WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Технології електронної пошти. Програма електронної пошти Internet Mail - Реферат

Технології електронної пошти. Програма електронної пошти Internet Mail - Реферат

стану призначено для інформації про дії, які в даний момент виконує Internet Mail. Наприклад, в рядку стану можуть з'явитися наступні повідомлення: Підключення, Перевірка поштової скриньки, Немає нових повідомлень тощо.
Попереднє налагодження програми Internet Mail.
Перед тим як приступити до практичної роботи з програмою Internet Mail, необхідно її налагодити так, щоб процес виконання технології електронної пошти не спричиняв значних ускладнень.
Технологія попереднього налагодження:
1. Оберіть команду меню Повідомлення - Параметри (Mail - Options), щоб відкрити діалог налагодження Internet Mail.
2. Оберіть закладку Шрифти (Fonts).
3. У списку Набір символів (Language), що відкрився, оберіть набір символів Кирилиця (Cyrillic).
4. Натисніть клавішу "мишки" на ярлику Підключення (Connection), щоб перейти на відповідну вставку діалогу.
5. Встановіть прапорець Відмикатися після доставки пошти (Disconnect when finished sending and receiving), щоб ви були підключені до вузла провайдера тільки на час, необхідний для доставки пошти.
6. Натисніть кнопку ОК (Гаразд), щоб закрити діалог Параметри (Options).
Технологія написання, відправлення, перегляду листа та відповіді на нього
1. Натисніть кнопку Cтворити повідомлення (New Message) на панелі інструментів Internet Mail. З'явиться вікно Створення повідомлення (Next Message). Як і при відправленні звичайного листа ми заповнюємо конверт, так і для електронного листа необхідно вказати певну інформацію про адресата.
У цей час текстовий курсор знаходиться в полі Кому (To).
2. Введіть в поле Кому (То) електронну адресу отримувача пошти, наприклад, world@internet.com.
3. Для розсилання листа одразу декільком адресатам застосовується поле введення Копія (СС).
Натисніть за допомогою "мишки" на цьому полі і наберіть на клавіатурі, наприклад, свою електронну поштову адресу, щоб відправити копію даного повідомлення самому собі. Для переключення між полями введення зручно користуватися клавішею TAB.
Значок, що знаходиться попереду двох полів, називається "адресною книгою".
4. Клацніть кнопкою "мишки" на полі Тема повідомлення (Subject) та введіть коротку анотацію даного листа, наприклад, Перший лист в Internet.
Як і потрібно для конверту справжнього листа, в правому верхньому куті розташована "поштова марка". В електронній пошті вона використовується для визначення важливості відправленого листа.
5. Клацніть кнопкою "мишки" на значок "поштової марки". З'явиться допоміжне меню для вибору ступеню важливості листа, що відправляється:
- висока важливість;
- звичайна важливість;
- низька важливість.
Важливість листа ніяк не впливає на швидкість його доставки в мережі Internet.
На цьому заповнення "конверта" листа, що відправляється, закінчено. Для тексту листа призначається область, що знаходиться нижче конверту.
6. Клацніть кнопкою "мишки" на цій області та наберіть текст, наприклад: Привіт! Це мій перший лист в Internet.
7. Після того, як лист написаний, натисніть кнопку (першу зліва) на панелі інструментів вікна Створити повідомлення (New Message), щоб відправити підготовлене повідомлення. З'явиться попередження Відправка пошти (Send Mail).
8. Натисніть кнопку Гаразд (ОК), щоб закрити діалог Відправка пошти (Send Mail) та вікно Створення повідомлення (New Message).
9. Відкрийте список папок для листів та клацніть "мишкою" на папці Вихідні (Outbox). На екрані з'явиться текст цієї папки, де знаходиться тільки-но написаний вами лист. Цей лист виділено курсивом, а отже, листа ще не відправлено.
10. Натисніть кнопку Доставити пошту (Send and Receive). З'явиться діалог Підключення до… (Connect to…).
11. Натисніть кнопку Гаразд (ОК), щоб розпочався процес підключення до вузла постачальника послуг Internet.
Після того, як з'єднання було встановлено, починається процес відправлення пошти адресату, що супроводжується появою діалогу. Після того, як вказаний діалог зникне, повідомлення буде відправлено. Зверніть увагу на те, що після того, як лист буде відправлено, з'єднання з вузлом провайдера автоматично роз'єднається, а наш лист автоматично переміститься до папки Відправлені (Send Items).
Технологія перегляду та відповіді на листи
Оскільки ми відправили копію листа самому собі, то логічно припустити, що через деякий час цей лист повинен потрапити в нашу поштову скриньку. Через 5-10 хвилин можна перейти до технології перегляду пошти.
Технологія перегляду.
1. Натисніть кнопку Доставити пошту (Send and Receive). З'явиться діалог Підключитися до… (Connect to…).
2. Натисніть кнопку Гаразд (ОК), щоб почався процес підключення до вузла постачальника послуг Internet.
Після того, як з'єднання відбудеться, буде виконана перевірка вашої поштової скриньки на вузлі провайдера, що супроводжується появою діалогу.
Вказаний діалог зникне після того, як все повідомлення буде переписане на ваш комп'ютер. Потім з'єднання з постачальником послуг Internet буде розірвано. В нашій поштовій скриньці знаходяться повідомлення, з яких два - нові. Коли в папці Вхідні (Inbox) нових повідомлень не буде, необхідно повторити процес доставки пошти ще раз через певний час.
Нові повідомлення мають праворуч значок у вигляді закритого конверту, а прочитані - відкритого.
Розкритий конверт вміщує листа від розробників програми Internet Mail. Цей лист попаде в вашу поштову скриньку автоматично після налагодження програми.
3. Клацніть "мишкою" на лист, що ще не прочитаний та має тему: Returned Mail: User Unknown (Повернута пошта: абонент невідомий). Його текст буде показаний у нижній половині вікна програми Internet Mail.
Як видно з теми листа, в поштову скриньку повернувся наш лист з поміткою "абонент невідомий" - відповідь вузла internet.com про те, що абонента world на цьому вузлі немає.
4. Клацніть кнопкою"мишки" на другому листі, що не прочитаний. Як видно, цей лист потрапив у вашу поштову скриньку, оскільки відправлений на вашу адресу.
Технологія відповіді на отриманий лист.
Дуже часто виникає необхідність відповісти на отримані листи, причому з цитатами з отриманого листа. Таким чином, користувач, що отримав відповідь, швидко згадає про що була мова.
1. Клацніть "мишкою" на листі в папці Вхідні (Inbox) з темою Returned Mail: User Unknown (Повернута пошта: абонент невідомий) і натисніть кнопку Відповісти відправникові (Reply to Author) на панелі інструментів Internet Mail. З'явиться вікно, в якому знаходиться текст відміченого листа.
Зверніть увагу на те, що в полі вводу Кому (То) вже буде підставлено адресу автора цього листа Mail Delivery Subsystem, в полі Тема повідомлення (Subject) - тема вихідного листа Returned Mail: User Unknown, а текстом листа є самий вихідний лист. Причому, на початку кожного рядка знаходиться символ ">", яким прийнято визначати цитати.
Для того, щоб залишити лише потрібні рядки з цитатами, можна виділити деякі фрагменти тексту вихідного листа і вилучити їх за допомогою клавіш DEL або BACKSPACE. Текст виділяється за допомогою клавіш управління курсором при натисненій клавіші SHIFT або за допомогою "мишки", так само як і в будь-якому текстовому редакторі для Windows.
2. Спробуйте самостійно виділити та вилучити фрагменти тексту вихідного листа і додати свій текст відповіді.
1. Натисніть кнопку на панелі інструментів вікна Створення повідомлення (New Message), щоб відправити відповідь. З'явиться попередження Відправка пошти (Send Mail).
2. Закрийте діалог за допомогою кнопки Гаразд (ОК). Лист буде відправлений в папку Вихідні (Outbox).
Оскільки наш приклад умовний, то написаний лист ми не будемо відправляти, а просто вилучимо.
3. Щоб вилучити лист, оберіть у списку Папки (Folders), що відкрився, папку Вихідні (Outbox) і клацніть "мишкою" на тільки що створеному листі.
4. Натисніть кнопку Вилучити (Delete) на панелі інструментів Internet Mail. Лист буде поміщено в папку Вилучені (Deleted Items).

 
 

Цікаве

Загрузка...