WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Радіомовні міжнародні інформаційні системи - Реферат

Радіомовні міжнародні інформаційні системи - Реферат


Реферат
на тему:
Радіомовні міжнародні інформаційні системи
Американська компанія "Аррle", одна з провідних у виробництві персональних ЕОМ, звернулась до Федеральної комісії зв'язку з проханням про виділення в діапазоні радіочастот спеціальної смуги для передачі комп'ютерних даних.
За оцінками фахівців, радіообмін інформацією між ПЕОМ зробить значно дешевшим і полегшить комп'ютерний зв'язок. Зокрема, очікується, що помітно зросте кількість локальних мереж ЕОМ, які можна буде будувати за принципом бездротового зв'язку.
За словами представника "Аррle", виробництво комп'ютерів, що передають дані по радіохвилях, уже зараз має на фірмі найвищий пріоритет. Роботи зі створення портативного персонального "радіо-комп'ютера" вже започатковані. Можливо, фірма "Аррle" стане піонером у виробництві такого роду машин, хоча, як зазначають фахівці, у тому ж напрямку активно працюють й інші американські компанії.
Цифрові технології привели до уніфікації системи радіотелефонії, якою обладнується Європа. У цій системі слово буде "стискатися" і передаватися зі швидкістю 16 Кбіт за секунду з такою якістю, що змусить забути про перешкоди, характерні для нинішнього аналогового радіотелефона. Унаслідок тенденції до скорочення розмірів обладнання та доступності цих технічних новинок для широкого вжитку, нові переносні апарати швидко з'являться у закладах та квартирах. Якщо це відбудеться, то поширення "бездротового телефона" приведе до невеликої революції у галузі телекомунікацій.
У Франції рік тому почала використовуватися цифрова мережа з інтеграцією послуг. Для підключення до неї необхідні два комутовані канали, що працюють зі швидкістю 64 Кбіт за секунду, і один канал сигналізації - так званий "Канал Д". Компанія "Франс телеком" дотримується думки, що клієнти-професіонали заплатять за подібне цифрове підключення лише в тому випадку, якщо їм будуть надані конкретні новаторські прикладні програми. Тому був обраний не сенсаційний, але найбільш слушний шлях - допомогти у створенні таких прикладних програм. Йдеться про банки зображень, які обслуговують станції для електронної архівації, пов'язані між собою автоматизовані робочі місця САПР і редакційно-видавничі системи.
Такі прикладні програми, складні в реалізації, вірогідно, значною мірою вплинуть на організаційну структуру підприємств. Тому для їх появи потрібно кілька років. Такий самий час знадобиться для забезпечення можливості підключення до мережі групи терміналів у режимі комутації пакетів повідомлень (як, наприклад, діюча мережа "Транспак") через "канал Д". Це надасть можливість установити довгострокові робочі сеанси зв'язку, що оплачуються за пільговим тарифом, і підключити автоматичні комутатори підприємств або локальних мереж даних через канали, що працюють зі швидкістю 2 Мбіт за секунду, і, зрештою, підключитися до інших мереж у Європі.
Що стосується ліній загального використання, то на перший погляд здається, що цифрова мережа з інтеграцією послуг не має великих переваг для користувача. Але сьогоднішній розквіт прототипів цифрових відеотелефонів зі швидкістю 64 Кбіт за секунду хіба не означає спалаху попиту на цей вид зв'язку, навіть якщо до цього часу ми з ним не були знайомі?
Останнім часом набирає темпів цифрове звукове мовлення, що загрожує витіснити високоякісні записи на оптичних компакт-дисках, оскільки власник звукового пристрою може записувати улюблені мелодії прямо з ефіру.
В Європі вже розробляється робоча система цифрового звукового мовлення, в якій звук перетворюється на цифровий код, який стискують для ліквідації надлишкової інформації та ущільнюють у множині вузьких радіоканалів. Завдяки цьому у частотній смузі, яку займає один наземний телевізійний канал, можна одночасно передавати до 20 високоякісних звукових програм.
Аналогічна техніка, що розробляється фірмою "Буз, Ален енд Гамільтон" на замовлення широкомовних компаній та електронних концернів, передбачає використання незадіяних каналів кабельного телебачення та супутникової радіотелетрансляції. Наприклад, супутник телевізійної ретрансляції системи "Бі-Скай-Бі" фірми "Астра" міг би забезпечити при цьому 30-40 програм цифрового стереофонічного мовлення. Фірмі "Астра" не вдалося здати в оренду всі 32 наявні у неї телевізійні канали, а вона вже підрядилася на виведення у космос ще двох супутників-ретрансляторів.
Багато спеціалістів погоджується, що цифрове звукове мовлення підірве базову структуру сучасної індустрії звукозапису. Наприклад, передбачається, що в системі цифрового звукового мовлення буде виділено кілька каналів для передачі найновіших популярних альбомів звукозаписів. При цьому за різними каналами одночасно передаватимуться одні й ті самі звукозаписи, але з рознесенням у часі, так що лише після півгодинного чекання слухач зможе знайти потрібний йому звукозапис. У розпорядженні слухача буде радіоприймач із вбудованим цифровим реєструючим пристроєм. Ним буде лазерний програвач для перезаписуваних компакт-дисків, магнітофон на міні-дисках фірми "Соні" або цифрові магнітофони з компакт-касетами фірми "Філіпс", які найближчим часом очікуються на ринку збуту.
Питання оплати за запис у системі цифрового звукового мовлення передбачається вирішувати таким чином. Спочатку слухач може безкоштовно прослухати звукозапис, що передасться із зниженою якістю шляхом спеціального кодування. При натисканні в приймачі клавіші "Оплачую" в його реєструючому пристрої здійснюється запис з максимально високою якістю звучання. Менш популярна музика транслюватиметься за іншими каналами з меншою частотою (можливо, улюблений звукозапис доведеться чекати до доби). Окремі канали будуть відведені для змінюваних різнотемних музичних передач. Останні будуть вестися одночасно у двох каналах із часовим рознесенням 0,5 хв., що дозволить прослуховувати музику і записувати її "в пориві емоцій".
У каналах цифрового звукового мовлення планується забезпечити двосторонній зв'язок, що дозволить слухачам по телефону просити передати певні музичні програми. Оплата за записи буде здійснюватись через автоматичний телефонний зв'язок з банком або за допомогою кредитних карток.
Сіднейська фірма "Остреліен бродкастінг" (Ей-Бі-Сі) розробила апаратуру цифрового запису, яка дозволяє в студіях радіомовлення під час підготовки новин дня, репортажів тощо, відмовитися від звичайного аналогового запису на магнітну плівку, яка коштує дорого, втрачає якість з кожною копією і може бути зіпсована в процесі редагування або відтворення.
У новій апаратурі D-САRТ (Digital Cartridge Editing System) запис з магнітної стрічки перетворюється безпосередньо на цифрову форму і реєструється в ЗП на твердих магнітних дисках з обсягом пам'яті до 2,4 Гбайтів. При цьому репортерські матеріали можна безпосередньо вводити в апаратуру через телефонні та студійні канали.
Цифровий запис у новій апаратурі також надає одночасний доступ до оригіналу багатьом користувачам. Наприклад, на студіях Ей-Бі-Сі інтерв'ю в процесі йогопередачі в прямому ефірі можуть одночасно редагувати 29 режисерів і репортерів.
Для редагування записів працівники студій використовують пристрій з відеоекраном, в якому "мишею" виділяються початок і кінець фрагмента та вибирається місце для нього в радіопрограмі, після чого відредаговані фрагменти заносяться у файл. У момент радіопередачі

 
 

Цікаве

Загрузка...