WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Технологія віртуальної реальності VRML - Реферат

Технологія віртуальної реальності VRML - Реферат

необхідно в первинному тексті документу HTML використати тег такої структури:
,
потім замість VRL вставити ресурс у форматі VRML, наприклад:
Крім перегляду світів VRML всередині сторінки Web існує ще один спосіб, яким можна скористатися. Справа йде про кружляння (spinning) навкруги об'єкту або світу віртуальної реальності. Щоб це здійснити, достатньо навести покажчик на потрібний об'єкт, натиснути праву кнопку мишки і, не відпускаючи її, ініціювати напрямок кружляння.
При дослідженні можливостей різних броузерів VRML найбільше труднощів виникає при монтажі конфігурації їх спільної роботи з броузером Web. Краще працювати з одним з обраних броузерів VRML і не поєднувати з іншими.
Технологія програмування VRML
Створення світів віртуальної реальності за допомогою VRML може вимагати значних потуг та витрат. Це не так просто, як написання сторінки Web мовою HTML. Броузери VRML не такі лагідні до розробників віртуальної реальності, як броузери Web до творців документів HTTP. Один із способів оволодіння мистецтвом створення світів VRML полягає в використанні спеціалізованого замовлення, що називається Instant VRML Home World (Рис.1.), що знаходиться на сайті http://www.aereal.com/instant та підтримується всесвітнім павутинням WWW. Додаток Instant VRML Home World буде створювати документ віртуальної реальності та розміщувати його в Web за певною визначеною адресою.
Мова VRML складається з об'єктів, що називаються вузлами (node). В наведеному прикладі файл віртуальної реальності складається з одного вузла Separator (роздільник), який вміщує вкладені групи інших вузлів, вузол Translation (переклад) задає позицію деякої геометричної фігури, Rotation (обертання) здійснює поворот послідовних об'єктів, а Cylinder (циліндр) являється елементарним геометричним вузлом.
Рис. 1. Вигляд сторінки на екрані
Тривимірні світи, що володіють численними можливостями, мають у той же час один суттєвий недолік. Справа в тому, що в них дуже легко втратити орієнтацію, особливо коли зображувана на екрані частина кіберпростору не така вже й велика за своїми розмірами. А це можна спостерігати при використанні більшості сучасних дисплеїв. З цією проблемою борються як розробники програмного забезпечення броузерів, забезпечуючи свої програмні продукти більш сучасним інтерфейсом користувача, так і творці віртуальних реальностей, розміщуючи в свої світи VRML знаки орієнтації для спрощення переміщення.
Рис. 2. Лістинг початкового коду мовою VRML віртуального світу, створеного за
допомогою Instant VRML Home World
Коли, використовуючи Live 3D, ви забули орієнтацію в тривимірному світі, то вийти з цього положення можливо одним з наступних чотирьох нескладних способів:
Кнопка Reset. Переміщення до початкової точки огляду.
Кнопка Help. Виведення на екран інструкції про можливості переміщення в даному режимі.
Вказівка точки перегляду. Вибір однієї з можливих точок перегляду. Щоб скористуватися даним способом, клацніть правою кнопкою мишки на якій-небудь області віртуального світу і з меню Live 3D, що з'явилося, виберіть пункт ViewPoints.
Виведення панелі переміщення. Поява на екрані кнопок Reset та Help, якими потім можна буде скористатись.
Інформаційний ресурс VRML
Хоча VRML вже широко використовується в мережі, пошук цікавих вузлів віртуальної реальності все ще являє певну проблему. В даному розділі наведено короткий огляд деяких непоганих ресурсів VRML:
The VRML Repository (http://www.sdsc.edu.vrml). Однією з точок відправлення для отримання інформації про VRML є цей вузол. На ньому зберігаються зв'язки з броузером VRML, з трансляторами VRML, а також різноманітна документація по специфікаціям VRML.
BOOM (http://www.aereal.com/boom). Вузол використовує VRML та прогресивні технології Web, наприклад, CGI для надання доступу до будь-якого з більш ніж 1000 VRL бази даних.
Intel (http://www.intel.com). Вузол Web корпорації Intel вміщує цікаві світи віртуальної реальності, створені лідерами індустрії VRML Dimension X та Planet 9 Studios. На даному вузлі можна знайти VRML-представлення мікросхеми Pentium.
Вузол моделі VRML від ORC (http://www.ocnuc.com). Містить сотні VRML.
Засоби розробки ресурсу VRML:
3D Studio (http://www.autodesk.com). Популярний пакет тримірного моделювання, який підтримує перетворення в форматі VRML.
TriSpectives (http://www.eye.com). Програмне забезпечення для тривимірного проектування, яке може перетворювати свої файли у формат VRML. До складу цього пакету входить бібліотека тривимірних об'єктів.
Fountain (http://www.сaligari.com). Практичний пакет тривимірного моделювання для створення світів VRML.
Virtual Home Space Builder (http://www.paragraph.com). Засіб розробки, за допомогою якого можливо швидко створити нескладний світ VRML.
Web SpaceAuther (http://crml.sgi.com). Засіб розробки, до складу якого входять цікаві утиліти, що використовують переваги специфікації VRML.
Cosmo Create (http://vrml.sgi.com). Нове середовище розробки ресурсу мультимедіа від Silicon Graphics для комп'ютерів SGI.
Технологічні можливості мови VRML 2.0.
Мова VRML 2.0 - мова нового покоління віртуальних світів. Розроблені вже броузери, що доступні для цієї мови, надають можливість переміщення по більш-менш "не надуманим" віртуальним світам, в яких вже реалізований багатокористувацький режим. В віртуальному світі можна буде почути об'ємні звуки, здійснювати взаємодію з об'єктами. Поведінку об'єктів будуть програмувати за допомогою мов Java та Java Script.
З'явилися чотири нові властивості моделювання віртуальної реальності:
- інтерактивність;
- поведінка;
- об'ємний звук;
- багатокористувацькі можливості.
Інтерактивність.
В інтерактивному віртуальному світі можливо, наприклад, відкривати двері і дивитись, як повільно вони рухаються. Можливо переставляти предмети, наприклад, меблі в офісі або, торкнувшись кнопки будильника, перервати звучання віртуального дзвінка.
Для створення таких інтерактивних ефектів широко використовують Java та Java Script, а також інші мови.
Поведінка.
Мовою VRML 2.0. можливо задавати поведінку (behavior) об'єктів віртуального світу, ніби "оживляючи" їх. Крім суворо приписаних переміщень в віртуальних світах можна знайти і взаємодію об'єктів між собою. При завданні поведінки декількох об'єктів на передній план виступає мова Java. Більшість поведінок реалізовано за допомогою мови Java. Нескладні поведінки можуть бути написані мовою Java Script, яка є більш простою. Крім того, стануть доступні технології "перетягнути і відпустити" (drang-and-droup). Використовуючи мишку, з їх допомогою можливо буде легко і просто задавати поведінку об'єктів тривимірного віртуального світу.
Об'ємний звук.
Об'ємний звук є надзвичайно цікавою новою можливістю VRML 2.0. Стануть доступними звуки, які пов'язані з певними об'єктами, такими як людська річ. Можливо буде спроектувати направлені звуки, що виходять, наприклад, з мегафону або вечірній хор солов'їв.
Багатокористувацькі можливості.
Уявіть собі групи людей, які грають в футбол або працюючих над створенням нового продукту. Для реалізації додатків подібного типу кібернетичний простір VRML повинен володіти багатокористувацькими можливостями. При цьому користувачі будуть відтворені за допомогою аваторів, виступаючих в тривимірного аналогу людини в віртуальному світі.
Підтримка багатокористувацьких можливостей буде реалізована за допомогою вмонтованих додатків або коду Java. Вони будуть передавати сигнали про місцезнаходження аватора та його швидкість. Крім того, розробники ресурсу VRML та програмісти VRML створюють способи обміну інформації про аватори між різними серверами при переході від одного віртуального світу до іншого.

 
 

Цікаве

Загрузка...