WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Технологія управління режимами мережі Internet. Поняття про броузери та пошукові машини - Реферат

Технологія управління режимами мережі Internet. Поняття про броузери та пошукові машини - Реферат


Реферат
на тему:
Технологія управління режимами мережі Internet. Поняття про броузери та пошукові машини
Незалежно від виду з'єднання з мережею Internet технологія управління мережі виконується наступним чином:
1. Трафік Internet управляється або спеціально виділеними для цього пристроями, такими як маршрутизатори IGRP (Internet Gateway Routing Protocol) - протокол шлюзової маршрутизації Internet, компанії Cisco System, або комп'ютерами, що діють як маршрутизатори.
2. При наданні пакетів із мережі з ТСР/ІР протоколами в мережу, що використовує інші протоколи, шлюзовий комп'ютер перетворює цей пакет у вигляд, який сприймається цією мережею. Найбільш розповсюдженими є поштові шлюзи, що мають спрощений протокол SMTP - Simple Mail Transfer Protocol.
Оскільки сервіс Web є найсучаснішим та найбільш перспективним, розглянемо технологію взаємодії Web з системою Internet. Структура такої технології складається з чотирьох компонентів: а) броузера; б) документів гіпермедіа (HTMP); в) протоколу передачі гіпертексту (HTTP); г) уніфікованого локатору ресурсу (URL).
Броузер - це програма, яка дозволяє отримати доступ до Internet. В Web-моделі "клієнт" - "сервер" броузер є клієнтом. "Клієнт" - це така програма, з якою ви взаємодієте і вона виконується на вашому паралельному комп'ютері. "Сервер" - що знаходиться на віддаленому комп'ютері, виходячи з ваших вимог, постачає всю необхідну інформацію. Броузер служить воротами у світ Web. Все, що ви бачите у всесвітньому павутинні, проходить через лінзи броузера. Але він показує тільки ті файлі, які він розуміє. Більшість всіх файлів написані на мові HTML, і тому броузер Web зможе прочитати тільки ці документи.
Окрім того, подібні проблеми виникають і при визначенні типу формату файлів. Не існує універсального способу ідентифікації типу формату файлу. Це може бути старий простий ASCII, новий HTML, GIF, ZIP або якийсь один із сотні інших. Броузери Web намагаються вирішити проблему розпізнаваннятипу файлу за допомогою протоколу MIME (Mulipurpose Internet Mail Extensions) - багатоцільове розширення електронної пошти. Окрім того, MIME став стандартом де-факто для ідентифікації типів файлів.
Хоча деякі спеціалісти і порівнюють пошук в Web з пошуком голки в копиці сіна, можна значно збільшити ефективність роботи, застосувавши деякі методики та поради. На допомогу приходять спеціальні пошукові машини. Будь-яка пошукова система дуже подібна на пилосос: забираючись в найвіддаленіші закутки Internet, вона жадібно вбирає всю інформацію. Така система вдень і вночі подорожує по мережі Internet, намішуючи все нові й нові посилання в свою базу даних.
Більшість пошукових систем не зберігає на своєму сервері самі документи. Індексуються, систематизуються та зберігаються лише основні параметри: адреса мережі, назва, ключові слова тощо.
Таким чином, пошукові машини (search engines) - вузли Web, за допомогою яких можна здійснити пошук потрібної інформації по всій Web, а якщо це можливо, то і в інших областях Internet (вузли FTP, Gopher і т.д.). Прикладом пошукової машини може слугувати Alta Vista (http://www.altavista.com). Пошукові каталоги (directories) - вузли Web, які виходячи із розбивання повідомлень на різноманітні категорії, намагаються впорядкувати у Web наявну інформацію. Прикладом каталогу може бути Yahoo (http://www.yahoo.com).
Програмні агенти (software agents) - інтелектуальне програмне забезпечення, що може відслідковувати найбільш важливі для користування теми та вузли і поновлювати отриману інформацію.
Павуки (spiders) - програмні агенти, які, збираючи інформацію, автоматично переповзають від одного URL до іншого.
Метапошукові машини (metasearch engines) - вузли Web, які дозволяють послідовно або одночасно опитувати декілька пошукових машин, наприклад, Savvysearch (http://cage.cs.colostate.edu).

 
 

Цікаве

Загрузка...