WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пошук інформації в мережі Інтернет - Реферат

Пошук інформації в мережі Інтернет - Реферат

колекцію тематичних посилань. Для полегшення пошуку можна використати пошук на каталозі.
Список деяких тематичних каталогів:
" українські:
o favorites.com.ua
o era.com.ua
o silver.kiev.ua
o ualist.com
" російські:
o kinder.ru
o portal.edu.ru
o school.holm.ru
o list.ru
o max.ru
o weblist.ru
Пошукові машини
Якщо відома конкретна назва, фраза або термін, то для одержання інформації щодо предмета пошуку слід використовувати пошукові, мета пошукові або спеціалізовані пошукові машини.
Пошук на таких машинах здійснюється за допомогою спеціально розроблених програм. Завдання програм полягає у безперервному відвідуванні веб-сайтів Інтернету з метою створення каталогів веб-сторінок. У більшості випадків для визначення місцезнаходження певної інформації, наприклад якогось відомого документа, зображення або фрази, а не загальної теми,найкраще застосовувати пошукові машини.
Пошукові машини працюють з використанням автоматичних засобів при докладанні мінімуму ручної праці. З одного боку, це дає можливість порівнянню швидко опрацьовувати велику кількість веб-документів і створювати бази даних розміром у сотні мільйонів веб-документів. З іншого боку, ніхто не може гарантувати, Що наявність у документі певних слів, за якими здійснюється пошук користувачем, вказує на належність документа до конкретної теми. Тому точність пошуку інформації в таких базах даних залишає бажати кращого. А пошукові машини зручні для використання лише тоді, коли користувач знає ім'я автора документа, його точну назву або якусь цитату з нього. Разом з тим бази даних у пошукових машин значно більші за бази даних тематичних каталогів. Та й поновлюються вони частіше.
Як свідчить практика, пошукові машини дозволяють провести найбільш глибокий пошук у рамках заданої теми. Робота пошукової машини проводиться в три етапи. На першому етапі сканується інформаційний простір і збираються копії веб-ресурсів. На другому етапі бази даних, складені за результатами сканування, змінюються таким чином, щоб у них можна було проводити прискорений пошук. На третьому етапі пошукова машина приймає запит від користувача, проводить пошук у своїх базах даних і видає веб-сторінку з оформленими результатами пошуку.
Приклади деяких пошукових машин:
" google.com.ua - на теперішній час найкраща пошукова машина, пошук на українській, російській, англійських мовах, швидке завантаження сторінки.
" rambler.ru - фаворіт минулого року, пошук на українській, російській, англійських мовах, містить також пошуковий каталог та багато сервісів.
" meta.ua - найкраща для пошуку офіціальних україномовних документів, містить пошуковий каталог та сервіси.
" yandex.ru
" aport.ru
Метапошукові машини
Якщо для отримання інформації, яку важко знайти знайти, потрібно переглянути водночас кілька баз даних, доцільно використовувати метапошукові машини, які отримують інформацію з різних баз даних і готують зведений звіт про результати пошуку. Самостійно такі системи нічого не шукають. Вони "дають" завдання тематичним каталогам та пошуковим машина, а потім збирають результати їх пошуку, видаляють з них повторення і видають користувачеві узагальнений результат. Метапошук доцільно використовувати лише для "зняття вершків" з інших пошукових систем. Метапошукові машини не мають гнучної мови запитів і, головне, не чекають надходження всіх результатів пошуку - обмежуються лише першими знахідками.
Список метапошукових машин:
" metabot.ru
" 360.ru
" askjeeves.com
" dogpile.com
" metacrawler.com
" vivisimo.com
Формування запроса до пошукових машин
Пошук за одним словом у більшості випадків призводить до формування величезного списку веб-сторінок, на яких воно зустрічається. Наприклад, пошук за словом погода за допомогою google.com.ua дає 26600000 сторінок з цим словом. Знайти в ньому потрібні ресурси не просто, і тому пошук за одним словом малоефективний. Набагато ефективнішим є пошук за кількома словами, але тут важливу роль відіграє правило, що вказує пошуковій системі, як опрацювати групу слів.
Для ефективного пошуку за кількома ключовими словами потрібні спеціальні вказівки, які дозволяють зв'язати окремі слова між собою. Ці вказівки в пошукових системах утворюють спеціальну, як правило, нескладну мову запитів, що містить кілька вказівок.
Кожна пошукова система має свою власну мову запитів, і при використанні різних пошукових систем треба знати особливості кожної. Тому доцільно переглянути сторінку із довідковою інформацією про методи здійснення пошуку.
Загальні правила розширеного пошуку
" краще використовувати початкову форму слова, інші будуть знайдені автоматично (тобто, запит зі словом університет дозволить знайти сторінки з словами університет, університеті, університетом тощо);
" не має значення з якої літери (великої/малої) писати слово, будуть знайдені всі варіанти;
" якщо в запиті кілька слів, то буде знайдено документи що містять обидва слова. Спочатку будуть запропоновані сторінки де ці два слова розміщено поряд один з одним. Наприклад, запит погода Бердянськ, дасть 12400 сторінок, перша з запропонованих Погода в г. Бердянськ - METEOPROG і є потрібною.
" якщо кілька слів запита взято у лапки, то буде знайдено всі документи де ці два слова обов'язково поряд. Наприклад, запит "погода Бердянськ" дає тільки два посилання, обидва містять потрібну інформацію.
" якщо перед одним із слів запита набрати знак мінус, то будуть знайдені документи де є інші слова запита, але немає слова з мінусом. Наприклад, запит погода -Бердянськ дозволяє одержати документи де є слово погода, але немає слова Бердянськ. Найчастіше з мінусом пишуть слово купити, що дозволяє відсіяти численні магазини.
Порівняйте результати пошуку
Запит Кількість знайдених сторінок
музика 4250000
сучасна 661000
сучасна музика 290000
"сучасна музика" 9280
"сучасна музика" Україна 548
Уточнювати запит можна і за допомогою форми розширеного пошуку

 
 

Цікаве

Загрузка...