WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Супутникові телевізійні системи - Реферат

Супутникові телевізійні системи - Реферат

параболічні антени менших розмірів з велетенським ринком індивідуальних власників будинків, люксембурзька корпорація SES вийшла в 1985 р. на ринок з приватним проектом.
Супутник "Астра" пропонує трансляцію по 16 каналах. Ця приваблива комплексна пропозиція для телеглядачів, котрі мають необхідне оснащення для прийому програм, які транслюються. SES ставить собі за мету пропонувати передачі супутниковими каналами 80 млн сімей у Європі, а також 10 млн, які вже мають необхідне оснащення для прийому трансляції "Астра", для того щоб завантажити всі 16 трансляторів. Врешті-решт шведська корпорація "Скансат" у попередньому порядку заборонила три з них. Потім, на подив "Ютелсат", англійська "Бритіш телеком" уклала з SES угоду про збут, орендуючи 11 трансляторів.
У серпні 1988 р. було досягнуто важливого успіху: "Бритіш телеком" оголосила, що здала в оренду чотири канали концерну Руперта Мердока "Ньюз інтернешнл". Зрештою послуги, що надає супутник "Астра", почали набувати популярності. "Скай-ТБ" (а саме таку назву має нове починання Р.Мердока) забезпечить поліпшений варіант того, що спочатку було невдалою з комерційного погляду службою "Скай ченел", що транслювалася через супутник "Ютелсат-1". Вона також транслюватиме інформаційну цілодобову програму "Скай ньюз", аналогічно програмі американської телекомпанії СNN, а також кінопрограму "Скай мувіз" і спортивну програму "Скай спорт". Окрім того, буде проводитися стереофонічне транслювання за УКХ-каналом.
Хоча ці програми будуть запропоновані в 17-ти континентальних країнах Європи, "Скай-ТБ" ще в 1989 р. залучили у Великобританії аудиторію чисельністю 2,5 млн осіб, що становило 11 % ринку - більше, ніж мали всі незалежні наземні телекомпанії у Великобританії та Ірландії разом узяті. У 1992 р. аудиторія збільшилася до 6 млн осіб і становила 25 % телеглядачів у Великобританії. За прогнозами Європейського космічного агентства, до 2000 р. ця цифра зросте до 11 млн., причому 9 млн матимуть домашні параболічні антени. Те, що нині у Великобританії лише 0,75 млн сімей мають обладнання для прийому програм, трансльованих супутником "Астра", свідчить про те, що перед "Скай-ТБ" стоїть важке завдання.
Гарантований десятилітній доступ "Скай-ТБ" на ринок був пов'язаний з початком виробництва малогабаритної супутникової параболічної антени для сімейного користування Алана Сьюгара з фірми "Амстрад", хоча програми будуть також транслюватися по кабельному телебаченню і через систему SМАТY. Параболічна антена "Фіделіті SRХ 100" виробництва фірми "Амстрад" діаметром 60 см і вартістю 199 фт ст. та інша необхідна апаратура забезпечать прийом і перетворення зображення у форматі ПАЛ. Якщо телеглядач має блок дистанційного управління, то це коштуватиме 259 фт ст., а, окрім цього, йому доведеться заплатити ще 40 фт ст. за монтаж.
У зв'язку з цим виникають питання: чи будуть якість і звук прийматися телеглядачами, чи будуть ці параболічні антени сумісними з трансляцією у новому форматі МАК-пакет, що зараз вводиться? Фірма "Амстрад" стверджує, що якість зображення буде такою ж хорошою, як і якість формату МАК. Останній, на думку уряду Великобританії, бажаний для DBS. Просте і цілком зрозуміле обгрунтування застосування більш дешевого і простого приймача, заснованого на технології ПАЛ, - можливість отримання прибутку за короткий час, а також створення кон'юнктурної бази на майбутнє. Оскільки, нарешті, 95% усіх телеприймачів, що зараз налічуються у Великобританії, пристосовані до формату ПАЛ.
За рішення вести трансляції у форматі ПАЛ журнал "Телесателіт" назвав Р.Мердока "Людиною супутникового 1988 року". Журналісти без вагань відзначають, що його рішення справило великий вплив на Європу. "Ми завжди застерігали проти застосування такої сумнівної технології, як МАК, - писав журнал. - Існуючим стандартом є система ПАЛ".
Головний конкурент Мердока - фірма "Бритіш сателіт бродкастінг" стверджує, що параболічна антена "Скай-ТБ" була "застарілою вже в той день, коли з'явилася на світ". Однак зміна системи ПАЛ на МАК здається неповоротною. С.Стінклер пропонує споживачам плоский приймач розміром 60 см і вартістю 180 фт ст. Іншими постачальниками приймачів є фірми "Альба", "Дісконс", "Ніннон електрик" і "Фергюсон". Якщо "Скай-ТБ" вирішить заради прибутку переобладнати свої канали на користування за передплатою, це викличе ускладнення. Адже це означає, що всі приймачі необхідно буде обладнати декодерами, а в системі ПАЛ дешево це зробити неможливо.
"Скай-ТБ" вкладає 20 млн фт ст. у рекламу для початку мовлення за допомогою супутника "Астра", пропонуючи 25 % знижки з плати за тисячу слів, порівняно з розцінками ITV, а також інші знижки та пільги. Програми сплачуватимуться за рахунок реклами, а також залучення спонсорів, однак кінопрограма фірми "Скай мувіз" буде пропонуватися за передплатою. "Скай-ТБ" буде вести передачі з нового центру управління супутниками площею 77500 кв. футів, будівництво якого поглинуло 15 млн фт ст.; цей центр займає територію площею 3,5 акри, розташовану в індустріальному парку "Кентавр" в Остерлі (Західний Лондон).
Космічне європейське агентство (КЕА) розраховує залучити нових клієнтів, що орендують ретранслятори супутника "Астра", і, зокрема, на оренду шведською фірмою "Скансат" двох ретрансляторів. Очікується,що п'ять ретрансляторів будуть виділені для західнонімецької і люксембурзької теле- і радіомовних корпорацій. КЕА планує вивести на орбіту ще два супутники "Астра" на геостаціонарну орбіту. Три супутники "Астра" могли б забезпечити мовлення по 48 телеканалах, зокрема для французів, іспанців та італійців. Компанія-володар отримала вигідну пропозицію щодо запуску на 1990 р., що дозволило їй успішно конкурувати з найбільш конкурентоспроможним супутником "Ютелсат-2".
У Великобританії на ринку супутникового телемовлення, що використовує ШСЗ DBS, канал "Скай-ТБ" наштовхується на сильного конкурента в особі корпорації "Бритіш сателіт бродкастінг", яка вміло організувала збут своїх послуг. Ця корпорація виникла в результаті краху запропонованого Великобританією проекту DBS "Юнісат" в 1985 р., в якому одним з головних учасників мала була стати корпорація Бі-Бі-Сі. Однак пізніше Управління незалежного мовлення надало це право її конкуренту - BSB.
BSB-1, супутник зв'язку-373 виробництва фірми "Хьюз", .буде здійснювати трансляцію по трьох каналах. Цей найбільш потужний супутник зв'язку на 110 Вт буде вести трансляцію програм, призначених для прийому у системі МАК, "що є новим стандартом у сфері телебачення", стверджує фірма BSB. На відміну від системи ПАЛ, яка має мало потенційних можливостей для розвитку у майбутньому, МАК забезпечить "стрибок з погляду якості та універсальності". Системи ПАЛ, NTSС і СЕКАМ, що зараз використовуються, були призначені для того, щоб стати сумісними з монохромними телеприймачами, і тому не є ідеальними для кольорових кодуючих систем, а, крім того, вони ненадійні.
Як стверджує BSB, у ході перевірки думок телеглядачів 95 % опитуваних надали перевагу передачам у системі МАК порівняно зі стандартом ПАЛ. Технологія прийому телесигналів у системі МАК забезпечує додаткові можливості, а також передачу текстів і даних. Вена також буде пов'язана з такими подальшими розробками, як "широкоформатний екран" і телебачення високої чіткості (ТБВЧ). Стандарт МАК також забезпечить доступ для перегляду платних телепрограм і каналів для передплатників.

 
 

Цікаве

Загрузка...