WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Поняття про технологію пошуку та отримання файлу в мережі Internet - Реферат

Поняття про технологію пошуку та отримання файлу в мережі Internet - Реферат


Реферат
на тему:
Поняття про технологію пошуку та отримання файлу в мережі Internet
Існують різноманітні традиційні автономні додатки, за допомогою яких можливо знайти та отримати доступ до інформації Internet без використання переваг серверів Web. Розглянемо використання броузерів Web при роботі з новими індексними послугами всесвітнього павутиння.
FTP (File Transfer Protocol) - це протокол передачі файлів, а також програмні додатки, які полегшують передачу файлів від одного комп'ютера до іншого. За допомогою FTP можливо здійснити обмін файлами, не звертаючи уваги на те, яким чином відбувається з'єднання комп'ютерів до Internet, і які операційні системи при цьому використовуються. Коли будь-які два комп'ютера сприймають протокол FTP, то між ними можливий обмін файлами. FTP дозволяє вирішувати проблеми, пов'язані з домовленостями про назву файлів, структуру каталогів, обмеження доступу та формати файлів. FTP дає можливість копіювати як файли ASCII (American Standard Code for Information Interchange - американський стандартний код обміну інформації), так і двійкові (binary) файли.
При використанні технології FTP передбачається, що користувач має привілеї для пересилання файлів на обох комп'ютерах: як на локальному, так і на клієнтському. Коли ви зареєструвались на локальній машині, то виконайте наступну команду:
ftp ім'я_віддаленого_комп'ютера.
Ця команда запускає програму FTP на локальному та клієнтському комп'ютері. FTP-додаток посилає на віддалений комп'ютер запит і намагається приєднатися до його порту даних FTP. Віддалений комп'ютер повинен працювати як сервер FTP, який чекає запитів FTP. Не всі віддалені комп'ютери при реєстрації запитують пароль, наприклад, ті комп'ютери, наяких встановлена MS DOS або Macintosh. Для заборони запуску процесу FTP на сервері в системі Unix необхідно знищити послуги ОС, які звуться ftpd.
При запиті імені користувача для доступу до віддаленого комп'ютера буде запропоновано те ім'я, яке використовувалося при реєстрації на локальній машині. Ім'я користувача та пароль, які вимагає FTP, мають істотне значення при підключенні до віддаленого комп'ютера. Від них залежать ті привілеї, які надаються користувачеві.
Після того, як віддалена система сприйняла ім'я користувача та пароль, можна приступити до пересилання файлів у певному напрямку. FTP допоможе вам в цьому, надавши рядок запрошення ftp> для введення наступних команд. Для передачі файлу з локального комп'ютера на віддалену машину використовуйте команду put, для пересилання інформації у зворотньому напрямку - команду get. Ці дві команди мають наступний синтаксис:
ftp>put початковий_файл результуючий_файл
ftp>get результуючий_файл початковий_файл
В даному випадку початковий файл означає існуючий файл, копіювання якого відбувається. Новий файл буде залишено під ім'ям результуючий файл.
На рис. 1. приведений лістинг роботи системи FTP.
Для передачі файлів з FTP-сервера buhle.medecine.org користувач "buhle" спочатку реєструється на сервері FTP. Потім користувач "buhle" передає файл readme за допомогою команди get, вказавши при цьому в якості прикладу ім'я файлу, що передається. Зверніть увагу, що оскільки ім'я результуючого файлу пропущено, то на клієнтському комп'ютері користувача "buhle" новий файл з'явиться під іменем readme.
Рис. 1. Лістинг роботи FTP

 
 

Цікаве

Загрузка...