WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Роль технології як науки - Реферат

Роль технології як науки - Реферат


Реферат
на тему:
Роль технології як науки
Розглянемо загальні ознаки технології, які характеризують її як науку.
Технологія стала наукою не відразу, а тільки в епоху промислової революції, коли з'явились великі організовані виробництва. Власне, з епохи промислової революції процес розробки нових технологій приймає свідомий науковий характер і відповідно прискорюються темпи технологічного розвитку.
Розвиток технології породив появу нових наукових досліджень. Але технологія не стала одноосібною наукою. В цьому відношенні вона аналогічна природознавству, яке, як відомо, складається із сукупності наук: хімії, фізики, біології, геології і т.п.
Наука технологія складається із ряду окремих технологічних (технічних) дисциплін: машинознавство, хімічна технологія, технологія металургії, біотехнології, інформаційні технології, виборчі технології і т.д.
Ціль технології як сукупності є :
- розкриття суті явищ, які відбуваються в процесі виробництва конкретних матеріальних благ;
- на основі цих законів та законів природи, відкритих природознавством, створення нових засобів праці (техніки) для виробництва матеріальних благ. Будь-яка науково та практично обґрунтована технологія (технологічний процес) характеризується наступними трьома признаками:
1. Розділення процесу на внутрішні, взаємопов'язані стани, фази, операції. При цьому намагаються забезпечити оптимальну (квазіоптимальну) динаміку розвитку процесу, а також визначити раціональні кордони вимог до персоналу (суб'єктів), які будуть діяти згідно даної технології;
2. Координоване та поетапне виконання дій, які направлені на досягнення поставленої цілі. Послідовність дій повинна базуватися на внутрішній логіці функціонування та розвитку даного процесу;
3. Однозначність виконання процедур та операцій, які включені в технологію. Це є неодмінною та вирішальною умовою досягнення потрібних результатів, адекватних поставленій цілі.
Необхідно відмітити, що дляоднозначності виконання технологічних процедур та операцій дуже важливі нормативи та норми, оскільки вони визначають параметри кожної дії і є логічно обумовленим фундаментом при розробці технології. Тому розробка, застосування та практичне використання єдиної системи норм та нормативів є науковою, необхідною основою для проектування та використання будь-яких технологій.
Крім перерахованих ознак, концепцію сучасної науково обґрунтованої технології характеризують наступні критерії: масовість, граничність параметрів та складність.
Критерій масовості визначає сучасне виробництво. Власне масовість серійного виробництва, а не стереотипність виробів відрізняють науково обґрунтовану технологію від ремесла. Критерій граничності параметрів характеризує співвідношення між реально досягнутими та можливими характеристиками виробів. В технологічній продукції, наприклад, мікросхемах, каналах зв'язку, існують очевидні фізичні обмеження (швидкість світла, густина речовини, розміри елементарних частин тощо). Суть критерію складності заключається в тому, що неможливо відтворити жодну продукцію найвищого рівня складності та якості, не відтворивши в точності всю його технологію та матеріали, із яких вона виготовлена.
Протягом багатьох століть технологія традиційно розвивалась як здійснення штучним шляхом процесів, які існують в природі. При цьому засоби праці відтворювали дії, які виконувались раніше руками людини. Але сучасні області технології - ядерна, електронна, лазерна, біотехнічна - характеризують використання матеріалів, що не зустрічаються в природі. Розглядати та створювати такі технології без використання сучасних інформаційних технологій неможливо.
В інформаційних технологіях спільність та універсальність наукових та інженерних підходів і рішень базується на єдності інформаційних процесів в природі, техніці та суспільстві.

 
 

Цікаве

Загрузка...