WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрій сенсорного керування УСУ-1-15 - Курсова робота

Пристрій сенсорного керування УСУ-1-15 - Курсова робота

Пристрій сенсорного керування УСУ-1-15;(телевiзійний)
Призначений для вмикання любої програми МХ і ДМХ, а також для перемикання програм, тобто УСУ-1-15 керує селекторами каналів. Забезпечує пріоритетне вмикання першої програми відключає АПЧГ на 0,3с при перемиканні програми.
Пристрої вибору телевізійних програм призначені для керування селекторами каналів метрового і дециметрового діапазонів.
Широке застосування одержали пристрої УСУ-1-15, СВП-4-1, СВП-4-5, СВП-4-10. Усі вони забезпечують перемикання телевізора на потрібний канал при легкому натисканні на кнопку, що відповідає номеру програми. При цьому індикаторна лампа висвічує номер обраної, програми.
Попереднє настроювання на потрібну програму проводиться за допомогою змінних резисторів і механічних перемикачів діапазонів. Розглянемо тепер пристрій вибору програм УСУ-1-15.
Пристрій сенсорного керування УСУ-1-15
Структурна схема сенсорного керування представлена на мал. 1
Пристрій сенсорного (точніше, псевдосенсорного) керування УСУ-1-15 дозволяє включати кожну з восьми телевізійних програм МВ і ДМВ діапазону.
Крім того, у пристрої передбачено:
1. Включення першої програми при включенні телевізора.
2. Відключення пристрою АПЧГ на час не менше 0,3 секунди при перемиканні програм.
3. Перемикання на мале значення АПЧ і Ф при включенні 8-ої програми.
Конструктивно пристрій складається з двох плат:
плати запам'ятовуючого пристрою і плати органів настроювання.
У плату запам'ятовуючого пристрою входить:
1) вісім кнопок (1) вибору програм, об'єднаних з світлодіодами (2) у загальному пластмасовому корпусі, багатостабільный (багатофазний) трігер (3) на транзисторах VТ 1-VТ18, VТ21-VТ28;
2) ключі (4) керування світлодіодними індикаторами;
3) блок регуляторів настроювання (5) з восьми перемінних резисторів настроювання;
4)блок з восьми механічних перемикачів діапазонів (6);
5)електронний комутатор діапазонів на транзисторах VТ32-VТ34
6)пристрій відключення блокування АПЧГ (8) на транзисторах VТЗО-VТЗ!;
7) ключ (9) перемикання АПЧ і Ф на транзисторі VТ29.
При включенні телевізора багатостабільный тригер установлюється примусово в положення включення першої програми, при цьому на одному з виходів тригера, що відповідає першій програмі, установлюється рівень постійної напруги 31 В. Ця напруга надходить на перший регулятор блоку настроювання (5), перший перемикач діапазонів (6) і перший світлодіод (2).
З першого регулятора настроювання встановлена постійна напруга від 0,5 до 28 В надходить на входи селекторів каналів, а з виходу першого перемикача діапазонів напруги 31В надходить на один з ключів електронного комутатора діапазонів, який, відкриваючи, комутує напругу 12 В на включення зворотнього діапазону. При цьому включається світлодіод першої програми.
При переключенні програми у випадку натискання кожної з кнопок вибору програм (крім кнопки включеної першої програми) відбувається перемикання тригера в новий стан, при якому напруга 31 В подається на інший регулятор настроювання і перемикач діапазону. Одночасно загоряється інший світлодіод включеної програми.
При перемиканні тригера в новий стан пристрій відключення АПЧГ формує сигнал відключення АПЧГ.
При вимиканні восьмої програми здійснюється комутація постійної часу АПЧ і Ф у випадку спільної роботи телевізора з відеомагнітофоном.
Розглянемо більш докладно роботу пристрою УСУ-1-15.
Багатостабильный тригер виконує функцію запам'ятовуючого пристрою, підтримуючи стан включення визначеної програми. Складається з восьми ідентичних за принципом роботи і побудові комірок пам'яті, кожна з якої виконана на різнополярних транзисторах VГ11-VТ18 (типу n-р-n) і VТ21-VТ28 (типу р-n-р). Эміттери транзисторів VТ11-VТ18 зв'язані між собою і мають загальне навантаження R29.
Для створення кращого включення першої програми служить ланцюг з резистора R20 і конденсатора CЗ1, що підключений до бази транзистора УТ11 першого осередку, нижня за схемою обкладка С1 підключена до джерела струму 12 В. При включенні телевізора через незаряджений ще конденсатор на базу транзистора УТ11 надходить позитивний імпульс, що і відмикає його. Виникає колекторний струм, що тече по ланцюзі: джерело струму 31 В, резистори R41, R21, проміжок коллектор-эмиттер VТ11 резистор R29, корпус. Колекторний струм транзистора VТ11 створює спадання напруги на резисторі R41, що відкриває транзистор VТ21 (при даному напрямку струму потенціал на базі нижче потенціалу на эмітері транзистора VТ21, що і створює відкриваючий базовий струм для транзистора типу р-n-р).
Виникає колекторний струм транзистора VТ21, що тече по ланцюзі: джерело струму 31 В, проміжок эмиттер-коллектор VТ21, резистори R31, R11. Спадання напруги на резисторі R11 підвищує потенціал на базі транзистора VT11 і ще більше відмикає його. У результаті лавиноподібного процесу відкриваються два транзистора, причому VТ21 цілком відкривається до насичення, а VТ11 переходить у підсилювальний режим.
Напруга 31 В через відкритий Перехід эмиттер-коллектор VТ21 надходить на перший регулятор настроювання R55.1 і на перший перемикач діапазонів SА1.1.
Напруга настроювання з резистора R55.1 через діод VD11 і подстроечный резистор R59, контакт 6 з'єднувача Х2 (АЗ) надходить у ланцюг настроювання селекторів каналів. Напруга настроювання першого осередку замикає діоди VD12-VD18, при цьому усувається шунтуючий вплив інших резисторів блоку настроювання. Діод
VD10 служить для компенсації температурного дрейфу діодів VD11-VD18.
Для перемикання на іншу програму необхідно натиснути на відповідну кнопку.
При натисканні, наприклад, на кнопку SВ1.2 другої програми позитивний потенціал джерела cтруму 12 В через замкнуті контакти кнопки S1.2 надходить на базу транзистора VГ12 і відмикає його. Колекторний струм відмикає транзистор VТ22, і відбувається включення другого осередку багастабільного тригера точно так само, як було описано вище. При цьому струм через резистор R29 у момент натискання на кнопку S1.2 збільшується приблизно з 3,5 В до 6 В, тобто потенціал на эмиттере транзистора VТ11 стf' вище потенціалу на його базі, зафіксованого подільником R32 і R11. У результаті транзистор VT11 закривається, закриваючи при цьому і транзистор VТ21. У такий спосіб включається новa - другa ділянка і закривається раніше включена перша.
Пристрій відключення (блокування) АПЧГ
У момент переключення програм пристрій формує негативний імпульс тривалістю не менше 0,3 секунд, необхідний для усунення помилкових настроювань селектора каналів.
Пристрій являє собою одновібратор на транзисторах, VТЗО i VТ31.
У вихідному, стані (контакти кнопки SВ2 замкнуті) транзистор VТЗ1 відкритий базовим, струмом від джерела 12 В через резистор R51 i діод VD7, а транзистор VТЗО закритий, тому що,його база через резистор R53 івідкритого до насичення транзистор VТ31 замкнутий на корпус. Конденсатор C10 при цьому заряджений тoком, що надходить із субмодуля радіоканалу А1.3 через контакт 9 з'єднувача Х2 (АЗ), діод VD7 і проміжок база-эмiттер відкритого транзистора VТ31. При переключенні програм напруга, на резисторі R29 збільшується і стрибок напруги передається через

 
 

Цікаве

Загрузка...