WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Правові норми Internet. Мережева етика Internet. Проблеми безпеки Internet - Реферат

Правові норми Internet. Мережева етика Internet. Проблеми безпеки Internet - Реферат

ми можемо легко отримати програмне забезпечення з мережі, але для законного його використання необхідно мати ліцензію на супроводження програмного забезпечення.
Мережева етика Internet
Мережа породжує багато етичних проблем, однак, етика тут відрізняється від загальноприйнятої. Мережева етика заснована на двох головних принципах:
1. Індивідуалізм поважається і заохочується.
2. Мережу потрібно захищати.
У мережі можливо спілкуватися, коли бажаєш і як бажаєш. Це завжди зручно. Географічне положення значення не має. Співбесідник може знаходитися у будь-якій точці мережі (практично у будь-якому місці земної кулі). Тому створення групи однодумців з будь-якої теми є цілком можливим. Можливо формувати навіть альтернативні групи. Деякі користувачі хочуть "зустрічатися" по електронній пошті, другі - завдяки телеконференціям, треті - використовуючи відкритий доступ до файлів і т. д. Кожний вільний у своєму виборі. Не існує переслідування інакомислячих. Через це жодний не заявить, що "дану тему не повинні обговорювати в мережі". Кожний розуміє, що для решти споживачів мережі можливість отримати інформацію, в якій вони зацікавлені важливіше, ніж для нього самого. Однак багатоспоживачів не без підстави побоюються, що може виникнути рух на підтримку зовнішньої цензури, і в результаті Internet стане менше корисною.
Постійні користувачі Internet вважають її дуже цінним інструментом як для роботи, так і для розваг. Хоча доступ до Internet часто відбувається за рахунок організацій, користувачі мережі вважають своїм обов'язком захищати цей цінний інформаційний ресурс. Існує два джерела небезпеки для Internet:
1. Інтенсивне використання не за призначенням.
2. Політичний тиск.
Постійні споживачі мережі й постачальники послуг читають різноманітну інформацію, регулярно працюють у мережі. Коли якість послуг падає без поважної причини, ці спеціалісти намагаються визначити, що трапилось. Після вияснення, що в деякому районі трафік виріс у сотні разів, вони прагнуть шукати причину, і якщо з'ясується, що мережа використовується не за призначенням, то можна отримати по електронній пошті важливе повідомлення з проханням перестати так себе вести. Потім попередження може стати суворим, і нарешті піде звернення до вищого мережевого керівництва. Результатом може стати повна заборона доступу до мережі або збільшення плати за доступ. Самоконтроль при користуванні мережею дуже важливий і з політичних міркувань. Зрозуміло, що мережа не може існувати без зловживання і проблем. Але, якщо ці проблеми не розв'язуються, а користувачі мережі виходять на сторінки газет і стають предметом обговорення в парламенті або уряді країні, то програють всі. Перелічимо деякі дії, які не потрібно використовувати при роботі в мережі:
- дуже часті та тривалі комп'ютерні ігри;
- постійні зловживання;
- злобне, агресивне відношення до решти споживачів та інші антисуспільні дії;
- намагання нанести значні витрати та втручання до дій інших;
- створення загальнодоступних файлів непристойного змісту.
Проблеми безпеки Internet
Підключення комп'ютера до Internet само собою не створює проблеми забезпечення інформаційної безпеки, відмінної від тих, які виникають при роботі двох комп'ютерів через модем. Проблема одна і та сама, тільки змінюється ступінь її важливості. Якщо працюєш в Internet, то інформаційний злочинець зможе зробити спробу прорватися через порт інтерактивного терміналу, порт пересилки файлів, порт електронної пошти тощо.
Безпека мережі полягає в правильному відношенні до цієї проблеми. Охорона інформації - зобов'язання кожної робочої станції, але аж ніяк не функція мережі. Постачальник мережі може обмежити перелік осіб, які зможуть користуватися вашим підключенням. Безпека в Internet забезпечується загальними зусиллями. Один з методів, які злочинці взяли на озброєння, полягає в прориві в ланцюжку комп'ютерів (наприклад, вломитися в комп'ютер А, звідки - в комп'ютер В, потім з допомогою В прорватися в С і т.д.). Це дозволяє їм замітати сліди з великою обережністю.
Якщо хтось думає, що його старенький комп'ютер на може стати об'єктом насильства, то глибоко помиляється. Навіть, якщо в комп'ютері немає нічого цінного, його цілком природно можливо використати для злому іншої, більш важливої та серйозної системи. Є такі "комп'ютерні мисливці", які роблять зарубки на клавіатурі свого комп'ютера, де підраховують кількість комп'ютерів, до яких вони зламали доступ.
Для вирішення завдань безпеки, усунення можливих проблем, пошуку рішення й інформування, уряд США фінансує організацію під назвою CERT (Computer Emergency Response Team - аварійна бригада з комп'ютерів). CERT виконує цілу низку функцій і займається вивченням проблем, пов'язаних із безпекою, працює з фірмами-виробниками над їх усуненням та розповсюджує відповідну інформацію. Крім цього, ця організація виробляє засоби, які дозволяють користувачам оцінювати ступінь захисту своїх комп'ютерів.
Співробітники CERT охоче контактують з тими, хто відповідає за безпеку та в аварійних ситуаціях відповідають на запитання будь-яких користувачів.
Якщо кому-небудь необхідно обговорити проблему безпеки, можливо зв'язатися з CERT по електронній пошті: cert@cert.sei.cmu.edu.
Є чотири джерела виникнення загрози для мережевих комп'ютерів, перелічених у порядку зменшення їх ймовірності:
1. Вибір законним користувачем невдалого паролю.
2. Імпорт руйнуючого програмного забезпечення.
3. Проникнення до системи незаконних користувачів, яке відбувається внаслідок помилок у конфігурації програмних засобів.
4. Проникнення до системи незаконних користувачів, яке відбувається внаслідок дефектів у засобах забезпечення безпеки операційних систем (ОС).

 
 

Цікаве

Загрузка...