WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Структура мобільного зв’язку, структура Internet, їх поєднання - Реферат

Структура мобільного зв’язку, структура Internet, їх поєднання - Реферат

телефони, але і деякі відеокамери та персональні записні книжки.
На прикладному рівні задаються вимоги до додатків, які призначені для використання в середовищі, що характеризується низькою пропускною здатністю передачі даних, малим об'ємом оперативної пам'яті та низькою швидкодією інтелектуальних пристроїв.
Схема роботи WAP на прикладному рівні виглядає так, як це подано в малюнку в додатках: в пам'ять абонентського терміналу завантажується програма-браузер. Відміна цієї програми-браузера від WEB-браузера в тому, що при звертанні до сервера, WAP-браузер використовує мову запитів WML (Wireless Markup Language) - це похідна від так-орієнтованої мови XML, за допомогою якої створюються WAP-сумісні Wев-сторінки, які дозволяють оптимально використовувати невеликі дисплеї стільникових телефонів. Шляхом використання вмонтованого до телефону чи записаного на SIM-карту WAP-браузера користувачі мають можливість звертатись до різноманітних додатків безпосередньо з телефону без допомоги комп'ютера.
Запити передаються бездротяною мережею до спеціального шлюзового пристрою, який не лише здійснює інформаційний обмін між бездротяною та дротяною частинами мережі, але й трансформує WML-запити на HTML-запити та відправляє їх до Web-серверу. При передачі зворотного трафіку, шлюз також здійснює переведення інформації з одного формату в інший.
Роботу додатків визначає специфіка WAE (Wireless Application Enviroment). Це середовище додатків загального призначення, яке засноване на комбінації WWW (World Wide Web) та технологіях Мобільної Телефонії. Головна ціль WAЕ - забезпечити взаємодіюче середовище, яке б дозволяло операторам та провайдерам створювати такі додатки та послуги, які б могли ефективно та корисно застосовуватись у широкому спектрі різноманітних бездротяних платформ. WAЕ складається з: WML (Бездротяна мова розмітки), WMLScript - мова, схожа на JavaScript, WTA (Wireless Telephony Application) - телефонні сервіси та програмні інтерфейси, Формати змісту - набір чітко визначених форматів даних, включаючи зображення, записну електронну книжку, та електронний календар. Всі взаємодії браузеру з користувачем можна описати, як пред'явлення йому певної послідовності карт (сторінка, яка завантажується за один раз), написаних на мові WML, які вимагають від користувача використання послідовних дій - заповнення полів карти, та переходу до іншої карти. Загальна схема роботи WAE можна описати так:
1. Вивести на екран карту.
2. Дочекатись введення URL - ресурсу, до якого слід перейти.
3. Відправити запит до відповідного Web - серверу.
4. Дочекатись відповіді.
5. Перейти до кроку 1.
Крім WML, браузер підтримує сценарії на мові WMLS, чи WML Script, які являють собою спрощений варіант мови JavaScript. Крім того, у склад WAE можуть бути включені різні інтелектуальні телефонні послуги, які мають загальну назву TeleVAS (Telephony Value-Added Services). Доступ до цих функцій повинні забезпечити прикладні програми, які завантажуються в оперативну пам'ять мобільного терміналу. Абонент мобільної мережі, як правило, має доступ до різноманітних інтелектуальних функцій управління викликами (такими, як переключення виклику, утримання лінії), передачі повідомлень (також голосова пошта) та інше. Однак, обмежені можливості клавіатури мобільного телефону не дозволяють конструювати зручний користувальний інтерфейс. Передбачені в WAE функції TeleVAS як раз і забепечують управління мережевим інтелектом через браузер.
Система TeleVAS дозволяє повністю однаково керувати інтелектуальними функціями мереж GSM, CDMA та будь-яких інших. Використовуючи засоби TeleVAS, можна розширяти інтелектуальні можливості мобільних мереж програмним шляхом.
Протоколи сеансового та транспортного рівнів дозволяють встановлювати та розривати сеанси зв'язку між додатками. На цьому рівні система нічого не знає про характер радіоінтерфейсу, що використовується - подробиці приховані в протоколах транспортного рівня. В окремий підрівень всередині сеансового рівня виділяються протоколи захисту даних. Cаме на сеансовому рівні відбувається з'ясування конкретних можливостей мобільного апарату, що використовується та дозволяє відповідним чином оптимізувати дані, що передаються.
Щодо захисту даних, то для цього пропонується застосовувати найсучасніші механізми. Захисні протоколи повинні підтримувати аутентифікацію користувачів, кодування даних та управління ключами.
Але спеціальне написання сайтів на мові WML не обов'язкове, оскільки існує мова XML, яка дає можливість подання запиту до Web-сайту, написаного на мові XML, розпізнати пристрій, який дає запит, потім видавати інформацію в потрібному форматі (HTML чи WML). Мова XML включає в себе HTML та WML та інші мови розмітки. Один з найбільших прибічників застосування мови XML є Microsoft Corp. та Qualcomm Inc.. Їх спільний продукт здатен конвертувати сторінки, які написані на мові HTML в XML.
Зараз на ниві мобільного Інтернет відбуваються постійні намагання підвищити швидкості передачі даних. Для цього є декілька шляхів:
" Впровадження технологій HSCSD (2.5G) (High Speed Circuit Switched Data - високошвидкісна передача даних з використання комутації каналів);
" Впровадження технології GRPS (2.5G) (General Packet Radio Service - пакетний радіо-сервіс загального призначення);
" Впровадження технології EDGE (2.5G) (Enchanced Data Rate for GSM Evolution - поліпшена швидкість передачі даних для розвитку GSM);
" Перехід до технологій 3G (third generation - третє покоління).
TACS, NMT
(1G)
1979p - по теперішній час GSM
(2G)
1992p - по теперішній час GPRS (2.5G)
2001p
UMTS (3G)
2002- 2003pp
EDGE (2.5G)
2002p
HSCSD (2.5G) 2001p
Рис. 3. Еволюція стільникових систем
HSCSD (2.5G) (High Speed Circuit Switched Data) - Високошвидкісна Передача даних по мережам з комутацією каналів - це високошвидкісна, мультиканальна технологія передачі даних в мережах GSM. Вона надає абонентам GSM можливість передавати дані зі швидкостями, які перевищують швидкості передачі даних в дротяних мережах. HSCSD надає можливість передавати дані зі швидкістю до 57,6 кбіт/сек проти 9,6 кбіт/сек в мережах GSM. Однією з великих переваг цієї технології є те, що операторам не потрібно змінювати обладнання, a лише програмне забезпечення.
Технологія GRPS (2.5G) (General Packet Radio Service) - це технологіябездротяної пакетної передачі даних в мережах стільникового зв'язку. Але для цієї технології потрібно створювати нові термінали (GPRS-сумісний телефон). Але зате при користуванні послугою GPRS сплачується не час, який Ви проводите на зв'язку, а об'єм інформації, який передається через телефон. Швидкість передачі даних за застосування такої технології досягає до 115 Кбіт/секунду.
Наступний крок у прискоренні передачі даних є впровадження технології Edge - новий інтерфейс, який забезпечує підвищення швидкості передачі даних, використовуючи зміну модуляції радіосигналу. Ця технологія може бути впроваджена лише за умови попереднього існування HSCSD, або GRPS.
На 2002-2003 роки в Західній Європі збираються ввести в експлуатацію перші мережі третього покоління в комерційних цілях UMTS - (Universal Mobile Telecommunication System - універсальна система мобільного зв'язку). Інтеграція систем EDGE з UMTS досить легко може забезпечити "життя" таким ресурсоємним містким та дещо екзотичним інтерактивним додаткам, як відеотелефонія, потокове відео та аудіо.

 
 

Цікаве

Загрузка...