WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розвиток інформаційних технологій - Реферат

Розвиток інформаційних технологій - Реферат


Реферат
на тему:
Розвиток інформаційних технологій
Необхідно відмітити зацікавленість вчених та спеціалістів в історії розвитку інформаційних технологій. При аналізі структури сучасних інформаційних систем не завжди зрозуміло, чому вони створені саме так, а не інакше. Дуже часто залишається не ясно, якими шляхами йшла і прийшла творча думка вчених, власне, до такої архітектури інформаційної системи та її технології. Еволюція інформаційних технологій, заснована на застосуванні спочатку простих розрахункових приладів, а потім ЕОМ (комп'ютерів), і являє собою безперервне витіснення механічних способів обробки інформації немеханічними. Спочатку механічні розрахункові прилади (арифмометри) були витіснені електронними машинами. Електронні ЕОМ починають витіснятися магнітними, тобто по суті - електромагнітними. Зараз ми вже говоримо про фотонні та біологічні комп'ютери. Росте швидкодія ЕОМ, збільшується об'єм пам'яті, зменшуються габарити. Інформаційна технологія прагне у відповідності з законами розвитку технологій до своїх граничних параметрів.
Процес розвитку інформаційної технології можна умовно розділити на чотири великих етапи, кожен з яких був революційною подією в житті суспільства: виникнення мови, винайдення письма, книгодрукування та створення ЕОМ. Кожна з цих подій змінювала технологію комунікацій між суб'єктами суспільства.
Розглянемо кожен з цих етапів.
Мова, на думку вчених, виникла більше ніж тисячу століть тому назад. Людська мова забезпечує передачу думок та знань, встановлює зв'язок з фізичними об'єктами, близькими та далекими в часі і просторі. Людська мова має більшу комунікативну потужність ніж знакова мова (писемна). Вона необхідна людині як багатогранний та гнучкий інструмент, який дозволяє координувати спільні дії в процесі створення матеріального добробуту, його обміну та розподіленню в ході розвитку соціальних зв'язків та суспільних відносин.
Знакова система (письмо). Система фіксації інформації за допомогою знаків виникла в глибоку давнину, а потім постійно ускладнювалась: від зарубок на стовбурах дерев, скелях людина перейшла до зображення стріл, кругів, різних предметів, тварин, птахів і т.д. Цей ранній період розвитку знакової системи закінчився встановленням так званого предметного письма, потім піктограм (малюнкового письма). Останнє використовується до теперішнього часу у вигляді схематичних малюнків та емблем. Близько 5 тисяч років тому піктографічне письмо почало замінюватися ідеографічним, в якому одна фігура або картинка відтворювала ціле слово або поняття. Таке письмо виникло в Стародавньому Єгипті, потім у шумерів та жителів острова Кріт. Це були перші кроки розвитку семіотики від конкретних до абстрактних знакових систем.
Книгодрукування. Найбільш раннім способом книгодруку були гравюри на дереві - ксилографія, яка виникла в XIII ст. на Сході.Початок книгодрукування пов'язаний з Європою та відноситься до першої половини ХV ст. Винахідником книгодрукування є Иоган Гутенберг, який в середині ХVст. надрукував першу книгу в м. Майні (Німеччина). Після цього з'являються книгодрукарські виробництва в Римі, Кельні, Венеції, Мілані, Парижі, Лондоні та в Росії. Засновник книгодрукування в Росії та на Україні Іван Федоров випустив в Москві першу книгу "Апостол" в 1564 році.
В ХVІІ-ХІХ ст. почалося створення багатоцехових типографій з досить складним технологічним процесом, в якому були задіяні набірні, фальцювальні, папероріжучі, ротаційні та переплітаючі машини.
Прискорення в інформаційні процеси внесли механічні та електромеханічні машини, які призначені для полегшення роботи з паперовими технологіями: друкарські машини, копіювальна техніка, обладнання для архівів і т.д.
Створення друкарської машини - важливий етап розвитку інформаційних технологій. Механічна друкуюча машинка була створена в 1874 році винахідниками Шоулз, Соул та Гліддон (США). В період між двома світовими війнами були зроблені перші спроби електрифікації механічних машинок, була виготовлена перша електромеханічна машинка "Мерседес".
В кінці 50-х- початку 60-х років з'явилися електронні автомати: бухгалтерські та торгові, які з'єднали два технологічних методи механізації: рахунок та друк тексту.
Копіювально-розмножувальна техніка. В 1885 році був розроблений процес (технологія) трафаретного друку. Перші форми являли собою листи цигаркового паперу, який був покритий воском. Пізніше був розроблений перший автомат офсетного друку, при якому фарба з печатної форми передавалася на гумову поверхню, а з неї переносилась на папір. В 1911 році були розроблені перші фотокопіювальні апарати, призначені для виготовлення фотокопій документів. В 50-х роках XX ст. виникла сучасна технологія - електрографія. До теперішнього часу електрографічна копіювальна техніка включається до складу центрів обробки документів.
В інформаційних технологіях зараз починають застосовувати цифрові копіювально-розмножувальні пристрої. Вони об'єднують риси деяких видів інформаційної техніки: електростатичні друкарські пристрої, комунікаційні системи, факсиміле, редакторські системи. Факсимільний прилад дозволяє передавати по каналах зв'язку зображення нерухомих плоских об'єктів (оригіналів) або відтворювати об'єкт у вигляді його копії (факсиміле).
Переворот в засобах передачі та обробки інформації здійснило винайдення електрики: електромагнітний телеграф (1823р.), фотографія (1839р.), телефон (1876р.), звукозапис (1877р.), телебачення (1884р.), радіо (1895р.) та кіно (1895р.). Все це визначило потужний якісний стрибок в технології збереження, накопичення, обробки та передачі інформації.

 
 

Цікаве

Загрузка...