WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрої магнітної пам’яті - Реферат

Пристрої магнітної пам’яті - Реферат

читання таких дисків передавали 150 Кб/с. Потім з'явилися пристрої подвійної швидкості (300 Кб/с), зараз швидкість збільшилася в 12 - 24 рази. На CD-ROM записують ігри та енциклопедії, дані з архівів тощо.
CD-Recordable
Gjlfkmit dljcrjyfktyyz nt[yjkjus] CD-ROM призвело до появи таких пристроїв, як CD-R та CD-RW. У таких накопичувачах існує можливість запису, хоча цей процес досить тривалий. За допомогою спеціального пристрою для запису можна сформувати один CD-R диск приблизно за годину, можна дописувати інформацію. Але зберегти дані на CD-R можна лише один раз, та й у CD-RW кількість циклів обмежена. Крім того, швидкість читання оптичних дисків у кілька разів менша, ніж у магнітооптики. Однак невисока ціна заготовки і сумістність з приводами CD-ROM роблять ці пристрої зручними для транспортування та резервного копіювання даних.
Формату запису даних "13.06.99" виповнилося 11 років, хоч відомим він став останні 2 - 3 роки, а спочатку він сформувався для одноразового перезапису дисків, сумісних з CD-плеєрами.
Дисководи Lomega
Кого можна назвати дійсно близьким до FDD, то це дисководи Lomega Zip. Працювати з ними так само просто, як і зі звичайними. Картриджі місткістю 100 Мб (з 1999р. - 250 Мб) - гарна альтернатива дискеті 1,44 Мб. Порівняно невисока ціна, достатня продуктивність, а також доступність пристрою призвели до їх широкого розповсюдження серед користувачів ПК.
Крім накопичувача ZIP, Lomega також випустила високомісткий пристрій Jaz, Крім високої продуктивності та надійності,цей пристрій звертає на себе увагу неперевершеною місткістю - 2 Гб. Однак висока ціна приводу та картриджів призвела до експлуатації Jaz хіба що серед професіоналів.
Нова розробка фірми Lomega - дисководи з назвою Click. Мініатюрний дисковод має масу 41г за розмірів 86,5 х 54 х 5 мм, а диск містить 40 Мб інформації. Читання та запис відбувається
Набагато швидше, ніж на звичайних дискетах: швидкість передачі даних перевищує 600 Кб/с.
Magnetic Optics (магнітооптика)
Поряд з високомісткими дисководами вінчестерних технологій на комп'ютерному ринку присутні й магнітооптичні (МО) диски. Ці диски використовують переваги магнітної та оптичної технологій: інформація зберігається на магнітному носії, захищеному прозорою плівкою, а читання та запис здійснюються за допомогою лазерного променя. МО досить швидкі, надійні, місткі, але їх порівняно висока ціна не сприяє поширенню. Магнітооптичні диски випускають розміру 3,5" та 5,2" і за формою вони нагадують звичайні дискети. Так, магнітооптичний диск розміру 3,5" зовнішньо майже не відрізняється від звичайної дискети. Але властивості його значно відрізняються: місткість не 1,44 Мб, а 0,2 - 2,3 Гб, швидкодія під час читання - майже як у Bernolli Box та вінчестерів, надійність зберігання інформації дуже висока. Можна придбати магнітооптичну систему, яка вміє читати CD-ROM.
DVD-диски (Digital Versatile Disk)
Як підказує назва, це цифровий диск, який має різне призначення. Хоча метою створення DVD був запис великих об'ємів високоякісного відео, формат цей виявився зручним і для іншої мети. По суті, DVD є розробкою звичайного CD-ROM, здатною зберігати значно більшу кількість даних.
У DVD використовується для зчитування інформації лазери з коротшою довжиною хвилі, тому рельєф, що несе інформацію, може бути зроблений значно меншим. За рахунок цього місткість 5,25" диску збільшується з 650 Мб до 4,7 Гб. Крім того, у DVD може бути два інформаційних шари, що збільшує місткість до 8,5 Гб. І нарешті, вони можуть бути двосторонніми, що доводить місткість до 17 Гб.
Згадуючи про пристрої пам'яті зі змінним носієм, неможливо не згадати про DVD-RAM, які нещодавно надійшли у продаж. Ці універсальні накопичувачі дають змогу зберігати до 5,2 Гб інформації, що на сьогодні є рекордом серед пристроїв даного класу. На жаль, DVD дорогі, крім того, швидкодія не є їх сильною стороною, але вони сумісні з попередніми форматами оптичних дисків.
У випадку з DVD-дисками ми маємо справу і з Video-DVD, і DVD-ROM, і DVD-RAM, і навіть DVD-RW. Передбачується, що DVD-R будуть використовуватися здебільшого для авторизації, але місткість 4,7 (5,2) Гб зараз недостатня для домашнього відеозапису, а необхідний розмір 10 Гб потребує використання блакитного лазера, а до цього - ще кілька років.
Світове виробництво CD та DVD збільшилося порівняно з 1997р. на 13% і досягло 7,2 млрд.шт., а в 2000р. досягне 7,75 млрд.шт.
CD-R має середньорічний приріст 15%, що досягне 3,3 млрд.шт. у 2000р.
DVDмає середньорічний приріст 18,3%, що досмягне 350 млн.шт. у 2000р.
ORB (компанія Castlevood Systems)
ORB спроектовано на основі вінчестерної технології. У пристрої використовуються магніторезистивні головки, що забезпечують велику густину запису. Картриж має місткість 2,2 Гб, під час підключення до одного з каналів IDE розпізнається системою як жорсткий диск. Працює тільки під Windows. Випускається у внутрішньому (EIDE) і зовнішньому (SCS1/ Мас і LPT) виконаннях. Пристрій продемонстрував високу швидкість - операція обміну 90-Мб файлом з жорстким диском тривала всього 12 с у кожному напрямку (пристрій Lomega Zip виконував цю роботу у значно довше - 1 хв на читання і 2,5 хв на запис). Враховуючи невисоку ціну, пристрій може сперечатися з жорсткими дисками і використовуватися для резервного копіювання, зберігання архівів тощо.

 
 

Цікаве

Загрузка...