WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Світовий ринок інформаційних та комунікаційних технологій - Реферат

Світовий ринок інформаційних та комунікаційних технологій - Реферат


Реферат
на тему:
Світовий ринок інформаційних та комунікаційних технологій
Розглянемо результати і перспективи розвитку ринку інформаційних технологій та нові тенденції. Слід відмітити, що вітчизняних систематичних даних про стан на ринках технологій, на жаль, не існує, відсутні відомості про кількість і типи обчислювальної, комунікаційної техніки, офісного обладнання і програмного забезпечення. Для цих цілей використовуємо статистичні дані за 1995 р., приведені в оглядах "Європейські інформаційні технології - 95", періодичних виданнях Computer, ComputerWorld, Communication of the ACM та інші.
За об'ємом виробництва цей сектор займає другу позицію в переліку найбільших галузей світової промисловості (рис. 1) після галузі туризму. Це свідчить про високий потенціал інформаційних технологій і можливої привабливості для потенційних інвесторів.
Рівень розвитку ІКТ тісно пов'язаний з виробництвом ВВП і інвестиціями в кожній окремій країні. Розглянемо світові тенденції співвідношення ВВП, інвестицій, ІТ та ІКТ по відношенню до розвинених країн. Дані, приведені на рис 2, дозволяють узагальнити наступні тенденції: лише США зберігають стійке зростання за цими показниками; серед країн Західної Європи лише Великобританія зберігає позитивне співвідношення ВВП, інвестицій ІТ.
Вдосконалення мікроелектронної основи обчислювальної техніки, периферійних пристроїв і програмного забезпечення викликає зміни в сферах їх використання. Аналіз даних дозволяє виділити дві основні тенденції із збереженням основних співвідношень в традиційних сферах (контроль процесів, управління базами даних, моделювання і інженерне проектування).
Перша тенденція - різке збільшення застосування ВТ в таких сферах, як професійна підтримка, комунікації, експертні системи, розробка суперкомп'ютерів і роботів. Цей зріст зумовлюється проведенням досліджень щодо подальшого розвитку інтелектуальної продукції, виробництво якої залежить від якості і кількості спеціалістів, а не від присутності природних ресурсів.
Другатенденція - зниження продуктивності в таких областях як статистичний аналіз, наукові та інженерні розрахунки, створення програмного забезпечення. Це зумовлюється передачею багатьох функцій експертним системам, що забезпечує скорочення обчислювального процесу, зниження об'ємів інформації і т.д.
Рис. 1. Об'єм найбільш значних галузей виробництва світового господарства
(млрд. USD)
Слід відмітити ще одну тенденцію - зменшення ринкової частки постачальників технічного забезпечення в загальному об'ємі поставок програмних продуктів і надання професійних послуг. В результаті частка незалежних постачальників програмного забезпечення на ринку програмних продуктів збільшилась з 57% в 1991 до 61% в 1995 році.
Ще більша частка (84-85%) характеризує участь незалежних постачальників програмних продуктів в забезпеченні професійних послуг.
Для характеристики світового ринку ІКТ використовуємо дані рис. 3 та рис. 3. Вони свідчать про стійкий зріст ринку технологій (за виключенням Японії, у якої відмічалося зниження темпів зросту по ІТ в 1992 на 7,1%, в 1993 - на 3,8%, по ІКТ в 1992 - на 0,8%).
Слід відмітити, що в 1991 році Західна Європа зрівнялись за об'ємом ринків ІТ і ІКТ (118 059 млн. екю проти 118 572 млн. екю для ІТ і 251 240 млн. екю для ІКТ відповідно). Незважаючи на стійкий зріст ринку технологій для Західної Європи (1992- 2,4%, 1993-2,4, 1994-4,1, 1995-4,7) і деякий спад темпів росту ринку ІТ і ІКТ в США (1992-7,7%, 1993-7,0, 1994-6,9, 1995-6,3%), в 1995 році США також перевищили Західну Європу по об'єму ринку ІТ і ІКТ (155 318 млн. екю проти 134 886 млн. екю-для ІТ, 323953 млн. екю проти 306 234 млн. екю-для ІКТ).
а)
б)
в)
г)
д)
е)
ж)
з)
Рис. 2. Світові тенденції зростання ВВП, інвестицій, ІТ та ІКТ в 1992 - 2000 рр.
(млн. екю)
а)
б)
Рис. 3. Світовий ринок ІТ та ІКТ(млн. екю)

 
 

Цікаве

Загрузка...