WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Поняття про мережеві характеристики Windows - Реферат

Поняття про мережеві характеристики Windows - Реферат


Реферат
на тему:
Поняття про мережеві характеристики Windows
Операційна система Microsoft Windows 95, 98, 2000, NT та XP має всі вмонтовані засоби для роботи з комп'ютерними мережами, в тому числі і з Internet. Розглянемо технологію підключення до мережі Internet за допомогою засобів ОС Windows 98 для найбільш популярного типу підключення набірного прямого з'єднання, що називається віддаленим доступом (Dial-Up Networking). Це підключення припускає зв'язок з іншими комп'ютерами по телефонним лініям за допомогою модема.
Для роботи в мережі Internet потрібно укласти договір з постачальником послуг Internet, до вузлового сервера якого ви бажаєте під'єднатися. Після укладення договору необхідно отримати інформацію від постачальника послуг про параметри підключення. Перелік параметрів може бути різним і нараховувати до 10-12 параметрів. Розглянемо основні параметри.
Ім'я користувача, за яким Вас буде розпізнавати комп'ютер постачальника послуг Internet.
Пароль, який підтверджує, що власне Ви ввели "ім'я користувача".
Адресу сервера в DNS, що здійснює перетворення символьного адресу Internet в цифровий.
Номера телефонів, по яким потрібно дзвонити для підключення до вузла Internet за допомогою модема.
Протокол, за допомогою якого Ви будете підключатися до вузла постачальника послуг РРР або SLIP.
Параметри підключення до UUCP (електронної пошти) та адреси поштових серверів та серверів новин.
Додаткові повідомлення:
Адреса ІР, тобто Ваша цифрова адреса в мережі Internet. Ця адреса видається постачальником послуг Internet в тому випадку, коли це обумовлено в договорі.
Декілька слів про протоколи РРР та SLIP. Протокол SLIP (Serial Line Internet Protocol) використовується для з'єднання з Internet по телефонних лініях. Протокол РРР (Point-to-Point Protocol) - це новий протокол, що виконує ті ж функції, що і протокол SLIP, але його краще реалізовано. Підтримка протоколу РРР вмонтована в усі версії Windows 98, а вихід в мережу Internet за допомогою цього протоколу є набагато зручнішим.
Коли є можливість, намагайтесь отримати у постачальника послуг (провайдера) підключення до протоколу РРР. В стандартній поставці Windows '98 підтримка протоколу SLIP відсутня. Вона є в комплектах програм Microsoft Plus, Windows 98 Resource-Kit.
Коли Ваш комп'ютер працює в складі локальної мережі і організація має вихід в Internet, то всі необхідні дані Ви можете отримати у Адміністратора комп'ютерної мережі вашої організації.
Стосовно налагодження комунікаційного обладнання Вашого комп'ютера Ви також повинні звернутися до Адміністратора комп'ютерної мережі.
З'єднання та налагодження модема
Для з'єднання з Internet необхідний модем, бажано розрахований на швидкість передачі інформації не менше 9600 бод (біт/сек). Модеми, крім швидкісних характеристик, відрізняються ще і конструктивно. Існують внутрішні та зовнішні модеми. Для підключення внутрішнього модема потрібна певна кваліфікація, оскільки необхідно розбирати системний блок Вашого комп'ютера. Якщо Ви вагаєтесь, чи зможете це зробити, краще зверніться за допомогою до інженера-системотехніка. Окрім того, деякі фірми, що продають комп'ютери, запечатують системні блоки. Коли Ви самостійно відкриєте такий системний блок, Ви лишаєтесь гарантійного обслуговування.
В такій ситуації необхідно встановлювати внутрішній модем в сервісному центрі фірми-продавця комп'ютера.
Розглянемо, як підключити зовнішній модем до Вашого комп'ютера, а також налагодити новий підключений модем в операційній системі Windows 98.
1. Перш за все відключіть Ваш комп'ютер. Всі операції по підключенню та відключенню модема (а також інших пристроїв) потрібно робити при виключеному комп'ютері.
2. До комплекту поставки зовнішнього модему зазвичай входить кабель для з'єднання модему та комп'ютера (рис.1, 2).
3. Розглянемо задню стінку системного блоку Вашого комп'ютера. Для підключення модему існує 25-и штирковий роз'єм, до якого потрібно підключати кабель (один кінець).
Рис. 1. Вигляд системного блоку ПК (задня стіна)
4. Підключити другий кінець кабелю до модему.
Рис. 2. Вигляд зовнішнього модему (задня стіна)
5. Підключіть до модему (задня стінка) телефонний провід. Телефонну розетку підключіть до роз'єму позаду модему, зазвичай позначеного як Line.
6. Телефонний апарат (телефон) підключить до розйому модему, позначеному Phone.
7. Підключіть до модему кабель живлення, а блок живлення увімкніть у мережу 220 V.
8. Підключення зовнішнього модему закінчено.
9. Ввімкніть комп'ютер. Потім включить модем і дочекайтесь завантаження ОС Windows 98.
10. Виконайте процедуру налагодження модему в середовищі Windows 98.
Ця процедура налагодження відбувається в діалоговому режимі.
Налагодження протоколів ТСР/IP для Windows 98
Протокол - це "мова", що використовується для обміну даними при роботі в мережі, щоб різні комп'ютери мережі могли встановлювати зв'язок один з одним, вони повинні "розмовляти" на одній мові, тобто виконувати один і той же протокол.
Існують спеціальні протоколи для обміну даними в мережі Internet, що мають назву ТСР/IР. Ці протоколи підтримуються ОС Windows 98, але при генерації цієї ОС ці протоколи можуть і не налагоджуватись. Перш за все, потрібно перевірити, чи налагоджено підтримку цих протоколів у ОС Windows 98.
Технологія перевірки та налагодження.
Натисніть кнопку Пуск (Start) на Панелі задач (Taskbar). Відкриється основне меню ОС Windows 98.
Рис. 3. Діалог Мережа (Network)
1. Виберіть команду меню Налагодження - Панель управління (Settings - Control Panel). Відкриється віконце Панель управління (Control Panel).
2. У відчиненому віконці двічі натисніть клавішу "мишки" на значку Мережа (Network). Відкриється діалог Мережа (Network). Натисніть на символ Конфігурація
3. Якщо у списку В системі установлені наступні компоненти (The following network components are installed) є елементи ТСР/ІР, це значить, що підтримка протоколів роботи в мережі Internet уже налагоджена на Вашому комп'ютері. Далі натисніть кнопку віконця ОК, щоб закрити діалог.
4. Коли підтримка протоколів роботи в Internet не встановлена, натисніть кнопку Додати (Add). З'явиться діалог Вибір типу компонента (Select Network Component Type).
5. Натисніть клавішу "мишки" на рядку Протокол (Protocol) та нажміть клавішу Додати (Add). Відкриється діалог Вибір протоколу мережі (Select Network Protocol) (рис.4).
6. У списку Виготовлювачі (Manufactures) виберіть рядок Microsoft, а в систему Мережеві протоколи (Network Protocols) натисніть "мишкою" на рядок ТСР/IP.
7. Натисніть клавішу ОК діалогу Вибір протоколу мережі (Select Network Protocol), щоб закрити цей діалог.
8. Натисніть кнопку ОК діалогу Мережа (Network). Даний діалог буде закритий, і почнеться установка підтримки протоколів для роботи з Internet.
9. Для установки підтримкипротоколів необхідний установочний компакт-диск або комплект дискет. Програма установки сама попросить Вас вставити у комп'ютер або компакт-диск, або дискети в залежності від того, як була налагоджена система Windows 98.
10. Після закінчення установки підтримки протоколів для роботи в Internet з'явиться віконце діалогу з повідомленням про необхідність перезавантаження.
11. Натисніть кнопку Так (Yes). Почнеться перезавантаження Вашого комп'ютера, після чого установку підтримки протоколів для роботи в Internet буде завершено.
Рис. 4. Діалог Вибір протоколу мережі
Генерація протоколу SLIP
Постачальник послуг Internet повинен згенерувати протокол SLIP згідно з Договором. Якщо у провайдера виникнуть з цим питанням проблеми, можна поставити SLIP через комплект програм Microsoft Plus, як найкоротший крок вирішення цієї проблеми.
Необхідно відмітити, що після встановлення протоколу SLIP з ОС Windows 98 на Вашому комп'ютері з'явиться програма для написання сценаріїв віддаленого доступу (Dial-Up Scripting Tool), яка зможе автоматизувати процес підключення до Internet.
Технологія налагодження протоколу SLIP:
1. Натисніть кнопку Пуск (Start) на Панелі задач (Taskbar). Відкриється основне меню Windows 98.
2. Виберіть команду меню Налагодження - Панель управління Settings - Control Panel). Відкриється віконце Панель управління (Control Panel).
3. Двічі натисніть "мишку" на позначці Установка та вилучення програм (Add/Remove Programs) у вікні Панель управління (Control Panel). На екрані з'явиться діалог Установка та вилучення програм (Add/Remove Programs).
4. Виберіть закладку Установка/Вилучення (Add/Remove).
5. Коли у списку установлених програм є рядок SLIP and Scripting for Dial-Up Networking, значить підтримка протоколу SLIP для Windows 98 на Вашому комп'ютері встановлена. Натисніть кнопку Відміна (Cancel), щоб закрити діалог Установка та вилучення програм (Add/Remove Programs).
6. Виберіть вкладку Установка Windows (Windows Setup).
7. Натисніть кнопку Установити з диску (Have Disk). З'явиться діалог Установка з диску (Install from Disk).
8. Вставте дискету з підтримкою протоколу SLIP для Windows 98 у дисковод та натисніть кнопку ОК. З'явиться діалог, що показує програму на диску.
9. Встановіть прапорець на рядку SLIP and Scripting for Dial-Up Networking.
10. Натисніть кнопку Установити (Install), щоб почати установку підтримки протоколу SLIP для Windows 98 на Ваш комп'ютер. Почнеться процес установки, що ілюструється процес-індикатором.
11. По закінченні установки натисніть клавішу ОК діалогу Установка та вилучення програм (Add/Remove Programs), щоб закрити цей діалог.
12. Натисніть клавішу "мишки" на кнопку в правому верхньому кутку вікна Панель управління (Control Panel), щоб його закрити.

 
 

Цікаве

Загрузка...