WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Поняття про міжнародні інформаційні агентства. Субрегіональні інформаційні агентства - Реферат

Поняття про міжнародні інформаційні агентства. Субрегіональні інформаційні агентства - Реферат

організаційну і технічну структуру, регіональні центри та самостійний бюджет.
У чотирьох регіонах (Європа, Азія, Африка і Арабський світ) існують організації (асоціації), союзи інформаційних агентств, які були створені для сприяння співробітництву між незалежними і у фінансовому відношенні автономними установами. Таким чином, вони отримують можливість краще використовувати існуючі ресурси і більш відкрито обмінюватися досвідом, а також виробляти більш близькі позиції в підході до оцінки новин у різних районах світу, без завдання шкоди структурі таорганізації кожного агентства.
Перша нарада директорів агентств відбулася в Парижі в 1923 р. з метою обговорення щойно відкритого нового ринку у сфері комунікації. Було прийняте рішення про скликання першої Європейської конференції інформаційних агентств, в якій взяли участь представники 24 країн Європи (перша Європейська конференція асоційованих агентств, Берн, 1924 р.). Це була перша дискусія не тільки щодо проблеми відносин із владою, телеграфними і радіокомпаніями, але і щодо гегемонії світових агентств, яка загрожувала європейському регіону в період між двома війнами.
Європейський альянс інформаційних агентств відновив свою діяльність після другої світової війни. Він був офіційно заснований на нараді в Страсбурзі в серпні 1957 р. Альянс мав прийняти лише одного члена від кожної країни. Його метою було встановлення регулярних контактів між відповідальними особами європейських агентств і сприяння співробітництву між агентствами в технічній сфері, включаючи засоби передачі інформації, телекомунікації, питання про тарифи, захист новин.
Європейський фотографічний союз (ЄПУ) також є одним з наслідків співробітництва європейських агентств. Він був заснований 1951 р. з метою обміну фотографічними матеріалами про події в Європі, підтримуючи в цілому інтереси своїх членів, покращання технічного обладнання своїх агентств-членів.
Аналогічні угрупування існують в Африці, де в 1963 р. було створено Союз Африканських інформаційних агентств (ЮАІА); в Азії, де з 1961 р. існує Організація азіатських інформаційних агентств. Арабські агентства, зі свого боку, 1964 р. створили власну організацію - Союз арабських інформаційних агентств (ЮААІ), який зараз об'єднує 18 національних агентств.
Основні цілі цих регіональних об'єднань у різних регіонах можна сформулювати наступним чином: сприяння розширенню діяльності національних агентств регіону і співробітництва між ними, розвитку обміну інформацією між агентствами, технічному співробітництву між ними, підготовці журналістів.
Активний обмін інформацією між агентствами на національному та наднаціональному рівнях - процес, що заохочується та має місце у країнах та регіонах по всьому світові. Країни - учасниці СНД не є винятком. Стаття 4 Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав передбачає сприяння широкому інформаційному обміну та необхідність укладання угод зі вказаної сфери взаємодії. У листопаді 1992 р. уряди держав-учасниць уклали угоду про співробітництво в галузі інформації. В угоді зазначається, що сторони розглядають усі види інформаційних обмінів як найважливішу форму співробітництва. Учасниками обмінів можуть бути не тільки засоби масової інформації, а й громадяни, їх об'єднання, державні та урядові установи, а також їх представництва на території країн-учасниць СНД. Сторони зобов'язуються сприяти всім формам співробітництва між різними засобами масової інформації своїх країн для забезпечення широкого вільного розповсюдження і обміну інформацією.
Фотоінформаційна база СНД може стати третьою в світі після глобальних фотослужб англійського агентства Рейтер і американського Ассошіейтед прес.
Важко переоцінити роль угоди про основні принципи взаємодії з інформаційним агентством "Інтерфакс" у розбудові інформаційного простору у межах країн - учасниць СНД. Цю угоду було підписано президентами країн - учасниць СНД 1996 р. У результаті підписання цього документу, уперше в міжнародній практиці недержавний засіб масової інформації став офіційним і повноважним розповсюджувачем інформації у межах СНД та здійснює функції з міждержавного інформаційного обслуговування. Як інформаційний повноважний представник "Інтерфакс" зробив акредитацію при Парламентській Асамблеї РЄ, і фактично був зареєстрований як друкований орган СНД. Інформаційне агентство "Інтерфакс" наділяється правом виконання функції офіційного розповсюджувача інформації у межах Співдружності та виконання функцій в міждержавному інформаційному обслуговуванню.
Взаємовідносини кожної держави-учасниці з інформаційним агентством "Інтерфакс" зі здійснення ним функцій, викладених в угоді, регулюються окремими договорами. Україна підписала договір з "Інтерфакс" про співробітництво та взаємний обмін інформацією.
Країни, що підписали угоду, відповідно до національного законодавства сприяють інформаційному агентству "Інтерфакс" та створеним ним на їх території інформаційним структурам у здійсненні функцій зі збору і розповсюдження інформації на території країн про події, що мають місце на території країн, про засідання Наради голів держав і наради голів урядів СНД, про прийняття документів у межах СНД, про діяльність органів Співдружності. Діяльність інформаційного агентства "Інтерфакс" здійснюється без залучення коштів, що виділяються на утримання статутних і галузевих органів Співдружності. В інтересах своєчасного розповсюдження інформації, кожна зі сторін відповідно до національного законодавства сприяє "Інтерфакс" у його діяльності на своїй території, в тому числі у розвитку інформаційних структур, що складають єдину систему міждержавного інформаційного обслуговування сторін.
Угода про основні принципи взаємодії з інформаційним агентством "Інтерфакс" є відкритою для приєднання будь-якої держави-учасниці СНД, що визнає положення даної угоди. Угода підписана терміном на п'ять років. Після закінчення терміну угода автоматично продовжує свою чинність на той самий період, якщо сторони не приймуть іншого рішення.
Угода створила основу для активного проникнення інформаційного агентства "Інтерфакс" на інформаційні ринки країн - учасниць СНД і для реалізації комерційних проектів на основі співробітництва із урядовими колами держав Співдружності і з громадсько-політичними партіями і рухами.
Республіка Казахстан підписала угоду з деякими зауваженнями, а Узбекистан та Україна виключили для себе пункт 7.

 
 

Цікаве

Загрузка...