WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Типи мережевих з'єднань Internet - Реферат

Типи мережевих з'єднань Internet - Реферат

швидкість, мінімум 9600 бод, оскільки менша швидкість дуже сповільнює роботу (рис. 49).
Набірні прямі з'єднання є дорожчими на початковому етапі, але при роботі витрати такі ж самі, як і в випадку термінального з'єднання, тобто погодинна оплата є однаковою. Але при необхідності вести інтенсивні дослідження і часто отримувати файли з інших комп'ютерів набірний тип з'єднання потребує менше часу, ніж термінальний. Тут можливо отримувати файли із інших комп'ютерів безпосередньо на жорсткий диск свого комп'ютера, а не на сервісний комп'ютер як при термінальному з'єднанні. Набірне пряме з'єднання дозволяє працювати з прекрасними графічними інтерфейсами з відображенням та звуком.
Набірне термінальне з'єднання мережі Internet
Для звичайного користувача найбільш підходить набірне термінальне з'єднання. У випадку такого з'єднання можливо входити в комп'ютер сервісної компанії по телефону. Деякі сервісні компанії називають даний тип з'єднання інтерактивним обслуговуванням. Але найбільш підходить термін набірне термінальне з'єднання, оскільки необхідно зв'язатися із сервісною компанією по телефону, після чого комп'ютер користувача діє як термінал. Даний спосіб відрізняється від постійного і набірного прямого з'єднань тим, що комп'ютер користувача не відіграє ролі хост-комп'ютера в мережі, а є просто терміналом комп'ютера сервісної компанії. Отже, передавати файл можливо тільки між Internet і комп'ютером сервісної компанії, а не комп'ютером користувача.Для цього потрібна окрема процедура для пересилання файлів між комп'ютерами споживача та комп'ютером сервісної компанії. Звичайно, для цього використовується процедура передачі Zmodem або Xmodem. При такому з'єднанні можливо користуватися всіма послугами, які доступні при постійному або набірному прямому з'єднанні. Але інструментальні засоби, доступні у випадку постійних набірних з'єднань, набагато кращі.
Плата за встановлення даного з'єднання невелика, наприклад, 20 дол. у США замість 30 або 40, хоча погодинна плата однакова і, звичайно, потрібен модем.
Можливо користування повільним модемом, наприклад, із швидкістю 2400 біт/сек, оскільки більшу частину роботи виконує хост-комп'ютер сервісної компанії, який пересилає пакет на екран монітора користувача. Однак, при копіюванні більшості файлів з інших комп'ютерів повільний модем знижує швидкість передачі файлів між сервісним комп'ютером та комп'ютером користувача. Довгі файли передаються протягом часу та більше. В Internet для набірного термінального з'єднання доступні всі операції набірного прямого з'єднання, але деякі процедури вимагають декількох додаткових етапів. Наприклад, для отримання файлу із Австралії, Малайзії і т.д., доведеться скопіювати його в комп'ютер сервісної компанії, а потім передати в свій комп'ютер. У випадку набірного прямого з'єднання даний файл відразу передається в комп'ютер користувача. Крім того, для набірного термінального з'єднання немає таких чудових програм, які є для набірного прямого з'єднання.
Набірне термінальне з'єднання можливо отримати безкоштовно, а набірний прямий доступ не надасть ніхто.
Поштове з'єднання мережі Internet
Розроблено декілька різноманітних поштових з'єднань з мережею Internet. За допомогою поштового з'єднання можливо пересилати пошту своїм знайомим, а приятелі та колеги пересилають через Internet пошту вам.
Через Internet можливо пересилати пошту окремим комп'ютерам, що не входять до служби Internet.
Найбільш популярною системою поштового з'єднання є система UUCP (UNIX - to - UNIX Copy Program), що дозволяє помістити пошту в файл і передавати її іншим комп'ютерам. Це просте поштове з'єднання за допомогою програми, яка визначена тільки для такої однієї мети. Крім того, можливо скористатись поштою в диспутах з будь-якої тематики, пересилати і відправляти пошту та повідомлення, групи новин USENET. Для багатьох користувачів знайомство з мережами починається з електронної пошти (скорочено E-mail). Для більшості користувачів електронна пошта служить дешевим та зручним засобом передачі повідомлень по всій земній кулі.
Електронна пошта означає процес передачі повідомлень по комп'ютерній мережі. Замість того, щоб писати листа, заклеювати його в конверт і опускати його в поштову скриньку, можливо послати повідомлення по Internet будь-якому користувачеві.
Окрім того, з допомогою електронної пошти одне і те саме повідомлення можливо одночасно пересилати декільком адресатам. Є також можливість створювати поштові групи: підготувати одне повідомлення, а потім дати команду програмі пошти відіслати його всім членам конкретної групи. Можливо також підготувати повідомлення одній особі, а потім зробити копії з допомогою програми електронної пошти і відіслати іншим користувачам.
Доступ через інші мережі
У більшості інших мереж, наприклад, BITNET, CompuServe тощо створені спеціальні шлюзи для обміну електронною поштою із системами, що входять до Internet. У деяких мережах є шлюзи, які дають можливість читати електронні дошки оголошень Internet (телеконференції USENET). Окрім того, є сервісні програми, які дозволять запросити файл через електронну пошту. Відправка вибраного файлу здійснюється автоматично по електронній пошті.
Існує ще більш дешевий варіант виходу на Internet-систему - це використання інших мереж, наприклад, CompuServe. Із цієї системи можливо потрапити до будь-якої точки Internet.

 
 

Цікаве

Загрузка...