WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Створення інформаційного ресурсу та технологія його пошуку. Основні принципи пошукових технологій Internet - Реферат

Створення інформаційного ресурсу та технологія його пошуку. Основні принципи пошукових технологій Internet - Реферат


Реферат
на тему:
Створення інформаційного ресурсу та технологія його пошуку. Основні принципи пошукових технологій Internet
Інформаційний ресурс в мережі Internet створюється із використанням її сервісних режимів: telnet, ftp, gopher, wais та WWW. Утілити цих програм можна використовувати одним із двох методів:
- завантажуючи їх в текстовому режимі з віддаленого вузла Internet;
- використовуючи їх як додаток на своїй власній системі.
Як відомо, шлях ресурсу можна визначити, виходячи з аналізу URL (Uniform Resource Locator - універсальний локатор ресурсів). URL являє собою адресу, що застосовується при зверненні до документу. Знаючи URL, можна визначити, інформація якого типу перебуває зараз в обробці.
Сучасний аналіз інформаційного ресурсу мережі Internet показує, що основний ресурс мережі розміщується в режимі WWW і тенденція такого розвитку ресурсу зберігається. Режими telnet, ftp, archie, gopher та інші ще існують, але вони не відіграють ключової ролі в розподіленні інформаційного ресурсу. Тому вважають, що ресурс WWW має перспективу розвитку та існування, а також являє собою прогресивну технологію створення цього ресурсу та його пошуку.
Розглянемо основні технології створення ресурсу системи WWW. Для створення інформаційного ресурсу (документу) системи WWW використовують мову HTML (Hypher Text Markup Language - мова розмітки гіпертекстів), що створена спеціально для розмітки та проектування гіпертекстових документів.
Розглянемо особливості створення інформаційного ресурсу Web, які потрібно враховувати при його проектуванні. Хороша сторінка Web - це не просто красиво оформлений текст.
Існує дуже багато питань при проектуванні документів Web. Розглянемо їх:
Яку інформацію розміщувати на сторінці?
Коли інформації стає забагато?
Як форматувати інформацію?
Чи потрібно використовувати графіку?
Використовувати звук чи ні?
Як часто змінювати інформацію?
Як зробити так, щоб сторінка притягувала до себе користувачів?
Чому одна сторінка вважається кращою за іншу?
Наповнення сторінок
Перше, що потрібно зробити при проектуванні сторінок Web - це визначити, яку інформацію розміщувати в створений інформаційний ресурс.
Краще усього починати з загальних повідомлень, поступово розглядаючи більш конкретні запитання.
Дані, які потрібно розміщувати на початковій сторінці любого вузла Web або групи взаємопов'язаних сторінок, повинні мати наступну інформацію:
Причину створення цієї сторінки: про що вона, чому присвячена. Може бути приведено короткий опис компанії; або розв'язання тих мотивів, які заставили вас написати документ.
Подяку або компанію, котрі відповідають за цю сторінку: кому належить цей документ.
Безпосередній зв'язок з вікном електронної пошти або адресом того, хто тримає даний вузол Internet: як встановити з ними контакт. Коли сторінкою володіє компанія, то було б дуже добре привести місцезнаходження фірми та її номер телефону.
Дату зміни сторінки: останнє обновлення. Творцям сторінки дата обновлення дозволяє не допускати старіння документу. Користувач відразу зможе визначити, чи змінювалась в ньому інформація з моменту відвідування цього вузла.
Короткий опис тих ресурсів, доступ до яких має бути отримано з цієї сторінки, куди рухатись далі. Коли користувач не знає куди веде той чи інший зв'язок, то мабуть так ніколи і не перейде на цей ресурс.
Надлишок інформації
Кількість даних на сторінці Web є непоганим індикатором того, наскільки вона добре організована. Раніше описана структура, в якій кожна сторінка представляє інформацію наступного рівня деталізації, є одною із самих кращих.
Не робіть сторінку дуже довгою. Розділіть її на декілька частин і розмістить на різні сторінки. Існує правило визначення того, яка частина документу, що виводиться на екран, нічим не заповнена (не вміщує ні тексту, ні графіки). Якщо пустує менше 30% вікна сторінки, то скоріше усього, спостерігається переповнення інформації.
Нижче приведені деякі поради про розташування інформації на сторінці:
Краще розділити текст на декілька маленьких абзаців, ніж використовувати один великий. Керуйтеся наступним правилом: абзац не повинен займати на екрані більше 4 строчок.
Використовуйте заголовки для різних тем. Крім всіх своїх здобутків, вони отримали кругом себе більше пустого місця, ніж звичайні абзаци.
Графіку краще центрувати, а не розташовувати впродовж якої-небудь із сторін. Коли всі елементи вирівняні по одному краю, то створюється враження дисбалансу сторінки, ніби вона зміщена вправо або вліво.
Основні принципи форматування
Необхідно визначити співвідношення між існуючою інформацією та незаповненими пустими місцями документу, котрі одночасно відображаються на екрані.
Установка зв'язків однієї сторінки з іншими має в Web велике значення. Коли користувач не може легко та просто перейти від одного документу до іншого, то такий йому починає надоїдати, у нього виникає бажання пошукати інформацію в якому-небудь іншому місці, не повертаючись більше до погано спроектованого вузла.
Ресурс, складений із декількох сторінок, повинен починатися із документу, що вміщує загальну інформацію та бути пов'язаним із іншими сторінками.
Така організація документів із все більшою ступінню деталізації дозволяє найкращим чином задавати структуру групи сторінок Web, надаючи користувачеві стільки повідомлень, скільки він хоче отримати.
Оформлення графіки і тексту
При виведенні на екран інформації з допомогою графічних браузерів, вигляд та оформлення матеріалу має не менше значення, чим його зміст. Створення візуально захоплюючих сторінок є важливою частиною процесу проектування.
Розглянемо деякі загальні принципи, якими необхідно керуватися, щоб зробити сторінку заманливою.
Колір. Різноманітні кольори можуть бути використані не тільки в графічному зображенні, але і в різноманітних елементах текстового матеріалу.
Пусті місця. Дуже важливо залишати пустий простір кругом текстової інформації для її виділення. Чим простіший образ сторінки, що виникає на екрані, тим легше користувачеві познайомитись з нею, тим частіше будуть до неї звертатися.
Графіка. При виконанні деяких умов графіка значно поліпшує сприйняття та зовнішній вид сторінки.
Різноманітні розміри тексту. Мови створення Web-сторінок мають можливість задавати різні розміри тексту для різноманітних елементів інформаційного наповнення сторінок. Заголовки, виділені за допомогою шрифту більшого розміру, і сам текст, виведений на екран маленьким кеглем, значно поліпшать сприйняття сторінки, допоможуть розділити інформацію на частини.
Використання графіки
Графіка може як покращувати, так і погіршувати сприймання сторінок, їх привабливість. При використанні сучасних браузерів виникає велика спокуса розмістити в документі максимальну кількість зображень, щоб показати всі переваги WWW. Нажаль, гарні бажання не призводять донайкращого результату. Графічні файли мають величезні розміри, для їх розміщення приходиться відводити цінний простір жорсткого диску сервера, який може згодитись для інших цілей. Крім того, для завантаження з віддалених вузлів графічних файлів потрібно багато часу. Якщо плануєте використовувати в своїх документах графіку, то дотримуйтесь наступних правил:
Використовуйте лише ті малюнки, котрі дійсно необхідні. Образ може бути значним та принадним, але якщо він не несе ніякої смислової навантаження, то навіщо його використовувати в документі?
Зведіть до мінімуму кількість малюнків на кожній сторінці. Звичайно цілком достатньо 1-2 графічних зображень.
Якщо це можливо, то створюйте дві версії своєї сторінки: одну з графікою, іншу без неї.
Використання звуку
Звукове оформлення сторінки Web це позитивний елемент. Прослуховуючи текст, можна отримати більш повнішу інформацію, чим тільки прочитати його, щоб уникнути втрати інформації, дублюйте аудіодані звичайним текстовим повідомленням.
Крім того, потрібно враховувати, що для завантаження звукових файлів потрібен час, а для їх збереження - простір на жорсткому диску.
Частота зміни інформації
Не існує універсального правила стосовно того, як часто потрібно відновлювати інформацію, приведену на сторінці. Все залежить від змісту документу. Сторінка, що містить розклад університетських занять, повинна оновлюватись кожний семестр. Коли ж документ вміщує список деяких подій, то, скоріше усього, його необхідно змінювати по мірі того, як відбувається щось, що заслуговує увагу.
Не так вже й непогано раз на місяць продивлятися свою Web-сторінку. Дуже ймовірно, що деяку інформацію необхідно замінити.
Які б часові рамки не були би поставлені для заміни сторінки, завжди записуйте дату останньої модифікації. Завдяки такій інформації завжди можна відстежити необхідність повторного ознайомлення із змістом документу.
Сторінки, що привертають увагу
Користувачі не завжди звертають увагу навіть на добре спроектовані сторінки Web. Але для того, щоб хтось звернувся до сторінки Web, необхідно, щоб користувачі знали про неї. Зробіть так, щоб про документ знала максимальна кількість людей. Повідомте своїх друзів, колег про створений ресурс і запропонуйте вставити в свої сторінки зв'язки з вашою. Якщо документ має відношення до деякої теми, згадайте про нього в відповідному списку розсилки та в групі новин.
Як тільки користувачі дізнаються про вашу сторінку, вони стануть звертатись до неї. Якщо зміст документу їх зацікавить, то вони проінформують про новий ресурс і добавлять в свої сторінки зв'язок з ним.
Переваги та недоліки сторінок
Коли мова іде про сторінки Web, дуже складно визначити, де добре зроблено, а де погано. Коли ви невпевнені в її ефективності, попросить інших висловити власну думку. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому. Коли постійна модифікація вузла нічого суттєвого не змінює, користувачі знають, що хазяїн цього вузла хоче зробити його сучасним та вдосконаленим.

 
 

Цікаве

Загрузка...