WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Купівля, злиття і поглинання в інформаційному бізнесі - Реферат

Купівля, злиття і поглинання в інформаційному бізнесі - Реферат

користувачам у звичайному режимі. Всі зобов'язання і комерційні умови батьківських компаній залишаються в силі.
Fractal Design і MetaTools, провідні компанії у сфері створення програмного забезпечення для роботи з графікою, в 1995 р. уклали угоду про злиття. На відміну від типового злиття, коли менша компанія поглинається більшою, тут має місце союз рівних партнерів.
Злиття Phoenix Technologies та Award Software у 1998 р. - ще одне підтвердження тенденції до створення різноманітних альянсів в інформаційному бізнесі, спрямованих на зміцнення позицій об'єднуваних компаній. Відповідно до умов договору про злиття Award стала дочірньою компанією корпорації Phoenix .
Компанія Phoenix випускає і постачає відповідне програмне забезпечення, а також надає послуги, пов'язані з ПК, ПК-серверами, інформаційними пристроями і з'єднаннями периферійного обладнання. Компанія Award випускає програмне забезпечення для вбудованих систем і ПК, у тому числі продуктидля материнських плат. Об'єднана компанія має намір працювати над розвитком нових технологій і планує знизити ціни на свої продукти.
Останнім часом усе частіше відбуваються об'єднання і злиття підприємств комп'ютерної промисловості. Це пов'язано із зростанням популярності мережі Internet та архітектури клієнт/сервер, темпів розвитку технології зближенням різних напрямів і з невиправдано високим курсом акцій. Мабуть, на найближче майбутнє, ця тенденція посилиться, що значно вплине на інформаційну індустрію.
Основою для нинішнього буму злиттів стало поєднання кількох факторів. З одного боку, безпрецедентне зростання фондового ринку в США дає змогу американським фірмам досить легко отримати грошові кошти через додаткове розміщення своїх акцій - (якщо операція злиття/поглинання оплачується готівкою), або домовитися з акціонерами іншої фірми про прийнятний коефіцієнт обміну - якщо операція відбувається шляхом обміну акцій однієї фірми на акції іншої. З іншого боку, світова фінансова криза 1998 р. обернулася для багатьох фірм (не тільки азіатських і латиноамериканських, а й американських та європейських) важким економічним становищем, тому їх акціонери та менеджери не проти приєднання до більш успішного конкурента, щоб уникнути можливого банкрутства.
Аналогічна ситуація має місце і в Європі. Як повідомила консультаційна компанія Broadview Associates, тільки у першій половині 1997 р. компаніями було укладено 721 угоду (на загальну суму понад 30 млрд дол.), мета яких - злиття або придбання однією європейською комп'ютерною фірмою іншої . Найбільшу активність виявили компанії, зайняті розробленням продуктів і наданням послуг у сфері телекомунікацій, а також створенням програмного забезпечення. Тут було укладено 67% всіх контрактів на загальну суму 15 млрд дол. Найбільшою угодою стало придбання компанією Veba AG 45% акцій Vebacom GmbH у Cable & Wireless PLC. За цінні папери було сплачено 1,34 млрд дол.
"Найспокійнішими" виявилися компанії, що працюють у сфері мультимедіа, де число угод скоротилося на 36% порівняно з таким самим періодом 1996 р.
За даними Broadview Associates, у першій половині 1997 р. виявилася тенденція придбання північноамериканських компаній європейськими компаніями. Велика кількість фірм прагне розширити рамки свого бізнесу до світового рівня шляхом придбання іноземних партнерів. Якщо в 1995 р. тільки в 5% таких угод фігурували північноамериканські компанії, то в 1997 р. цей показник зріс до 14%. Зростаючий інтерес до міжнародних контрактів демонструють й американські компанії: якщо в 1995 р. "купівлі" в Європі здійснили 133 компанії, то в 1997 р. - 198.
Дані про злиття й купівлі в Азії та Латинській Америці офіційні джерела не наводять, однак відомо, що європейські та північноамериканські компанії, особливо з США та Великобританії, орієнтуються й на ці ринки.
Число європейських компаній, залучених до злиття і купівель, зростає надзвичайно швидко, проте їм важко наздогнати своїх американських колег. Останні тільки в першій половині 1997 р. уклали 1177 контрактів, що на 20% більше, ніж за такий самий період 1996 р. Однак у доларовому вимірі обсяг цих угод став меншим: 63,9 млрд дол. порівняно з 97,4 млрд дол. у першій половині 1996 р. Угоди злиття і купівлі за участю компаній, що виробляють апаратне забезпечення, становлять 45% від обсягу всіх угод.
У 1998 р. компанія Media Metrix, що спеціалізується на проведенні статистичних досліджень в області Internet, об'єдналася з конкуруючою фірмою RelevantKnowledge. Угоду здійснено у формі обміну акцій, а її результатом є створення найбільшої компанії на швидко зростаючому ринку послуг з кількісного аналізу аудиторії Internet. Умови злиття двох компаній, що знаходяться в приватній власності, не розкриваються.
За даними журналу "The Economist", 1998 р. став рекордним за обсягами операцій злиття/поглинання. Загальний обсяг таких угод, з урахуванням оголошених, але не завершених на початок 1999 р., - понад 2,4 трлн дол., що на 50% більше, ніж в 1997 р.
У Європі також спостерігаються дві тенденції. З одного боку, єдиний європейський ринок дає можливість використати ефект масштабу, що дає додатковий могутній імпульс до укрупнення фірм. З іншого боку, в міру становлення єдиного економічного простору відчувається посилення конкуренції, що змушує багато які європейські конгломерати відмовлятися від непрофільного бізнесу, щоб зосередитися на основному. І на все це накладається приплив грошей від інвесторів, передусім американських.
Укрупнення компаній інформаційного бізнесу має свої переваги: в результаті у керівників інформаційних служб з'являється можливість придбавати всі необхідні продукти і послуги в одного постачальника. Крім того, зростають темпи інтеграції глобальних мереж і служб підтримки, а також різноманітних додатків та інструментальних засобів, застосовуваних для обчислень у мережевих середовищах. Продовження концентрації сектору продуктів для Internet полегшує керівникам інформаційних служб купівлю нових виробів, оскільки їм простіше

 
 

Цікаве

Загрузка...