WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Супутникові телевізійні системи - Реферат

Супутникові телевізійні системи - Реферат

розробити лампи хвилі, що біжить, потужністю в 50 Вт, необхідні для кожною з п'яти передавачів, причому ці лампи мали неприємну особливість: у них виникав пробій. Відзначимо, що і японці зазнали труднощів із супутником прямого телебачення В5-2В, котрий їм вдалося випробувати лише на потужності 90 Вт замість 100 Вт, передбачених контрактом. Потужність передавачів також безпосередньо позначилась і на габаритах сонячних батарей. Панелі сонячних батарей супутників ТДФ-1 і ТВ-Сат, розраховані на 4,5 кВт, мають після розкриття близько 10 м у довжину, а тому пристрій для їх розкриття у космосі має бути достатньо потужним. Нагадаємо, що такий пристрій, не витримавши вібрацій у момент старту, не спрацював на німецькому супутнику ТВ-Сат, котрий через це було втрачено. Більше того, для розсіювання тепла для забезпечення потужності в 230 Вт необхідний дуже точний пристрій контролю температури. Отже, для нових проблем знаходяться новаторські розв'язки, але всяка медаль має свій зворотний бік: у даному випадку йдеться про ціну.
До цього часу за створення супутників прямого телемовлення як в Європі, так і в Японії розплачувалась держава. Французькі платники податків виклали 1 млрд фр. лише за розробку супутника ТДФ-1. Загальна вартість супутника ТДФ-2, включаючи його запуск, має скласти 1,8 млрд фр. Оскільки держава не бажає сплачувати рахунки, то "Франс телеком" доведеться розшукувати кошти. Після цього настане час комерційної експлуатації.
Оренда одного передавача на супутнику ТДФ-1 оцінюється в 120 млн фр. щорічно, у той час як на супутнику "Астра" оренда каналу потужністю в 45 Вт коштує 30 млн фр. на рік. Легкий супутник унаслідок таких тарифних ставок виглядає привабливішим як для телекомпаній, так і для потенційних телеглядачів, яким він може забезпечити різноманітні та численні програми. Однак прихильники важких супутників зі свого боку підкреслюють: якщо для прийому передач зі супутника, що забезпечує потужність у 230 Вт, на французькій території достатньо параболічної антени діаметром у 50 см, то для прийому сигналу передавача потужністю в 45 Вт потрібна при нинішньому технічному рівні антена діаметром у 120 см; тільки в цьому разі буде забезпечено зображення рівної якості.
Порівняно з ТДФ-1 супутник "Астра-1" можна скоріше віднести до "предметів широкого вжитку". Цей супутник типу RСА-4000, зроблений відділом "Астроспейс" американської фірми "Дженсрал електрик" на замовлення "Європейської супутникової компанії" ("Сосьєте єропеєн де сателіт" - SES), зареєстрованій у Люксембурзі. Він має стати супутником, якого фахівці на жаргоні називають "hot bird", тобто супутником з максимальним рівнем рентабельності в комерційному плані, що транслюватиме різноманітні передачі. За задумом SES, ШСЗ "Астра" буде з допомогою своїх 16 ретрансляторів передавати розважальні програми багатьма європейськими мовами, а також тематичні програми, здатні залучити велику кількість телеглядачів у різних мовних зонах.
1991 р. у космос був виведений інший супутник - "Астра-1В". Хоча за первісним проектом він має відігравати роль запасного супутника, керівники 8Е5 не приховують, що, зважаючи на майбутню конкуренцію у сфері прямого телебачення в Європі, цей ШСЗ буде, можливо, використовуватися поряд з першим з тим, щоб пропонувати користувачам до 32 телевізійних каналів.
Передачі середньої потужності (45 Вт) супутника "Астра", центр зв'язку і управління яким розташований у Бецдорфі, під Люксембургом, мають вестися протягом 10 років для всієї території Західної Європи. Для прийому цих передач у Німеччині, Франції, Великобританії та сусідніх країнах буде достатньо параболічної антени діаметром 60 см. У принципі, приймати його передачі зможуть 85 % усіх телеглядачів Західної Європи. Але, плануючи пряме телебачення для індивідуальних користувачів, 8Е5 передбачає можливість прийому і колективними користувачами (житлові будинки із загальною антеною, готелі тощо), а також кабельними мережами.
Корпорація "Ньюз інтернешнл" Руперта Мердока вже почала виявляти інтерес до оренди чотирьох каналів, призначених для телепрограм "Скай ченнел", "Скай мувіз", "Скай ньюз" і "Євроспорт". Група "Сміт телевіжн" зарезервувала два ретранслятори для програм "Лайфстайл" і "Скрінспорт/ТБ-спорт", передачі яких до цього часу велися через систему "Інтелсат". Проводяться дуже вдалі переговори з іншими потенційними користувачами, вказують у SES.
Звичайно, в довгостроковій перспективі передачі супутників "Астра" і ТДФ розраховані на різну клієнтуру. Творці французького супутника підкреслюють, що прагнуть, головним чином, підготувати технологію для завтрашнього, багатообіцяючого ринку апаратури з високою спроможністю прийому телезображення. У цей час у світі продається щороку 100 млрд телевізорів. Це - потенційний ринок для заміни існуючого парка телеапаратури. Враховуючи лише цю цифру, неважко уявити собі гігантські масштаби тієї комерційної битви, котра вимальовується на горизонті.
Спочатку в Парижі планували надати французький супутник якій-небудь приватній компанії, яка встановила б тарифну розцінку за канал 100 млн фр. Але в подальшому віддали перевагу "логіці рівноваги", попросивши "підрівняти" орендну плату до рівня конкурентів: 35-40 млн фр. за канал. Безперечно, ШСЗ "Астра" відіграв певну роль у тому, що французький супутник до цього часу не знайшов користувачів, які очікують, що їм запропонують кращі умови. З урахуванням запуску супутника "Астра" невеличка країна Люксембург з населенням 366 тис. чоловік планує розширити рамки європейського телемовлення. Супутник прямого телемовлення люксембурзької фірми "Сосьєте еропеен де сателіт" (SES) стане першим штучним супутником Землі (ШСЗ), здатним транслювати передачі по 16 каналах безпосередньо в будинки, розміщені в найбільш густозаселених і багатих регіонах Європи, причому для прийому телевізійного сигналу потрібні лише невеликі параболічні антени. Телевізійні передачі, заплановані для трансляції до цього моменту, будуть оплачуватись за рахунок прибутків від реклами, а з телеглядачів ніякої платні стягуватися не буде.
Після того, як ракета "Аріан" вивела супутник "Астра" на орбіту, він, надумку спостерігачів, істотним чином змінив стан у галузі засобів масової інформації в Європі, забезпечив дешеве телевізійне мовлення в небачених раніше масштабах, яке не визнає державних кордонів. На сьогодні для прийому супутникових сигналів малої потужності потрібні великі параболічні антени, що дорого коштують. А це обмежує коло потенційних глядачів. Для прийому телепередач з "Астри" потрібна тільки параболічна антена розміром з невеличку парасольку, яка коштує не більше, ніж відеомагнітофон.
"Супутник середньої потужності найкраще пасує масовому ринку телемовлення, і "Астра" буде першим супутником свого покоління", - сказав прем'єр-міністр Люксембургу Жак Сантер в інтерв'ю Ассошіейтед Прес. Він сподівається, що це дозволить показати у вигідному світлі сучасну політику його країни в галузі засобів масової інформації. "На початку 80-х років ми усвідомили, що у сфері аудіовізуальних засобів масової інформації відбуваються великі зрушення", - сказав він. Одночасно телевізійні монополії європейських урядів почали втрачати свою владу з появою кабельного телебачення і перспективу супутникового мовлення на весь континент". "Ми використали свій шанс на втілення технічних нововведень", - заявив він. Уряд Люксембургу запровадив проект "Астра" ще в 1983 р. Він має 20 %

 
 

Цікаве

Загрузка...