WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Технології електронної пошти. Програма електронної пошти Internet Mail - Реферат

Технології електронної пошти. Програма електронної пошти Internet Mail - Реферат


Реферат
на тему:
Технології електронної пошти. Програма електронної пошти Internet Mail
Загальносистемні технологічні характеристики електронної пошти
Електронна пошта, за допомогою якої велика кількість користувачів взаємодіє між собою, до складу Web не входить. Але саме електронна пошта E-mail є найбільш поширеною формою швидкої та простої системи отримання інформації в мережі Internеt. Однією з переваг електронної пошти є те, що вона використовує коди звичайного тексту ASCII (American Standart Code for Information Interchange - американський стандартний код обміну інформацією), стандарт для передачі даних, який підтримується фактично всіма програмами та комп'ютерними платформами мережі Internet. В ASCII семибітовим кодам відповідають 128 різних елементів кодування. Завдяки цьому за допомогою E-mail можна легко та просто передавати дані по будь-яких частинах Internet.
Останні, найсучасніші на сьогодні, броузери Web можуть відправляти повідомлення, але роблять це не за допомогою всесвітнього павутиння Web. Їхні броузери взаємодіють з яким-небудь сервером E-mail, використовуючи при цьому два протоколи: SMTP i POP.
Перший з них використовується для відправки повідомлень, а другий - для отримання. Основна відмінність між ними полягає в тому, що при використанні протоколу POP потрібен пароль, а протокол SMTP обходиться без паролів.
На сьогодні майже всі броузери Web мають вмонтовані можливості підтримки електронної пошти. Але так було не завжди. До кінця 1994 року функції E-mail не користувалися успіхом у розробників броузерів.
Вмонтовані функції електронної пошти різноманітні для різних броузерів. Інколи команда "Mail" (електронна пошта) розміщується прямо в меню File. В деяких броузерах, таких як Netscape, вона має назву "Mail Document" (Документ електронної пошти). Перед тим як використовувати вмонтовану функцію електронної пошти, необхідно задати параметри підключення E-mail в меню Preferences (Віддати перевагу).
Сьогодні більшість броузерів Web використовують вмонтовані функції стандартних форм. За допомогою форм можна відправляти повідомлення, не вказуючи при цьому, хто в подальшому буде їх передавати. Кожна з форм має кнопку, після натиснення якої повідомлення буде відправлено.
Програма електронної пошти Internet Mail. Початкова робота з програмою
Програма Internet Mail входить в комплект броузера Internet Explorer.
Технологія початкового запуску Internet Mail.
1. Натисніть кнопку Пуск (Start) на Панелі завдань (Taskbar) операційної системи Windows 98. Відкривається Головне меню.
2. Виберіть команду Програми - Internet Mail (Programs - Internet Mail) з Головного меню. Програма буде запущена.
3. При першому запуску програми Internet Mail буде ініціалізована Програма- майстер Налагодження Internet Mail (Internet Mail Configure). Програма-майстер - це послідовність діалогів з Windows 98, яка приводить до кінцевої мети. За допомогою програми - майстра можна налагодити необхідні параметри для роботи з електронною поштою в мережі Internet. При наступних запусках Internet Mail ця програма-майстер викликатись не буде.
4. Натисніть кнопку Далі (Next), щоб розпочати роботу з програмою Internet Mail. З'явиться наступний діалог майстра Налагодження Internet Mail.
5. Натисніть "мишкою" на полі введення Ім'я (Name) та наберіть на клавіатурі ім'я, потрібне для звертання до вас при користуванні електронною поштою. Це може бути або ваше власне ім'я, або псевдонім.
6. В полі вводу Електронна пошта (E-mail Address) наберіть вашу адресу електронної пошти, за якою інші зможуть відправляти вам кореспонденцію. Цю адресу ви можете отримати (узгодити) від вашого постачальника послуг Internet.
7. Натисніть клавішу Далі (Next), щоб продовжити роботу. З'явиться черговий діалог майстра Налагодження Internet Mail.
На вузлі вашого провайдера для вас виділяється спеціальна поштова скринька, до якої потрапляють всі листи, що надходять до вас. Коли ви підключаєтесь до цього вузла, листи з цієї поштової скриньки передаються на ваш комп'ютер. Система проходження електронної пошти по мережі Internet побудована таким чином, що потребує наявності двох програм - серверів. Сервер SMTP - Simple Mail Transfer Protocol (простий транспортний поштовий протокол) займається пересиланням листів в Internet. Всі листи, які пишуть абоненти вузла Internet, спочатку потрапляють на цей сервер. Сервер POP3 - Post Office Protocol (поштовий протокол) виконує роботу по прийому листів з Internet.
8. Натисніть кнопку "мишки" на полі вводу Сервер вхідної пошти (POP3) (Incoming Mail (POP3) Server) та введіть адресу сервера РОР3.
9. Введіть в поле Сервер вихідної почти (SMTP) (Outgoing Mail (SMTP) Server) адресу (ім'я) сервера SMTP.
Адреси (імена) серверів РОР3 і SMTP ви повинні отримати від вашого провайдера Internet.
У таблиці 1 подано назви деяких російських провайдерів та адреси POP3 i SMTP.
Таблиця 1
Провайдер SMTР - сервер РОР3 - сервер
Techno Accessl.access.net.ru accessl.access.net.ru
Demos Smpt.dol.ru pop.dol.ru
Arstel mx.arstel.ru mx.arstel.ru
Glasnet Smpt.glasnet.ru pop.glasnet.ru
10. Натисніть на кнопку Далі (Next), щоб продовжити роботу. Коли адреси набрані та введені вірно, з'явиться черговий діалог програми-майстра Налагодження Internet Mail.
11. Введіть в поле Електронна пошта (E-mail Account) ваше ім'я користувача для доступу до поштового сервера на вузлі постачальника послуг Internet.
12. В полі Пароль (Password) введіть пароль для доступу до вашої поштової скриньки. Як правило, ім'я користувача та пароль для пошти співпадають з ім'ям користувача та паролем для під'єднання до вузла Internet. Але це уточнюється у вашого постачальника послуг Internet.
13. Натисніть кнопку Далі (Next), щоб продовжити роботу. З'явиться черговий діалог майстра Налагодження Internet Mail. Коли ви підключилися до вузла провайдера за допомогою локальної мережі, вам слід встановити перемикач За допомогою локальної мережі (I use a LAN connection) та проконсультуватися з адміністратором локальної мережі вашої організації. Перемикач Ручна (I connect manually) - призначений для ситуації, коли підключення до вузла провайдера відбувається незалежно від програми Internet Mail, наприклад, при запуску Internet Explorer.
14. Виберіть перемикач За допомогою модему (I use a modem to access my E-mail). Список, що відкриється Використовувати наступні з'єднання (Use next connection), стане доступним.
15. Виберіть в цьому списку рядок Постачальник послуг Internet і натисніть кнопку Далі (Next). З'явиться заключний діалог майстра Налагодження Internet Mail.
16. Натисніть кнопку Готово (Finish), щоб закінчити роботу програми-майстра. Програма Internet Mail буде запущена.
Рис. 1. Робоче вікно програми Internet Mail
Після того, як інсталяцію програми закінчено, на екрані з'явиться вікно Internet Mail (рис.1.).
Розглянемоназву та призначення всіх елементів робочого вікна програми.
Заголовок вікна та Меню - стандартні атрибути вікна в операційній системі Windows 98. В правій частині Заголовка вікна розташовані кнопки, що призначені для стандартних дій з вікнами в операційній системі Windows 98. За допомогою Меню ви зможете вибрати будь-яку команду програми Internet Mail.
Нижче Меню знаходиться Панель інструментів. На цій панелі розташовані знаки, що визначають дії, які виконуються найчастіше. До них належать: Створити нове повідомлення, Відповісти, Відповісти всім, Переслати, Доставити пошту та Вилучити.
Під смугою Панель інструментів розташовано список Папки (Folders), призначений для сортування пошти, що приймається та відправляється. Тобто можна розташовувати листи по папкам, вилучати та створювати ці папки.
Центральна частина вікна поділена на дві частини. Верхня - призначена для відображення змісту відкритої в даний момент папки. Зміст папки являє собою заголовок листів. Нижня частина вікна призначена для відображення тексту листів.
Рядок

 
 

Цікаве

Загрузка...