WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основні тенденції розвитку ринку інформаційних технологій - Реферат

Основні тенденції розвитку ринку інформаційних технологій - Реферат


Реферат
на тему:
Основні тенденції розвитку ринку інформаційних технологій
Основними тенденціями в розвитку ринку ІКТ є:
1. Посилення конкуренції і цінові війни;
2. Зміни в практиці бізнесу;
3. Багатофакторне використання програмних продуктів.
Розглянемо ці тенденції детальніше. Цінова конкуренція була характерна перш за все для ринку вище перерахованої техніки, а потім була перенесена на ринок програмних продуктів. Але конкурентна боротьба на ринку програмних продуктів проходила значно швидше, оскільки знижені ціни збільшують об'єм продаж провідних виробників такої техніки, що відображається на діяльності невеликих фірм. В результаті цінової конкуренції виробники ПП втрачають прибуток, але значно менше, ніж виробники обчислювальної техніки. Це можна підтвердити наступними прикладами. В 1989 році в умовах скорочення об'єму продажу нових програмних додатків, фірма BORLAND запропонувала пакет Quatro Pol за 89 доларів, за умови відмови користувача від застосовування пакету Lotus 1-2-3. У відповідності до даної тактики більшість виробників стали наслідувати цей приклад. В 1990 році система Windows пропонувалась на ринку по ціні всього 129 доларів, хоча була обов'язковим компонентом для розробників текстооброблюючих програм. В 1992 році цінова конкуренція вступила в нову фазу: постачальники пропонують 3 і більше додатків до системи Windows, але за 600-700 доларів, середня ціна додатків для Windows за період 1990-1991 рр. впала на 34%, в той же час середня ціна DOS-додатків залишилась стабільною.
У зв'язку з цим в середовищі розробників програмних продуктів відмічається тенденція до консолідації ринкової частки. Зокрема, сегмент текстооброблюючих програм є найбільш зрілим і таким, що склався. В 1990 році пакет WordPerfect утримував 44% об'єму продаж, а в 1991 році ця частка виросла до 65%. При тому, що кількість розробників (з часткою 0,2% світового ринку) зменшилась з 14 до 9.
Зміни в бізнес-практиці торкаються перш за все стратегії доставки продукту користувачеві, ціноутворення і системи продажу. Ринок ІТ відрізняється більшим різноманіттям бізнес-моделей. Але всупереч думці про існування різних моделей, фірми, які займаються розробкою чи/або продажем продуктів, зазвичай працюють в одному з 3 напрямків: розробка додатків, продаж додатків і їх обслуговування. Слід відмітити, що прибуток цих напрямків неоднаковий, оскільки за рахунок скорочення витрат, перш за все на маркетинг і розповсюдження, виробники одержують додатковий прибуток, а функції маркетингу і розповсюдження передаються іншим фірмам.
З іншого боку розмір фірми, що займається інформаційним бізнесом, чисельність її персоналу не відіграє великої ролі. Це визначається тією обставиною, що вартість виробничих операцій по виготовленню копій програмних продуктів дуже мала порівняно з вартістю самого продукту. Більшу частину вартості займає інтелектуальна власність, яка створюється відносно невеликими групами спеціалістів, а не гігантськими колективами програмістів. І в силу вказаних причин інформаційний бізнес має велику схожість з видавничою діяльністю, ніж з бізнесом на ринку обчислювальної техніки. В рамках цієї діяльності розподіл між розробниками і розповсюджувачами доводить, що вона єнайбільш ефективним і дешевим засобом швидкого одержання користувачем необхідного продукту, оскільки дослідження відносного ринку, а також доставка, реклама і інші допоміжні дії лягають на плечі розповсюджувача.
Однак варто зауважити, що провідні виробники зараз є одночасно і розробниками, і розповсюджувачами. Питання багаторазового використання програмних розробок цікавили спеціалістів давно, оскільки вони зв'язані з існуванням економії витрат і ресурсів. З цією метою створювались об'єктно-орієнтовані програми, переносні об'єкти для уникнення дублювання, яке характерне для будь-якої великої програми. Але користувачі відмовились інвестувати значні засоби в неперевірені методи програмування. Зараз розробники пропонують користувачам лише початкові об'єктно-орієнтовані системи, але створення робочих модулів для багаторазового використання продовжує притягувати увагу користувачів всупереч тому, що дані системи дуже далекі від досконалості.
Однією з основних проблем залишається незавершеність розробки, оскільки їх реалізація не може бути достатньо швидкою. В силу цього багато фірм продовжують посилену підготовку програмістів на базі організації відповідних центрів. Нестача висококваліфікованих програмістів може перетворитися на перенасичення у майбутньому і не дасть відповідного ефекту.
Вплив високих темпів розвитку і динаміки структури програмного забезпечення на ринок ІКТ може бути визначено наступним чином. Консолідація в рамках технічного забезпечення чітко і явно проглядається. Щодо програмних продуктів ця тенденція не зовсім зрозуміла. Головною рушійною силою консолідації в рамках технічного забезпечення є економія на об'ємах виробництва. Потужна фірма в змозі забезпечити великий випуск персональних комп'ютерів, витративши кошти набагато менші, ніж кілька малих фірм з відносно низьким виробничим потенціалом.
Даний висновок не відноситься до програмних продуктів в силу наступних причин:
- економія на об'ємах виробництва в рамках ринку програмних продуктів слабо пов'язана з рівнем висхідного виробництва, в цьому розумінні знову слугує маркетинг і розповсюдження, тому як тільки велика фірма в змозі придбати базовий програмний продукт і складну для розуміння і використання базу даних і на їх основі розробити принципово нове доповнення, а також забезпечити легітимність торгової угоди і заволодіти зростаючою ринковою часткою;
- консолідація фірм-виробників програмного забезпечення визначається напрямком захвату чи придбання каналів розповсюдження і маркетинговою присутністю. На перший погляд, це суперечить тенденціям, які склалися в інших сферах програмних додатків. Але в рамках такої діяльності найбільш ефективною структурою вважається та, в якій виробник продукту відокремлений від процесу розповсюдження, тому малі фірми пропонують свої продукти через розвинену сітку представників і не витрачають зусиль для консолідації.
Аналіз сучасних проблем розвитку інформаційних і комунікаційних технологій є необхідністю швидкого вирішення комплексу задач, пов'язаних з дослідженням правових, організаційних і економічних аспектів вдосконалення інформаційного бізнесу.

 
 

Цікаве

Загрузка...