WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Класифікація режимів роботи Internet та їх основні технологічні характеристики - Реферат

Класифікація режимів роботи Internet та їх основні технологічні характеристики - Реферат


Реферат
на тему:
Класифікація режимів роботи Internet та їх основні технологічні характеристики
Розглянемо основні сервісні режими мережі Internet, що базуються на протоколах ТСР/ІР. Деякі із них тільки в стадії зародження, інші ще погано розвинуті.
Всього декілька років тому одним із найбільш розповсюджених в Internet був режим (сервіс) Telnet. Він дозволяв переробити ваш комп'ютер у віддалений термінал іншого комп'ютера. Тому даний сервіс ще називається емуляцією віддаленого терміналу. Термінал від звичайного комп'ютера відрізняється тим, що не виконує власні обчислення. Все, що вводиться на власній клавіатурі, передається віддаленому комп'ютеру, а отримані результати передаються зворотно та виводяться на ваш монітор. В якості віддалених комп'ютерів в основному використовуються ЕОМ, що працюють під управлінням ОС UNIX. Через це, для роботи в режимі віддаленого терміналу потрібні знання основних команд даної ОС.
З розвитком графічних ОС, таких як Windows, командний (рядковий) режим став менш поширеним, і сервіс Telnet в останній час більшість користувачів не застосовують. Багато інформаційних систем, що раніше були доступні тільки за допомогою Telnet сьогодні доступні із системи WWW.
Для цього сервісу покажчик ресурсу URL має наступну форму звертання: telnet://.
Internet є найбільшим зберігачем файлів у світі. Сервіс FTP (File Transfer Protocol) - це протокол передачі файлів. Він дозволяє отримувати та передавати файли. Цей сервіс залишається одним із основних способів розповсюдження безкоштовних програм та різноманітних доповнень та виправлень до комерційних версій програм. В Internet існує два види цього сервісу: анонімні та з доступом по паролю. Їх головна відмінність в тому, що у першому випадку система є загальнодоступною, а в другому - для вибраних користувачів. Покажчик ресурсу URL має форму: ftp://.
Сервісний режим Archie дозволяє знайти файл в системі Internet за його іменем. Система Archie складається з двох частин. Перша частина - це комп'ютери на яких працює Archie. Ці комп'ютери звуться Archie-серверами. Їх близько 40, що розкидані по всьому світу. Ці комп'ютери підтримують бази даних файлів для пошуку. Друга частина системи Archie значно більша від першої. Це набір всіх комп'ютерів із файлами, які ви зможете завантажити. Їх існує близько 1500. В останній час цей сервіс став менш популярним, оскільки аналогічні системи з'явились в системі WWW. Показник ресурсу в системі URL: archie://.
Інколи в мережі Internet використовується система Gopher. Це система вкладених мета, була прообразом системи WWW. Меню Gopher виглядає аналогічно заголовку книги, а вибір пункту меню зв'язує вас з різноманітними ресурсами Internet. Зараз в Internet існує більш ніж 1600 Gopher-серверів. В теперішній час ця система поступово відмирає, хоча деякі її прихильники, особливо в США, намагаються її підтримувати. Покажчик інформаційного ресурсу має вигляд: gopher://.
Система WAIS (Wide Area Information Service) - інформаційний сервіс широкої області є також альтернативою системи WWW. В сучасний час дана система практично не використовується. Показник інформаційного ресурсу має вигляд: wais://.
Електронна пошта, або E-mail, довгий час залишалась найбільш розповсюдженим та дешевим засобом обміну інформацією. В якості засобу передачі повідомлень вона практично не відрізняється від звичайної пошти, але діє значно швидше. Принцип роботи електронної пошти дуже подібний до роботи зі звичайною кореспонденцією. За допомогою спеціальної програми ви готуєте листа та кладете його до папки для вихідних повідомлень.
Таким чином, ви можете підготувати будь-яку кількість листів. Після цього ви з'єднуєтесь з поштовим відділенням, яке розташоване на комп'ютері провайдера, і обмінюєтесь поштою. Ви пересилаєте підготовлені вами листи, а отримуєте прибулу на вашу адресу кореспонденцію, що розміщується в папку для вхідної пошти, яка знаходиться на вашому комп'ютері. Після цього ви відключаєтеся від мережі та переглядаєте пошту, що надійшла.
Технологія пересилання файлів сервісу е-mail виконується за допомогою протоколу UUCP (Unix-to-Unix Copy Program) - програма копіювання з Юнікс на Юнікс). Довгий час цей протокол був єдиним для сервісу е-mail. Однак зараз краще використовувати сучасні протоколи і SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) - простий протокол пересилки пошти та РОР3 (Post Office Protocol) - протокол поштового сервісу. На відміну від протоколу UUCP, який не побудований на основі ТСР/ІР, ці два протоколи являються стандартними протоколами Internet, побудованими на основі ТСР/ІР. Покажчик інформаційного ресурсу: mailto://.
В Internet дуже поширений сервіс групи новин USENET. Його інколи називають телеконференціями або електронними дошками об'яв. Цей сервіс працює приблизно так само, як і електронна пошта, але отримувані листи доступні для загального огляду. Для зручності дискусій утворені різноманітні групи, учасники яких надсилають та приймають повідомлення по визначеній тематиці. Групи новин дозволяють обмінюватись думками з однодумцями, що проживають в будь-якій точці земної кулі. Покажчик інформаційного ресурсу: news://.
В останній час найбільш популярним сервісом в Internet став режим WWW - World Wide Web (всесвітнє павутиння). В основу даної технології закладено поняття гіпертексту, тобто множини окремих текстів (малюнків, графіків і т.д.), котрі мають посилання один на одного. Ці тексти також називають документами, статтями або сторінками. Слова, що знаходяться в одному документі, ніби "прив'язані" до інших документів.
Наприклад, коли в заголовку книги замість номерів сторінок поставити посилання на відповідні частини тексту і дати можливість швидкого переходу по посиланням, то таку книжку буде зручно читати (рис.1).
Зміст
1. Загальні дані
2. Практика роботи
3. Висновки
Висновки
Практична робота
Загальні дані
Прочитайте цей розділ і перейдіть до практичної роботи
Рис. 1. Приклад гіпертекстових посилань
Оскільки посилання можуть вказувати на новий документ, що знаходиться в системі Internet в будь-якій точці земної кулі, така система отримала назву всесвітнє павутиння. В технології роботи такої системи використовується спеціальний протокол HTTP - Hyper Text Transfer Protocol (протокол передачі гіпертексту). Гіпертекстові документи створюються за допомогою спеціальної мови HTML - Hyper Text Markup Language (мова розмітки гіпертексту). Документ в системі Internet, складений на мові HTML та доступний для перегляду користувачем, називається Web-сторінкою.
Крім, власне тексту, в документах WWW можуть знаходитися графічні зображення, звуки і навіть, відеокліпи. Даний сервіс швидко розвивається і багато інформації, що раніше розповсюджувалася за допомогою інших серверів Inernet, тепер стала доступною у Всесвітньому павутинні. Покажчик інформаційного ресурсу в системі URL: www://.
Досить популярним сервісом в Internet є ресурсIRC - Internet Chat Relay (бесіда через Internet). Ця система досить подібна до групи новин, але обмін повідомленнями в ній ведеться без затримок. Підключившись до групи обговорюючих ту чи іншу проблему, ви набираєте своє повідомлення на клавіатурі і воно в той же час є доступним іншим учасникам розмови. Так само і ви бачите повідомлення інших співрозмовників одразу після того, як вони набрали його на клавіатурі свого комп'ютера.

 
 

Цікаве

Загрузка...