WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Проблеми застосування WAP-технологій - Реферат

Проблеми застосування WAP-технологій - Реферат


Реферат
на тему:
Проблеми застосування WAP-технологій
До основних проблем WAP можна віднести проблеми:
- Пов'язані з надійністю передачі даних;
- Пов'язані з проникненням сервісів до споживачів;
- Пов'язані з швидкістю передачі даних;
- Пов'язані з небезпекою вірусного зараження;
- Пов'язані із складністю початкового налаштування телефону.
Що стосується надійності передачі даних, то ця проблема існує і в дротяному Internet при роботі з фінансовими структурами.
Для захисту даних розробляються найсучасніші механізми. Захисні протоколи повинні підтримувати аутентифікацію користувачів, кодування даних та управління ключами. Протоколи сеансового рівня будуть забезпечувати обмін даними в двох режимах: з встановленням логічного з'єднання та без нього. В останньому випадку сеанс може бути орієнтований на обмін трансакціями та дейтаграмами. При обміні трансакціями станція-отримувач надсилає отримувачам підтвердження про отримання пакетів, а при обміні дейтаграмами - не надсилає.
Такий механізм дозволяє проконтролювати вірність та цілісність передачі даних та лежить в основі розробок, які стосуються електронних підписів для аутентифікації користувача тощо.
Що стосується вірусного зараження, то майбутні віруси націлені на "розумні мобільні телефони" (тобто WAP-телефони) та кишенькові комп'ютери - органайзери. Потенційно такі віруси можуть записувати розмови користувача апарату та передавати їх іншим, знищувати гроші в електронних гаманцях та підставляти абонента під величезні телефонні рахунки. Це лише частина того, що прогнозують провідні фахівці ІВМ, які займаються комп'ютерним захистом. Комп'ютерні віруси атакують ті пристрої, які можна програмувати та поширюються, коли з'являється канал зв'язку між двома пристроями. Перші віруси розповсюджувались переважно через уражені дискети, якими обмінювались користувачі, але з появою Internet-каналів для поширення вірусів значно побільшало. WAP протокол це ще один з таких каналів.
Головним каналом для поширення вірусів на думку провідного фахівця ІВМ Девіда Чесса, є електронна пошта. Гарний зв'язок, на його думку, і є тією самою реальною загрозою. Саме це дає підґрунтя вважати, що в програмованих пристроях мобільного зв'язку закладено величезний потенціал для поширення вірусів. З цим погоджуються і фахівці антивірусних компаній, наприклад Symantec.
Як у теперішніх, так і у майбутніх телефонах та інших пристроях мобільного зв'язку, розробники мають можливість запобігати загрозам небезпечних інфекцій.
По-перше, вони можуть обмежити ступінь програмованості пристрою, не залишаючи можливості для запуску вірусу. Наприклад, сучасні телефони вже підпадають під цю "безпечну" категорію, але цілком зрозуміло, що в майбутньому телефони будуть набагато більше гнучкими та програмованими.
По-друге, виробники можуть потурбуватись про суворий розподіл вмонтованих в телефон програм, щоб одна програма не змогла запускатии іншу. Якщо вірус не матиме можливості набирати телефонний номер, то його можливості по розповсюдженню будуть радикально обмежені.
Всім зрозуміло, що складність це завжди загроза безпеці. А на розробників постійно зростає тиск з вимогою додавати до пристроїв все нові функції, а це безперечно підвищує шанси зараження небезпечною інфекцією. Коли хтось надсилає електронною поштою свій телефонний номер, то Вам хочеться мати можливість набрати його, просто "клікнувши" по ньому. Цілком можливо, що за цим прихована загроза безконтрольного поширення вірусів, хоча на сьогодні існує і можливість реалізувати таку зручну дрібницю без загроз (наприклад у деяких моделях Sony та Nokia).
Компанії - виробники телефонів прекрасно розуміють такі загрози і вони готові розробити всі заходи, які з цим пов'язано.
При цьому наголошується на те, що життєвоважливим є ознайомлення користувачів з можливими ризиками використання техніки. Саме головне - це усвідомлення аспектів безпеки.
Зі сторони стільникових телефонів вбачають небезпеку не лише для їх володарів, але і для всього Internet вцілому. Справа в тому, що зловмисники можуть скористатись перевагами мобільного зв'язку третього покоління, які дають можливість не лише скористатись високошвидкісним доступом до мережі, але і для маскування свого місцезнаходження.
На думку директора європейського відділення відомої фірми в галузі Internet безпеки CheckPoint Software Technologies Ерве Буржуа, технологія WAP породить в мережі величезний трафік, а технології третього покоління стільникового зв'язку істотно прискорять ці процеси. Зловмисники отримають можливість проникати в банки даних за допомогою своїх мобільних телефонів, пересилаючи інформацію на портативні комп'ютери, або ж запускати вірус перед тим, як зникнути з мережі.
На його думку, в мобільні телефони вже сьогодні потрібно не лише завантажувати системи безпеки, а систему паролів, яка б забезпечувала доступ до закритих мереж, варто переглянути та посилити. Це особливо важливо для використання телефонів в якості терміналів для банківських трансакцій.
Існує проблема програмного рівня, яка торкається трансляції сторінок написаних на мові НТТР в WML. Спроби таких програм є, але їх застосування наштовхується на проблемам різниці організації віртуальних сторінок, що інколи виключає пряму трансляцію, або трансляція відбувається на низькому рівні, коли випадають цілі фрагменти даних.
Існує, також, проблема сумісності WAP-браузерів. Але цією проблемою займаються провідні аналітики виробників телефонів, які навіть створили для цього спеціальну неурядову міжнародну організацію WapForum.
Щодо проблеми швидкості передачі даних, то ця проблема та способи її вирішення були вже описані.
Стосовно проблеми початкового налагодження телефону, то тут варто вирішувати цю проблему при підключенні чи купівлі телефону, оскільки для того, щоб налаштувати телефон під користування WAP потрібно:
- Налаштувати домашню сторінку (Homepage), яка б завантажувалась при початку користування WAP, для цього потрібно ввести домашню сторінку (наприклад http://wap.kyivstar.net);
- Визначити тип підключення (Connection Type) - Тимчасовий зв'язок (Temporary);
- Режим захисту (Connection Security) - ВІДКЛ. (Off)
- Канал браузеру (Bearer) - ДАНІ (Data)
- Телефон модемного пулу для WAP - доступу (Dial-up number): 900
IP-адреса WAP - шлюзу (IP address): 010.010.010.010
- Тип передачі даних (Authentication type) - Звичайний (Normal)
- Тип передачі даних (Data Call Type):
" для контрактних абонентів - ISDN
" для абонентів ACE&BASE - Аналоговий (Analogue)
- Швидкість передачі даних (Data call speed): 9600
- Порт (Port): 9201
- Ім'я користувача (User name): Student
- Пароль (Password): wap
Тепер про проникнення WAP - технологій в мобільну реальність. Для цього потрібно чітко усвідомлювати та доводити до відома користувачів призначення та переваги WAP-протоколів таWAP-телефонів. Адже багато користувачів вважають, що з впровадженням WAP їм перестануть бути потрібні комп'ютери та кожний зможе повноцінно користуватись перевагами доступу до Інтернет.
А це не відповідає дійсності, оскільки WAP - це все ж не самостійний продукт, а лише послуга і не замінить домашній персональний комп'ютер. Інша справа, що ця послуга "вміє багато робити", але вона не перестає від цього бути послугою.
З сьогоднішнім станом справ у стільникових мережах (мається на увазі невисока швидкість) основні задачі та можливості WAP можна окреслити, як:
- Отримання інформації, для якої критичним чинником виступає час - біржевих котировок, електронної пошти;
- Отримання інформації, яка пов'язана з місцезнаходженням людини та найближчих до неї об'єктів, які представляють певний інтерес для неї (найближчий бар, де йде трансляція перегонів "Формули-1" тощо);
Використання WAP-телефону, як інтелектуального пристрою про повідомлення тих, чи інших подій.

 
 

Цікаве

Загрузка...