WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Поняття про Java-технологію та основні інформаційні характеристики - Реферат

Поняття про Java-технологію та основні інформаційні характеристики - Реферат


Реферат
на тему:
Поняття про Java-технологію та основні інформаційні характеристики
На відміну від статичних документів HTML інформація, створена за допомогою Java, є динамічною, яка дозволяє інтерактивно взаємодіяти з нею. В 1991 році гурт співробітників Sun Microsystems, яку очолив Джеймс Гослінг, почала роботу над Green Project (зелений проект). Було поставлене завдання створення нової мови програмування, яку можливо було використовувати в побутовій електроніці - телевізорах, стереосистемах, стільникових телефонах і т.д. Нова мова повинна бути невеликою, надійною, безпечною, реального часу, розподіленою та незалежною від комп'ютерних платформ. Цю мову назвали Java.
В 1995 році відбулася переорієнтація проекту і фірма Sun повідомила про модернізацію Java з метою використання її для Internet-технологій. Фактично на мові Java можливо написати аплети любого типу. Аплет (applet) - міні програма або інструментальний засіб, що виконує тільки одну задачу. Програмні додатки складаються із множини аплетів і виконують різноманітні завдання. Система Java призначена для реалізації двох основних цілей:
- створення унікального середовища для програмування та розробки аплетів;
- створення справжньої інтерактивності.
Раніше при отриманні програм або при їх завантаженні з віддаленого вузла Internet необхідно було враховувати, для якої операційної системи вони призначені (Macintosh чи Windows), на яких комп'ютерах можуть виконуватись (486, Pentium або Power PC). За допомогою Java всі ці потенційні проблеми вдалося перебороти. Стало можливим створення таких аплетів, які могли би працювати на любій комп'ютерній платформі. Корпорація Sun охарактеризувала таке програмне забезпечення терміном "колись написане виконується де завгодно" (write once, run anywhere). Розглянемо основні переваги мови Java:
Розподіленість.
Завдяки Java аплет стає доступним тільки тоді, коли він необхідний. Наприклад, користувач клацає мишкою на гіперзв'язок з web-документом, створеним у новому мультимедійному форматі, який не підтримується броузером. Броузер повідомляє серверу, відправляючи на нього повідомлення, що даний документ неможливо вивести на екран. У відповідь сервер пересилає в машину клієнта аплет, за допомогою якого даний документ можливо відтворити на екрані дисплея. Все це відбувається непомітно для користувача, він тільки клацає по зв'язках та дивиться на екран.
Незалежність від архітектури.
Система Java спроектована таким чином, що створений аплет можливо використовувати на любій сучасній платформі. Таким чином, програми Java принципово відрізняються від існуючих на даний час додатків, які приходиться адаптувати для кожної платформи. Сьогодні розробники Java створюють версії програм для різних операційних систем, таких як Windows, OS/2, Macintosh та Unix 57.
В системі Java незалежність від платформи досягається завдяки застосуванню так званого байткоду, що інтерпретується. Байткод (bytecode) - формат програми, що підтримується всіма основними платформами програмного та апаратного забезпечення. Все, що потрібно зробити користувачеві для підтримки мобільностіаплетів, - встановити на свій комп'ютер віртуальну машину Java. Віртуальна машина (virtual machine) - машина часу виконання або інтерпретації, яка дозволяє аплету Java (байткоду) виконуватися на будь-якій машині. Вона вмонтовується в будь-які броузери web, що підтримують Java.
Віртуальна машина забезпечує підтримку перетворення байткодових додатків в форматі необхідної платформи. Така інтерпретація здійснюється під час виконання програм і відбувається практично непомітно для користувача. При такому підході змінюється саме поняття додатків. Традиційні програми майже зникають. Аплети вмонтовуються у web-сторінки та запрошуються по мірі потреби з будь-якої машини клієнтів. Не потрібно турбуватися ні про які модернізації додатків: все відбувається автоматично, прозорим для користувача способом. Крім того, навіть коли в майбутньому з'являться нові платформи, то всі створені аплети зможуть працювати на них. Достатньо буде лише написати нову віртуальну машину Java.
Надійність.
Мова Java призначена для написання надійних та стійких аплетів. При створення мови особливу увагу приділяли механізму перевірки помилок та ліквідування ситуацій, які призводять до їх з'явлення. Аплети, що написані на мові Java, не зможуть привести до краху системи. Загроза підстерігає користувача лише з боку віртуальної машини та реалізації методу її взаємодії з броузером.
Безпека.
Захист від вірусів, троянських коней та інших небажаних впливів отримує особливе значення при використанні програмного забезпечення, яке завантажується з віддалених вузлів. Головний спосіб забезпечення безпеки полягає в постійній перевірці файлів за допомогою гарної антивірусної програми та копіювання ресурсів тільки з надійних еталонних вузлів.
Розробка унікального середовища Java починалась з врахуванням принципу "не можна нічому вірити". Цьому правилу слідували і в майбутньому. При створенні аплетів підтримується декілька рівнів захисту від випадкового або навмисного написання програмістами некоректних або небезпечних додатків для Java.
Крім того, броузери Java мають вмонтовану програму верифікації байткоду аплета на наявність вірусу. Передбачений і захист від несанкціонованого доступу до апаратурного забезпечення та пам'яті. Програма верифікації має величезне значення, так як завдяки їй забороняється проникнення вірусів в локальні системи.
Кращий спосіб захисту полягає в регулярному звертанні до вузлів Netscape та Sun для ознайомлення з останньою інформацією про нові загрози та способи їх запобігання.
Багатопоточна обробка.
До недоліків роботи на комп'ютері можна віднести неможливість одночасно виконувати декілька задач. Наприклад, неможливо друкувати великий файл, здійснювати пошук в складній базі даних та редагувати документ. Система Java забезпечує організацію багатопоточного режиму та дозволяє користувачеві одночасно виконувати декілька задач. Вмонтоване підтримання цього режиму дозволяє інтерактивно взаємодіяти з комп'ютером під час того, коли в фоновому режимі виконуються інші задачі.

 
 

Цікаве

Загрузка...