WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Технологія віртуальної реальності VRML - Реферат

Технологія віртуальної реальності VRML - Реферат


Реферат
на тему:
Технологія віртуальної реальності VRML
Поняття про технологію VRML
Технологія VRML (Virtual Reality Modeling Language - мова моделювання віртуальної реальності) являє собою відкритий стандарт віртуальної реальності в мережі Internet. Віртуальна реальність - це створене комп'ютером середовище ("світ", "оточення"), яке доступне користувачеві та може включати в себе тривимірну графіку, об'ємний звук тощо. VRML, читається як "вер-мул", можливо використовувати для створення світів, програмування комп'ютерних ігор та об'ємного представлення інформації. VRML є відкритим стандартом, тому кожен користувач може використовувати мову VRML для написання програм та створення власного віртуального світу, не роблячи при цьому ніяких ліцензійних відрахувань. При використанні VRML можна створювати віртуальний світ, частини якого будуть розміщені по всьому світу, наприклад, стілець на екрані монітора знаходиться у Франції, сад, що його оточує, знаходиться в Японії, записана фонограма - в Англії і т.д.
Історія розвитку технології VRML наступна. Під час першої конференції по WWW в 1994 році була організована секція по проблемам віртуальної реальності. На ній Марк Песке запропонував чернетки, присвячені мові VRML. До роботи над стандартом підключилися вчені Гелвін Бел та Ентоні Парізі, які розробили стандарт VRML версії 1.0.
В 1996 році група по архітектурі VRML запропонувала нову версію мови - VRML 2.0, яка була обновлена більше ніж 50 фірмами (Silicon Graphics, Sun Microsystem, Apple, IBM Japan, Microsoft та інші). З 1997 року VRML 2.0 знаходиться в серійній експлуатації.
Існує багато додатків використання VRML, які використовують відкритий тривимірний формат файлів VRML, мережеві можливості мови моделювання віртуальної реальності та мультимедійну структуру. Наведемо деякі сфери використання VRML:
- автоматизоване проектування;
- наукове моделювання;
- програмування комп'ютерних іграшок;
- візуалізація даних;
- розподілене багатокористувацьке середовище;
- спеціальні програми;
- інтерфейс користувача;
- фінансові додатки;
- маркетинг та реклама продукції;
- освіта;
- розваги.
В багатьох випадках світ віртуальної реальності може використовуватися в декількох перерахованих областях.
Використання броузерів та вмонтованих додатків VRML
Щоб працювати з VRML, не потрібно ніякого спеціального апаратурного та програмного забезпечення. Для завантаження віртуальних світів із віддалених комп'ютерів необхідне підключення до Internet. В той же час, щоб "зануритися" у віртуальну реальність, файли якої знаходяться на жорсткому диску користувача, не треба ніякого з'єднання з Internet. Деякі популярні броузери VRML можна завантажити з наступних вузлів:
1. Live 3D від Netscape (http://www.netscape.com)
2. Webspace для TS від TGS (http://www.tgs.com)
3. VRScount від Chaco (http://www.chaco.com)
4. CyberGate від Black Sun (http://www.blacksun.com)
З світами VRML непогано працювати на комп'ютерах 486/50 з 8 Мбайт пам'яті, маючи в наявності програмне забезпечення броузера Netscape Navigator Atlas та модем із швидкістю 14,4 Кбайт.
Для роботи з VRML можна використовувати три різних види програмного забезпечення:
- автономні броузери;
- допоміжні додатки;
- вмонтовані додатки.
Автономні броузери.
Автономні броузери VRML можливо запускати як звичайний броузер HTML типу Netscape Navigator. Різниця між ними полягає в тому, що броузер VRML служить для роботи з документами, створеними за допомогою мови моделювання віртуальної реальності, броузера HTML - для дослідження ресурсів, що записані з використанням мови розмітки гіпертексту. Броузер VRML завантажує дані віртуального світу, візуалізує їх у вигляді тривимірного графічного простору та дозволяє переміщуватися по ньому користувачеві. При клацанні мишкою на гіперзв'язку відбувається перехід до іншого віртуального світу або на яке-небудь інше місце мережі, наприклад, на сторінку HTML або образ GIF. При виборі звуку з документом HTML управління може бути передано броузеру HTML. Аналогічно, при звертанні броузера HTML до даних VRML вони можуть бути завантажені в автономний броузер VRML.
Допоміжні додатки.
Допоміжні додатки, наприклад, VRWeb, інакше називають програмами перегляду VRML. Коли звичайний броузер Web звертається до документу VRML, то він передає його допоміжному додатку, який візуалізує віртуальний світ та дозволяє користувачеві переміщуватися в ньому. Сам допоміжний додаток без броузера не зможе завантажувати ресурси VRML.
Вмонтовані додатки.
При розробці технологій VRML одним із найбільших досягнень було створення вмонтованих (plug-ins) додатків для броузерів. Першим програмним продуктом такого роду був додаток Live 3D. Завдяки вмонтованим додаткам VRML стала використовуватися там, де раніше використовувалась виключно HTML. Деякі броузери, наприклад Netscape, можуть одночасно відтворювати декілька віртуальних світів, що вмонтовані в сторінку HTML.
Технологія роботи з додатком Live 3D
Live 3D можна встановити на свій комп'ютер одним з двох способів: завантажити його з віддаленого вузла окремо в якості вмонтованого в Netscape Navigator 2.0 додатку або скористуватись програмою Netscape Navigator Atlas, до якої входить Live 3D.
Після копіювання додатку Live 3D на свій комп'ютер, можливо, клацнувши на його піктограмі в кінці Netscape, запустити броузер Navigator. В нього автоматично буде завантажений додаток Live 3D.
Переміщуватися по віртуальній реальності в додатку Live 3D (Netscape Navigator 4.0) можна одним з п'яти способів:
1. Walk (прогулянка пішки)
2. Spin (кружляння)
3. Look (перегляд)
4. Slide (ковзання)
5. Point (точка перегляду)
Режим переміщення відображається на панелі інструментів Live 3D, яка з'являється в нижній частині броузера Netscape при завантаженні в нього віртуального світу.
В режимі Walk переміщення здійснюється по горизонтальній площині. Можливо скористатись мишкою та її лівою кнопкою або задати напрям руху за допомогою клавіш управління курсором.
В таблиці 1 наведена технологія переміщення по віртуальному світу Live 3D.
Таблиця 1. Технологія переміщення
№ Напрям руху Використання мишки Використання клавіатури
1. Вліво чи вправо
Натиснути ліву клавішу та переміщувати мишку Натиснути клавішу "вліво" або "вправо"
2. Вперед чи назад
Натиснути ліву клавішу та переміщувати мишкою Натиснути клавішу "вверх" або "вниз"
3. Вверх або вниз Натиснути "Alt", "Ctrl",
ліву клавішу мишки та переміщувати маніпулятор Натиснути клавішу "Z" або "A"
Режим Spin дозволяє переміщення навкруги якогось предмету. Режим Look змінює направлення віртуального світу, режим Slide - переносить точку огляду в потрібне місце кіберпростору, а Point призначений для наближення до обраного об'єкту, який знаходиться найближче.
Додаткові способипереміщення.
Для того, щоб навчитися користуватися додатковими способами переміщення по віртуальному простору, існують різні опції меню Live 3D, яке виникає на екрані.
Пункт опції ViewPoints в верхній частині меню надає користувачеві прискорений доступ до різних частин VRML.
Багато корисних можливостей надає опція Bank (робити віражі), коли переміщення буде дуже нагадувати політ в реальному літаку. Опція Collision Detection (виявлення зіткнень) - відтворює наштовхування на стіни, зупиняючись перед ними, а не проникаючи крізь них.
Підменю Lights містить опцію Headlight (фара), за допомогою якої можна освітлювати світи, що виглядають на екрані дуже темними.
Однією з самих важливих властивостей додатку Live 3D є можливість розміщення тривимірних ресурсів VRML в двовимірному документі HTML. Щоб добавити світ VRML в сторінку HTML,

 
 

Цікаве

Загрузка...