WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Радіомовні міжнародні інформаційні системи - Реферат

Радіомовні міжнародні інформаційні системи - Реферат

такий файл видає ЕОМ команди на відтворення відповідної звукової інформації безпосередньо з магнітного диску. Аналогічною процедурою редагування може користуватися диск-жокей під час створення програми вечорів у диск-клубах.
Нова апаратура дозволяє створювати в ЗП на магнітних дисках радіомовні програми тривалістю до 480 хв. Керування нею здійснює міні-ЕОМ, яка може підбирати швидкість цифрового запису для досягнення різної якості звучання. Для студійного мовлення стереопередач у режимі з частотною модуляцією використовується швидкість 32 Кбіт/с, а для відтворення з оптичних компакт-дисків - 44,1 і 48 біт/с.
Нова апаратура закуплена американською радіомовною компанією Ей-Бі-Сі, яка планує почати її експлуатацію в своїй нью-йоркській студії, зв'язаною з бюро компанії в Лос-Анжелесі, Вашингтоні та Лондоні.
Широкомовна компанія Бі-Бі-Сі виробляє у даний час оцінку апаратури D-САRТ, базуючись на оцінках десятка країн. Крім того, переговори з фірмою-розробником ведуть урядові заклади, органи міністерств оборони та відомства, які займаються збиранням різної, в тому числі розвідувальної інформації.
Проведення компанією Бі-Бі-Сі у Бірмінгемі пробних радіопередач у цифровій формі DАВ у межах щорічного радіофестивалю програми "Радіоакадемія" виявились вдалими, і компанія прагне якомога швидше організувати такі передачі на регулярній основі.
Розробка техніки DАВ здійснюється у межах одного з проектів спільноєвропейської програми "Еврика", причому Бі-Бі-Сі у даному проекті є єдиним англійським учасником. Такі передачі планується ретранслювати через супутники, що пов'язано з довгостроковим процесом виділення міжнародних частот. У зв'язку з цим Бі-Бі-Сі вже зараз планує подати офіційну заявку на виділення однієї смуги в діапазоні дуже високих частот (ДВЧ). Фахівці компанії розраховують отримати смуги в будь-якому з трьох піддіапазонів ДВЧ і створити до кінця 90-х рр. мережу малопотужних широкомовних радіостанцій, половина з яких належатиме Бі-Бі-Сі, а решта - приватним фірмам.
Очікується, що перші цифрові радіоприймачі будуть створюватись у Німеччині і постачатись фірмами "Грюндіг", "Боні", "Телефункен", які також висловлюють намір про скорішу організацію програми DАВ.
Для проведення пробних передач у Бірмінгені на даху ратуші були змонтовані два передавачі потужністю 11 Вт, які працювали близько частоти 215 МГц у стереофонічному режимі з частотною модуляцією (ЧМ) та в режимі цифрових передач (для існуючих ЧМ-стереопередач з обсягом мовлення на місто типу Бірмінгем потрібен радіопередавач потужністю не менше 1000 Вт).
Радіоапаратура для обох пробних передач була встановлена у спеціально обладнаному автобусі з кількома операторськими місцями, де прослуховування проводилося через стереонавушники з можливістю переключення на цифрову чи ЧМ-стереопередачу. Під час руху автобусу ЧМ-сигнали зазнавали певних пошкоджень (шипіння, періодичне затухання і т.п.), обумовлених як багатоходовим розповсюдженням сигналів, так і різного роду наведеннями від автомобільних двигунів, обчислювальної техніки, електронних касових апаратів тощо. У той час цифрові передачі зберігали високу якість, за винятком випадку, коли автобус проїздив через тунель. Крім того, було проведено порівняння на дальність передач, коли автобус виїхав за межі міста: ЧМ-стереопередачі перестали впевнено прийматися на відстані 10 км, а цифрові передачі - 25 км.
Встановлено також, що цифрові передачі забезпечують більш економне використання приватного спектра. Так, якщо для кожної національної ЧМ-стереопрограми потрібна ділянка шириною близько 2,2 МГц, то цифрове мовлення дозволяє організувати на ділянці шириною 4 МГц до 12 стереопрограм.
Компанія " RCN Radio " впроваджує цифрове звукомовлення з допомогою супутникової системи зв'язку з метою досягнення якості звуку на рівні програвача компакт-дисків. Комплектуючі вироби для споруджуваного комплексу апаратури має поставити американська фірма "LNR Ком'юнікейшнз".
"RCN Radio" - найбільша комерційна радіомовна компанія у Колумбії, яка має 104 станції АМ- і ЧМ-модуляції потужністю від 5 до 100 КВт. Система цифрового звукового мовлення будуватиметься на основі апаратури DAVSAT (Data Audio-Voice Small Aperture Terminal) - компактного термінала цифрового музикального та звукового зв'язку. Насамперед американська фірма розробила цей комплекс для застосування супутникового зв'язку у специфічних цілях і у відчинених та корпоративних мережах, використовуючи супутниковий зв'язок з малими потужностями наземного передавача і бортового ретранслятора, радіокомпанія RCN сподівається забезпечити високу якість звуку при передачах з Боготи у різні міста та населені пункти, а також двосторонній і циркулярний (коловий) зв'язок у діапазоні "С" (3,9-6,2 ГГц).
Двосторонній зв'язок потрібен для отримання інформації від кореспондентів з міст, а циркулярний - для доведення спільних наказів з центру на адресу усієї кореспондентської мережі. У системі DAVSAT застосовується алгоритм стиснення (3:1), що дозволяє при швидкості передачі 128 Кбіт за годину забезпечувати одну музичну стереопару в каналі шириною 15 КГц. Нова система замінить наземні телефонні та радіорелейні мережі між Боготою і 32 містами. Крім центральної станції, у столиці передбачені ще дві резервні приймально-передавальні станції в містах Барранкілья та Медельїн.
Під час введення до ладу нової системи вся нестудійна апаратура залишається нерухомою. Центральна станція у Боготі має для забезпечення надійності цілу низку елементів, у тому числі модулятор, конвертер, підсилювач і т.д. У випадку неполадок у дію вводиться вся запасна недіюча ланка.
За словами технічного директора RCN Х.Медіни, система передаватиме новини, музику, спорт у двох національних мережах мовлення - моно і стерео. У майбутньому центральна станція у Боготі буде використовуватись як телепорт для передач даних, голосу, музики та відеоінформації. Система зможе діяти в діапазоні 12,5-13 ГГц. За словами Медіни, однією з головних потреб під час проектування нової радіосистеми була мінімальна витрата енергоресурсу і спектра частот супутника "Інтелсат" VI F2 для зниження орендної плати. Керівник підрозділу цифрових систем фірми "LNR Комьюнікейшнз" Т.Хартій розповідає: "Від RСN ми отримали тільки спільну систему. Надалі ми самостійно будували архітектурні системи, використовуючи як сполучені блоки наші ранні розробки і вироби, вибудовуючи їх у єдиний ланцюг, виходячи з критерію "коштовність-ефективність". Це стосується як наземного сегменту, так і умов його взаємодії із супутником і особливо антенних пристроїв системи. Сьогодні створення системи знаходиться на етапізакупівлі обладнання, монтажу та налагодження.
Проектом передбачено поступове вдосконалення системи, переведення ще двох станцій (у містах Калі та Букараманга) із розряду приймальних до розряду приймально-передавальних. На більш пізньому етапі планується включення мовлення Боготи до регіональної мережі "Інтелсата" для Північної Америки. Розглядаючи нову систему як систему DАВ (Digital Audio Broadcasting), тобто цифрову систему музичного мовлення, проектанти сподіваються, що основні знайдені ними технічні рішення будуть прийняті Міжнародною організацією зі стандартизації як стандарт. Зокрема, це стосується алгоритмів стиснення і кодування інформації.

 
 

Цікаве

Загрузка...