WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сучасний стан стільникових мереж в світі - Реферат

Сучасний стан стільникових мереж в світі - Реферат

фахівців у відділ маркетингу, чи почали нову рекламну кампанію, а відбувались зміни в суті самого бізнесу, він повернувся обличчям до ринку та створив продукти, які мають для користувачів реальну цінність. Наприклад, в 70-х роках, світове автобудування, перед лицем японської кампанії по збільшенню експорту, вимушене було перейти до випуску нових привабливих та надійнихавтомобілів. В 80-х роках комп'ютерна індустрія по мірі того, як ринок переходив до більш високого рівня розвитку, стала приділяти більшу увагу питанням сервісу.
Насамперед, в будь-якій галузі необхідно чітко уявляти собі запити своїх споживачів. Хоча це і не означає надати користувачам все те, що вони, за їхніми власними словами, хочуть. Справа в тому, що в будь-якому бізнесі в будь-якій частині світу, якщо Ви спитаєте про те, чого ж все-таки хочуть ваші споживачі, то вони відповідатимуть, що їм хочеться того ж самого, лише швидше та дешевше, а якщо намагатись задовольнити такі запити, то будь-яка справа приречена на крах.
Вирішення цієї проблеми полягає в інформованості споживачів, яка була б направлена на ринок, щоб визначити їх фундаментальні запити та побажання, за які вони будуть готові сплачувати.
На своїх "фабриках" телекомунікаційні компанії обробляють графік, але для користувачів вони повинні створювати прекрасний зв'язок, який би збагачував їхнє життя.
В 2000 році сформувалось поняття "Мобільного Internet порталу", яке стало прикладом ще однієї більш глибокої інтеграції Internet зі стільниковим зв'язком. Провідні аналітики телекомунікаційних компаній прогнозують високоперсоналізованим мобільним Internet-порталам стати феноменом ринку. Великою перевагою мобільних порталів є їхня мобільність. Справа в тому, що звичайними Internet-порталами можна користуватись лише вдома, чи на роботі. Мобільні портали можуть запропонувати більш цільовий, персоналізований сервіс споживачам. Він загалом складається з інформаційно-довідкових, розважальних послуг, а також послуг, які б орієнтувались на ділових осіб - бізнес-послуги. Також існують різноманітні посилання на найцікавіші WAP-сайти. Базовий вигляд, наприклад, WAP-порталу від UMC - PROSTIR.COM був відкритий в вересні 2000 року та налічував наступні послуги:
Розділ 1. UMC: новини UMC, площа охоплення UMC, допомога абонентові, GSM-роумінг;
Розділ 2. Новини: міжнародні новини, українські новини, курси валют, спорт, фінанси, регіональні новини, дороги Києва, погода;
Розділ 3. Бізнес довідка: авіаквитки, іноземні банки, українські банки, юридичні послуги, готелі, бари, кафе, ресторани, казино, кінотеатри, доставка їжі;
Розділ 4. Відпочинь!: гороскоп, ігри, анекдоти;
Розділ 5. Моя пошта;
Розділ 6. Замовлення квитків: бронювання авіаквитків (міжнародні авіалінії України), правила бронювання;
Розділ 7. Перелік найцікавіших WAP-сайтів.
Перелік послуг згодом розшириться. Додаються і нові послуги. Зараз розробляється варіант англійською та українською мовами. Згодом будуть задіяні операції по переведенню грошей через WAP тощо.
Досить цікаві цифри приводить журнал "Сети и системы связи", посилаючись на моніторинг The Yankee Group. За опитуваннями, які проводила ця компанія у 2000 році, серед 20958 респондентів старше 18 років в США та країнах Європи, 5-7 % стверджують, що вони "дуже часто" зустрічаються з поганою якістю звуку, недостатньою зоною покриття, розривами зв'язку. І, хоча, 75% заявили, що вони в цілому задоволені якістю послуг, але лише 41% повідомив про те, що він дуже задоволений якістю, кількістю та ціною послуг, що надаються.
33% респондентів, що мають дітей, повідомили, що принаймні одна їхня дитина віком до 18 років користується мобільним телефоном, порівняно з 5% у 1999 році. В якості головної причини цьому 45% респондентів називають безпеку дітей. В 72% випадків за користування телефоном сплачують батьки.
На питання про он-лайнові трансакції, від 15% до 25% респондентів відповіли, що вони використовують для цього звичайне дротяне підключення до Інтернет для купівлі електроніки, квитків на транспорт та різноманітні заходи, а також, музики, відео та книг. Але 38% взагалі заявили, що їх не цікавить використання для цих цілей бездротяних пристроїв. 75% хотіли б не використовувати фінансові трансакції в он-лайновому режимі.
Основні додатки, які б вони хотіли би мати на своїх мобільних телефонах - це адресна книга (54%), календар (42%), електронна пошта (38%). 28% були готові окремо сплачувати за спеціалізовану інформацію, наприклад про графік, чи курси валют.
Але аналітики стверджують, що такий досить невисокий відсоток прихильників бездротяного зв'язку - це лише питання часу. Вони приводять тенденції 1995 - 1997 років, коли фірми дуже обережно використовували дротяний Internet для роботи з банками та при роботі з фінансовими трансакціями.
Але наведена вище статистика доводить те, що при розробці мобільних порталів потрібно зважати і на потреби осіб до 18 років, оскільки багато батьків використовують мобільний зв'язок для того, щоб можна було терміново довідатись про місце знаходження їх дитини.
Для цього створюються пізнавальні, ігрові, довідкові сайти.
Світовий досвід використання WAP-технологій.
При аналізі світового досвіду використання основних структур WAP, слід розглянути головні тенденції на ринках послуг, сайти, які є найцікавішими для споживачів та на основі цього проведемо аналіз набутого світового досвіду у цій галузі.
WAP - сайти це важлива складова надання операторами стільникових мереж певних послуг, але не слід забувати, що це ще один шлях для розвитку бізнесу, підтримки марок компаній та ще один шлях для здійснення фінансових операцій (трансакцій) банками, магазинами та іншими фінансовими структурами.
Широкі перспективи використання WAP визначили необхідність створення відповідного інформаційного наповнення цього ринку. На сьогодні найбільші компанії та виробники різних галузей почали інтенсивно створювати власні WAP-сайти.
Час від часу введення технологічних новинок істотно покращує ринкові позиції певної компанії. Наприклад, акції англійського банку Woolwich виросли на 11% після того, коли банк у вересні 2000 року оголосив про початок обслуговування клієнтів з використанням мобільних телефонів та технології WAP. Орієнтуючись на цю технологію, банк Woolwich планує за два роки збільшити число своїх "мобільних" клієнтів з 50 тис. чол. до 2 млн. чол.
Перший європейський Internet - банк First (Франція) пропонує клієнтам доступ до своїх рахунків за допомогою технології телефонів WAP. Клієнти цього он-лайнового банку можуть з

 
 

Цікаве

Загрузка...