з його маркою або товарним знаком на конкретній обмеженій території.
Укладання коштів у франчайзинг значно знижує ризик на "старті", але не означає, що франчайзі не зазнає ризику взагалі. Будь-який бізнес схильний до впливу ризику. Щоб досягти успіху, треба працювати ще більше, ніж раніше.
За статистикою, у США зазнають банкрутства у перші три роки існування менше 2% франчайзі, і близько 30% малих підприємств - вже на першому році існування .
На кінець п'ятого року у бізнесі залишаються: самостійних підприємців - 20%, франчайзі - 92%, а банкрутують відповідно 80% і 8%.
За іншими оцінками, протягом п'яти років банкрутують 90% нових підприємств і 10% тих, що працюють у системі пільгового підприємництва . У

 
 

Цікаве

Загрузка...