WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сучасний стан стільникових мереж в світі - Реферат

Сучасний стан стільникових мереж в світі - Реферат

будь-якого куточку світу дізнатися про стан свого банківського рахунку, перевести гроші на он-лайнові рахунки в інші банки тощо.
Фінська система, яка заснована на використанні стільникових телефонів для роботи з кредитними картками Visa International, дозволяє кожному володарю WAP - телефону здійснювати бездротяні операції зі своєю кредитною карткою, забезпечує захищені переводи через Інтернет, а також перетворює телефон на торговий термінал на базі протоколів WAP.
Спільний російський WAP - проект компаній "Гута Банк" та "Мобильные ТелеСистемы" дає можливість стільниковим абонентам здійснювати банківські операції та проводити необхідні розрахунки (в тому числі сплачувати за товари та послуги). Окрема послуга "магазин в кишені"дозволяє: задати необхідні характеристики товару, порівняти ціни різних виробників, вибрати вид товару, що цікавить та оформити доставку товару за вказаною адресою.
На виставці СеВІТ 2000 (Німеччина, лютий 2000 року), Ericsson, Telia, Volvo показали комплексне WAP-рішення, яке включає в себе використання водіями та пасажирами різноманітних послуг Internet. Проект передбачає можливість сплати за заправки при під'їзді до АЗС, не виходячи з авто, не опускаючи скла. Допоміжний спектр автопослуг включає в себе WAP-контакт з дорожніми, придорожніми та аварійними службами, а також управління вмонтованим програмним забезпеченням різноманітних систем автомобіля, як заведення, включення пічки/кондиціонеру, дистанційну діагностику тощо.
Інша автомобільна можливість використання водіями WAP-телефонів включає в себе систему електронного управління та оплати за паркування. Клієнт з телефону може передати в систему дані про своє авто (габарити), та отримати з центрального серверу картографічну інформацію про найближче місце стоянки. Ця система дає також можливість резервувати місце на стоянці та автоматично ввімкнути лічильник. Система може, також, посилати водію інформацію про найоптимальніший маршрут до стоянки.
Пропонується, також компаніям безліч проектів, за допомогою яких працівники корпорацій мають можливість отримати доступ за допомогою WAP - телефонів до інформаційних систем своїх компаній: прочитати електронну пошту, продивитись графік ділових зустрічей, внутрішні телефонні каталоги компаній, вести пошук в різноманітних базах даних та ресурсах корпоративних інформаційних систем, отримувати персоніфіковані інформаційні послуги, в режимі реального часу слідкувати за курсом акцій тощо.
Ще одним застосуванням WAP є використання географічних систем. Наприклад, компанія Ericsson та Palmtop Software повідомили про новий вид WAP-послуг, який дає можливість отримувати доступ до географічних карт певної місцевості та прокладати маршрути за вказаними адресами. В цьому випадку використовується нова технологія стиснення картографічної інформації та визначення маршрутів. Бронювання квитків та відстеження вантажів (компанія експрес-доставки DHL) за допомогою WAP - телефонів, електронних органайзерів та інших пристроїв, які підтримують цю технологію, вже стає звичайною процедурою.
Дещо нестандартні форми може приймати використання WAP в сільському господарстві. Англійські фермери отримали можливість за допомогою WAP - телефонів та доступу до Internet заносити інформацію про своїх корів в державну реєстраційну службу BCMS - British Cattle Movement Service (для цього кожна тварина має власний паспорт та штрих - код). Необхідність таких дій пояснюється тим, що будь-яке переміщення тварини по країні, чи за її межами, зміна власника, її народження чи смерть повинна бути оперативно зареєстрована в Британській службі контролю за переміщенням тварин (з метою уникнення повторних спалахів епідемії коров'ячого сказу та продемонструвати європейським країнам свій рівень контролю за безпекою британської м'ясної продукції). Всього з 1996 року було видано біля 5,5 млн. коров'ячих паспортів. При цьому власник кожного разу повинен був заповнювати спеціальні форми та відправляти їх поштою. Не дивлячись на те, що британська королівська пошта вважається однією з найкращих у світі, за цей період з сфери контролю уряду випало біля 90 тисяч тварин, через те, що повідомлення не були отримані.
З 1998 року комп'ютеризувати реєстрацію допомагає шотландська фірма Briadgrove.com. А з березня 2001 року був запроваджений WAP-сайт. Фермер заповнює реєстраційну форму прямо на сайті з мобільного телефону.
Одним з найпопулярніших напрямків застосування WAP є читання WAP - адаптованих видань та новин. Прикладом цьому можуть слугувати різні новини, можливість доступу абонентів до власної електронної пошти (наприклад на українському Internet-порталі wap.gala.net). Деякі друковані видання створюють спеціальні handy - випуски своїх номерів, де включаються здебільшого лише заголовки та скорочені анотації статей.
Розроблені спеціальні додатки, які дозволяють за допомогою WAP - телефону робити ставки, наприклад, на перегонах. Якщо "щасливий" кінь виграє, то гроші одразу ж перераховуються на персональний електронний рахунок особи.
Для мандрівників створено досить цікаві різноманітні туристичні довідкові WAP - додатки, наприклад, оперативні довідки про найближчі готелі, ресторани (включаючи, навіть, меню). В Італії існує WAP - сервіс, який дозволяє при підході до певного пам'ятнику отримати інформацію про його історію. Для цього оператори використовують систему визначення місцезнаходження (GPS).
Дві фінські компанії, які займаються розробкою контенту для мобільних телефонів Small Planet та Lumo Media створили віртуальну домашню тварину Kiepo, яка була розроблена за схемою японських тамагочі, тобто її постійно потрібно підгодовувати, водити в віртуальну бібліотеку, вчити танцювати, можна влаштовувати конкурси танців з аналогічними тваринами ваших друзів через Internet, задовольняти деякі примхи тощо. Оператори очікують, що нова розвага абонентів мобільного зв'язку принесе немалий прибуток - віртуальна тварина "живе" у оператора, та спілкується з хазяїном за допомогою WAP та SMS.
За даними дослідницької компанії Datamonitor, до 2005 року 198 млн. чол. в Західній Європі та США будуть грати в ігри через мобільний телефон.
Американські компанії IBM та Carrier повідомили про те, що з літа 2001 року в Європі почнуть продаватись кондиціонери, якими можна буде керувати з сайту Myapplience.com через комп'ютер, чи мобільний телефон, а кондиціонер буде отримувати команди шляхом бездротяного зв'язку. У випадку неполадок, кондиціонер зможе відправляти повідомлення своєму господареві на мобільний телефон, електронну пошту чи факс.

 
 

Цікаве

Загрузка...