WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Типи мережевих з'єднань Internet - Реферат

Типи мережевих з'єднань Internet - Реферат


Реферат
на тему:
Типи мережевих з'єднань Internet
План
Вступ
Постійне з'єднання Internet
Набірне з'єднання Internet
Набірне термінальне з'єднання мережі Internet
Поштове з'єднання мережі Internet
Доступ через інші мережі
Вступ
Через відсутність компанії Internet, яка б одноособово володіла мережею, необхідно вибрати доступ до мережі залежно від вартості. Необхідно вибрати тип з'єднання з комп'ютером, через який можливо було б вийти в мережу з власного комп'ютера або терміналу. Компанії та бюджетні організації, що називаються сервісними компаніями або вузлами доступу до Internet, закупляють комп'ютери та мережеве обладнання, підключаючи його до Internet та продають його всім тим, у кого є кошти.
Такі сервісні компанії встановлюють свої розцінки, що змінюються в дуже широкому діапазоні.
Існує чотири основних типи з'єднання з Internet, а також деякі їх різновиди:
1. Постійне з'єднання.
2. Набірне пряме з'єднання.
3. Набірне термінальне з'єднання.
4. Поштове з'єднання.
Постійне з'єднання часто називають прямим, постійним прямим або виділеним обслуговуванням.
Набірне пряме з'єднання називають обслуговуванням SLIP, CSLIP, PPP або TCP.
Набірне термінальне з'єднання називають інтерактивним або набірним обслуговуванням.
Пошту називають UUCP, електронною поштою або поштовим обслуговуванням.
Постійне з'єднання Internet
Постійне з'єднання Internet означає, що комп'ютер підключений безпосередньо до мережі з допомогою протоколу TCP/IP, що є частиною Internet, або в організації з мережею з'єднаний суперкомп'ютер, а у користувача знаходиться термінал цього комп'ютера, або підпорядкований суперкомп'ютеру периферійний комп'ютер.
TCP/IP означає - Transmission Control Protocol/ Internet Protocol. Протокол визначає, як комп'ютери взаємодіють один з одним. Комунікаційні протоколи - набір правил, що визначають, як можуть взаємодіяти різні комп'ютери, модеми та програми. Постійні з'єднання часто використовують такі солідні організації, як університети, групи інститутів або організацій. Сервісна компанія встановлює в офісі такої організації маршрутизатор, орендує телефонну лінію, яку з'єднує маршрутизатор з комп'ютером сервісної компанії. Він ще називається хост-комп'ютером, або просто хостом.
Завдяки орендованій, або виділеній лінії комп'ютери та термінали завжди з'єднані з мережею Internet. Телефонний виклик для досягнення комп'ютера сервісної компанії не потрібен, і користувач входить в Internet зі свого терміналу. Після входу він може передавати файл між комп'ютерами організації, та іншими комп'ютерами в Internet. Звичайно вартість такої послуги дуже висока і складає тисячі доларів за установку та експлуатацію орендованої лінії.
Це найдорожче з'єднання, але воно є дуже зручним для великої компанії або фірми. Після отримання з'єднання можливо мати стільки користувачів, скільки допускає комп'ютер компанії й арендована лінія. За значної кількості користувачів цей спосіб стає дешевшим, ніж забезпечення кожному користувачу окремого доступу. Але індивідуальному користувачеві про постійне з'єднання слід просто забути.
Рис. 1. Особливості з'єднання модему
Набірне з'єднання Internet
Набірне пряме з'єднання часто називають SLIP (Serial Line Internet Protocol - протокол Internet для послідової лінії), CSLIP - (Compressed Serial Line Internet Protocol - упакований SLIP) або PPP (Point to Point Protocol - протокол точка - точка). Дуже рідко зустрічається термін X-Remote. Це таке з'єднання TCP/IP, як і в постійному з'єднанні, але воно розраховано на використання телефонної лінії, а не інформаційної мережі.
За зручністю таке з'єднання знаходиться після постійного з'єднання. Через дорожнечу постійне з'єднання не підходить для індивідуальних споживачів і більшості невеликих компаній. Отже доступ SLIP набагато дешевший. За 1995 р. кошториси в світі знизились: оплата за встановлення складає від 30 до 40 дол., а вартість за користування і експлуатацію така ж сама, як і для набірного термінального з'єднання. Оскільки це є телефонною послугою, в комп'ютері потрібний модем, а також набір номеру телефону, який повідомила сервісна компанія. Після з'єднання з комп'ютером сервісної компанії та входу до системи ніяких розбіжностей, крім швидкості передачі даних, між доступом SLIP та постійним з'єднанням немає. Можливо передавати файли у свій комп'ютер та із нього так, ніби він є хост-комп'ютером. Фактично він ідентифікується в мережі як хост-комп'ютер.
Залежно від термінальної програми, можливо одночасно реалізовувати декілька сесій. Аналогічно тому, як комп'ютер сервісної компанії дозволяє одночасно працювати з Internet десяткам людей, можливо в різних вікнах виконувати декілька операцій, наприклад, передавати файли із комп'ютера А в одному вікні, робити пошук у базі даних комп'ютера В у другому вікні, працювати зі своїм каталогом файлів у вікні С.
На відміну від прямого термінального з'єднання, яке реалізується простою програмою терміналу, для набірного прямого з'єднання потрібна спеціальна програма, наприклад, SLIP. В останній час пропоновані програми значно поліпшились, їх інсталяція спростилася, а вартість зменшилась. Деякі сервісні компанії самі пропонують потрібну програму. Для такого з'єднання потрібний модем. Але зараз модем із швидкістю 14400 бод коштує всього 100 дол. Модем повинен мати відносно велику

 
 

Цікаве

Загрузка...