WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрій сенсорного керування УСУ-1-15 - Курсова робота

Пристрій сенсорного керування УСУ-1-15 - Курсова робота

відпаяти провідники, що йдуть з блоку керування А4 до контактів 5 і 8 вилки рознімання Х5 блоку БТ-11 і з'єднати їх з блоком живлення СДУ. Далі, припаявши провідники до контактів 5 і 8 цієї вилки, підключають їх до контактів реле СДУ.
2. "Електрон Ц-265", "Електрон Ц-282", "Електрон Ц-382" і "Темп Ц-280". Оскільки переключення програм у цих телевізорах забезпечується комутацією
напруги +12 В, те це дозволяє підключити СДУ безпосередньо до блоку УСУ-1-15-1. У загальний ланцюг сенсорів включений резистор R9 опором 360 Ом, і загальний вихід вузла переключення програм СДУ підключають після нього. Інші вісім виходів переключення програм припаюють до відповідного сенсора. У каналі звуку відповідний вихід СДУ підключають до контакту 6 рознімання Х9(А1) у модулі МРК-21.
Для регулювання яскравості відповідний вихід СДУ припаюють до контакту 1 рознімання Х5(А2) у модулі МЦ-31 (чи МЦ-41). З метою регулювання контрастності відповідний вихід СДУ підключають після резистора R6 для МЦ-31 (чи R2 для МЦ-41) опором 20 кому, з'єднаного з контактом 3 рознімання Х5(А2). Для регулювання насиченості відповідний вихід СДУ з'єднують з контактом 2 цього ж рознімання.
3. "Електрон Ц-280", "Електрон Ц-380" і "Рекорд Ц-275", "Рекорд Ц-280". Блок вибору програм (БВП) у них - УСУ-1-15. Підключення до нього аналогічно відповідному пункту роздягнула 2, за винятком того, що в загальний ланцюг сенсорів включений резистор R49 опором 3,6 кому чи 56 кому і загальний вихід переключення програм СДУ підключають до нього, тобто безпосередньо до загального висновку сенсорів.
Для регулювання гучносності відповідний вихід СДУ підключають до контакту 6 рознімання Х9 (А1) у модулі МРК-2-5. У ланцюгах яскравості відповідний вихід СДУ з'єднують з контактом 1 рознімання Х5 (А2) у модулі МЦ-2 (чи МЦ-3).
Для керування контрастністю відповідний вихід СДУ підпоюють після резистора R4 у модулі МЦ-2 (МЦ-3) опором 3,9 кому, з'єднаного з контактом 3 рознімання Х5 (А2). З метою регулювання насиченості відповідний вихід СДУ підключають до контакту 2 рознімання Х5 (А2) у модулі МЦ-2 (чи МЦ-3).
МОЖЛИВІ НЕСПРАВНОСТІ ПРИСТРОЮ УСУ-1-15
Несправності Усунення несправностей
Немає зображення і звуку на якому-небудь діапазоні Перевірити наявність напруги 12 В на одному з контактів 2, 3 чи 5 (у залежності від обраного діапазону) з'єднувача Х2 (АЗ).
Перевірити справність транзисторів VТ32-VГ34, резисторів R56-R58 и їхніх ланцюгів. Несправний транзистор замінити.
При включенні телевізора включається будь-яка програма, крім першої
Перевірити ланцюг кращого включення першої програми - елементи: R20, C1; перевірити надходження напруги 12 В на конденсатор C1.
Не переключаються програми, постійно включена одна програма, наприклад, перша Пробито транзистор VТ11 чи VТ21. Несправний транзистор замінити.
Не включається одна з програм, наприклад, друга Перевірити справність кнопки даної програми і надходження напруги +12 В на базу транзистора VТ12 при її натисканні: якщо при натисканні кнопки програма включається, а при відпусканні виключається - перевірити справність резисторів R32, R12
Немає зображення і звуку на кожному з каналів
Відсутня напруга настроювання (0,5-28 В) на контакті 6 з'єднувача Х2 (АЗ). Перевірити наявність напруги 31 В на контакті 4 з'єднувачі Х4 (А9) і 12 В на контакті 1 з'єднувача Х4 (А9); перевірити справність перемінного резистора R59.
Мимовільне відключення обраної програми, індикатор при цьому також гасне Поганий контакт у живильних ланцюгах 12 В; 31 В. Особливо уважно перевірити надійність пайок у платі, на якій кріпляться кнопки переключення програм, об'єднані зі світлодіодами. Виявлений дефект монтажу усунути.
1Нема звуку, є зображення
Несправний включатель S5 зєднувача Х18 відсутня напруга 15В
Несправний ланцюг НЧ сигнал з виходу мікросхеми D1 (вивід 12) до з'єднувача підєднана динамічна головка
Неможливо за допомогою УСУ-1-15 настроїтись на потрібну програму На виході з'єднувача Х4 (А10) відсутня напруга 30В
Не працює УСУ-1-15 (А10) індекатори його
програми не світяться Через блок А9 не проходить напруга 12В на блок А10
Tехніка безпеки при ремонті телевізорів.
При ремонті телевізорів можливі: враження електричним струмом, механічні травми, опіки.
Радиомеханикам ремонтом телевізійної апаратури, що займається, необхідно знати правила техніки безпеки.
Перелічимо основні з них:
- Одним з найбільш небезпечних шляхів протікання електричного струму по тілу людини, напрямок від рук до ніг, тому забороняється ремонтувати телевізори в сирих приміщеннях чи у приміщеннях з цементним і іншими струмопровідними підлогами.
У цьому випадку використання діелектричного коврика зменшує імовірність поразки електричним струмом.
- Не менш небезпечним є шлях струму від руки до руки. Тому забороняється ремонт телевізорів поблизу заземлених конструкцій (батарей центрального опалення й ін.)
- Виконання всіх операцій при включеному телевізорі повинне здійснюватися тільки однією рукою. Одяг з довгими рукавами: нарукавники, інструмент з ізольованими ручками зменшують імовірність поразки електричним струмом.
- При ремонті телевізорів з імпульсним модулем живлення їх варто включати в мережу через розділовий трансформатор.
- При регулюваннях, при включеному телевізорі треба бути обережним, щоб не торкнутися близько розташованих виводів ТВС фокусирующего електрода кінескопа при високій щільності монтажу переносних телевізорів ця вимога здобуває особливу значимість.
- При роботі з включеним телевізором варто пам'ятати про те, що конденсатори можуть зберігати електричний заряд досить довго (наприклад на одному виводі він може зберігатися кілька днів). Тому необхідно розряджати оксидні конденсатори і ємності.
Відзначимо, що які би міри не застосовувалися, у процесі ремонту телевізорів радиомеханик повинний бути готовий до електричних ударів від дуже помітних, до дуже відчутних, це допоможе йому уникнути негативних наслідків ударів струмом (чим менше несподіванка, тим більш негативна реакція). А для цього, як і взагалі при ремонті телевізорів, потрібно виняткова уважність. Тому неприпустимі на робочому місці паління і голосна музика. Причинами механічних травм радіомеханіка можутьбути:
- несправний чи неправильно використовуваний інструмент (при відверненні гвинта лезо, що зірвалося зі шліца обгортки може поранити руку).
- При відкушуванні проводів чи радіоелементів шматочки дроту можуть потрапити в око.
- Важкі радіодеталі (силові трансформатори живлення і т.п) при їхній заміні в телевізорі можуть упасти зі столу на ногу.
- Різні пружини, кожухи, екрани при їхньому знятті можуть зашкодити руки.
- При вибуху оксидного кінескопа корпус його може відлетіти з великою силою.
Відзначимо також, що після зняття з телевізора несправного кінескопа для виключення його вибуху варто порушити його вакуум, акуратно роздавивши пассатижами скляний відросток на цоколі кінескопа.
Найбільше часто опік пальців радіомеханіка відбувається при пайці без пінцета, а так само при необережному торканні паяльника що перегрівається чи радиоэлемента. Особливо небезпечний опік, викликаний розплавленим припоем, що може відлетіти в очі при пайці пружних контактів.

 
 

Цікаве

Загрузка...