WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Структура мобільного зв’язку, структура Internet, їх поєднання - Реферат

Структура мобільного зв’язку, структура Internet, їх поєднання - Реферат


Реферат
на тему:
Структура мобільного зв'язку, структура Internet, їх поєднання.
Епоха глобальної комп'ютерної мережі почалась в 60-х роках, коли за замовленням Міністерства Оборони США була створена комп'ютерна мережа ARPANET., яка фактично є попередником Internet. Але при розробці Internet-протоколів HTTP та TCP не враховувались деякі важливі параметри для бездротяного зв'язку - тривалий період очікування, низьку та обмежену пропускну спроможність, нестійке з'єднання. Текстовий формат, що використовується до протоколу НТТР надто місткий, стандарти захисту інформації потребують більшого об'єму службового графіку, що робить їх практично непридатним для організації бездротяного Internet - доступу.
Структура мобільного зв'язку розглядається в цій роботі для надання прозорості процесу роботи безпровідних технологій, а саме протоколу WAP, структура якого розглядатиметься далі.
Мобільний зв'язок має структуру:
- Термінали (власне телефон);
- Передавачі (соти);
- Оператори, які надають послуги;
- Стандарти хвиль.
Рис. 1. Структура стільникового зв'язку
Питання терміналів прямо стосується проблеми бездротяного Internet, оскільки звичайний телефон не може використовувати WAP. Одразу ж після впровадження в життя ідеї протоколу бездротяного зв'язку, виробники мобільних телефонів почали налагоджувати виробництво телефонів, які підтримують цей протокол. Різниці у цінах, порівняно зі звичайними телефонами несуттєві, а тому ці телефони почали широко вироблятись.
Ще одна проблема, яка пов'язана з терміналами це різниця в їх оформленні, тобто дисплеях. Деякі виробники впроваджували телефони з дисплеями для зручності навігації по WAP, не зважаючи на непропорційний дизайн (Nokia 9110 та Ericsson R380s), а деякі виробники відводять більше місця дизайну та функціональності своїх виробів, тому важко розмістити навіть невеликі об'єми інформації на екранах цих телефонів (Ericсson T 36, Alcatel One Touch 301). Цю проблему повинен для себе вирішити кожен конкретний користувач, залежно від того, що він більше цінує в телефоні - можливість мати універсальний довідник з поштовою скринькою, чи пейджер з годинником.
Тут існує ще одна проблема, яка стосується того, що телефони за ціною умовно поділені на три класи: нижчого, середнього та вищого класів. Телефони нижчого рівня коштують від 80 доларів США, тому доступні широкому загалу і переважна кількість цих користувачів - це молоді люди, які люблять і вміють користуватись додатковими послугами, до яких належить і WAP. Але на ці телефони переважно не встановлюються WAP браузер, а якщо і встановлюються, то якість звучання телефону та інші послуги знаходяться на незадовільному рівні. Браузери для WAP встановлюються переважно на телефони вартістю від 200 доларів США і обов'язково встановлюються на телефони вищого рівня, ціна якого починаючи з 400 та досягає 1000 доларів США. Такі телефони купують переважно бізнесмени та люди, які мають певний достаток, які переважно є немолодими і їм ці послуги не так цікаві, та їм потрібно витратити купу часу для того, щоб оволодіти ними й настроїти, оскільки для того, щоб почати користуватись WAP потрібно спочатку настроїти більше 20 параметрів меню.
WAP може працювати з наступними стандартами мобільного зв'язку:
- GSM-90018001900,
- CDMA IS-95,
- TDMA IS-136,
- Системами 3G - IMT-2000, UMTS, W-CDMA, Wideband IS-95,
- DECT.
Це означає, що при сумісності з системою DECT (Digital Enchanced Cordless Telecommunications), яка являє собою стандарт бездротяного зв'язку, який об'єднує корпоративні та офісні бездротяні термінали, але на відстань не більшу, ніж 0,5 км, оплата за доступ до мережі буде здійснюватись за тарифом міських дротяних мереж. Таких мереж є зараз багато в бізнес-центрах та офісах, тому використовувати WAP в офісі за умов такої мережі є набагато дешевше.
Сумісність зі стандартами GSM-90018001900 (Global system for mobile communication (цифровий стандарт мобільного зв'язку)) означає, що бездротяний протокол може працювати в мережах мобільного зв'язку цих стандартів, як додатковий сервіс, в Європі, Азії та Америці. Зокрема в Україні та країнах СНД найпоширенішим є стандарт GSM-900 та поступово розповсюджується стандарт GSM-1800.
Сумісність з системами 3G (third generation) означає, що навіть при переході мобільного зв'язку на більш вибагливі в ціновій категорії та більш швидкісні стандарти "третього покоління", протокол WAP не зникне, як перший з різновидів протоколів, а буде основою для передачі даних терміналами "третього покоління".
Стандарт CDMA (Code Division Multiple Access) це множинний доступ до кодових розподілів каналів. Цей цифровий мобільний стандарт широко застосовується в Японії, Азії та США. Він використовує кодування цифрових сегментів інформації, яка передається для того, щоб вони мали змогу вільними каналами в широкому діапазоні частот. Сумісність з цим стандартом дає ще ширшу область застосування WAP. Сумісність WAP з CDMA дуже важливо, оскільки нещодавно українські оператори мобільного зв'язку почали рекламувати цей стандарт, який є один з найпоширеніших в США, Азії, Китаї. Справа в тому, що цей стандарт набагато вигідніший у фінансовому відношенні. В Україні 1 хвилина в стандарті CDMA коштує 2 копійки порівняно з 1 - 2,5 грн. в стандарті GSM. Абонентська плата в цьому стандарті становить 11,37 гривень порівняно з 25-500 грн. у стандарті GSM. Щоправда сьогодні в Україні немає потрібної конкуренції за ринок цього стандарту, тому на сьогодні лише ціна підключення дорівнює 2750 грн., тоді як до мереж GSM можна під'єднатись під час різноманітних акцій навіть безкоштовно. При цьому швидкість досягає 128 Кбіт/сек. Тому сумісність WAP з CDMA відкриває великі перспективи WAP на Україні.
Стандарт TDMA (Time Division Multiple Access) - це цифровий стандарт зв'язку на базі методу множинного доступу з розподілом часу. Це тип технології обробки сигналів, який використовується цифровими мобільними телефонами, який дозволяє декільком терміналам в тому ж самому районі використовувати однакову частоту, при цьому кожному абонентові виділяється власний слот. Як один із способів ефективного використання частот, ця технологія широко використовується в системах GSM та DECT. Сумісність з такими технологіями дає привід стверджувати, що WAP буде застосовуватись широко в світі та буде популярним серед усіх категорій користувачів.
Отже, проаналізувавши таку універсальність WAP можна стверджувати, що ним можна користуватись незалежно від країни, регіону, стандарту та швидкості передачі даних.
Опишемо детальніше саму структуру протоколів WAP:
WML WMLS TeleVas
Базові телефонні послуги
Сеансовий рівень
Рівень захисту даних
Транспортний рівень
Інші бездротяні технології GSM, CDMA, DECT, TDMA, GPRS, HSCSD
Рис. 2. Архітектура протоколу WAP
Одна з найважливіших умов - масштабність WAP. Він повинен підтримувати дужеширокий спектр абонентських пристроїв (від простих телефонів до інтелектуальних кишенькових комп'ютерів) в мережах найрізноманітнішої пропускної спроможності. Крім того, багаторівнева архітектура WAP повинна забезпечити легке налагодження на технології радіоінтерфейсу та додатків, які можуть з'явитись у майбутньому.
WAP використовує двійковий формат, що дозволяє ефективно стискувати пакети даних, протокол оптимізований під тривалий період очікування та на низьку пропускну здатність.
На сьогодні WAP використовують не лише мобільні

 
 

Цікаве

Загрузка...