WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Засоби опису мультимедійної інформації у Web сторінках. Технологія застосування аудіофайлів та відеофайлів - Реферат

Засоби опису мультимедійної інформації у Web сторінках. Технологія застосування аудіофайлів та відеофайлів - Реферат

тільки один раз. Тег наступної структури:
буде повторюватись 10 разів.
Коли ви хочете, щоб кліп повторювався нескінченно, замість конкретного числа установіть:
LOOP = INFINITE
Технологія застосування відеокліпів
Відеокліпи - це сукупність малюнків та звуків, які рухаються, вмонтованих у вигляді фільму. Ці кліпи бувають дуже різні - від уривків із справжніх фільмів до інтерв'ю з видатними особами. Аналогічно аудіокліпам їх можна вводити за допомогою гіпертекстових посилань або безпосередньо запускати прямо на Web-сторінці. На жаль у відеокліпів є ряд вад, що ускладнюють їх застосування. Найбільша проблема - це розмір файлу. Відеокліпи мають значні розмірі, приблизно 1-2 Мбайт. Кожний відеокліп складається із сотні зображень, які послідовно та швидко рухаються один за одним. Відеокліп, який триває 1 хв., може складатися із1000 різних зображень.
Завантаження двомегабайтного файлу на максимально допустимій швидкості (28,8 Кбод) займає приблизно 10-20 хв. Для перегляду відео на комп'ютері необхідне апаратне та програмне забезпечення (обсяг ОЗУ не менше 8 Мбайт) для систем під Windows. Система Microsoft володіє вмонтованими можливостями відео.
Формати файлів.
На даний момент жодний з форматів відео не завоював право вважатися стандартом, тому потрібно вибирати необхідний формат. Існує чотири типи форматів відео.
AVI - призначений для роботи під Windows. Файли в цьому форматі легко створювати.
VIVO - стиснений формат AVI. На жаль, файли в цьому форматі не можуть автоматично проглядатись броузерами. Потрібна спеціальна програма.
QT - більшість відеокліпів записана в цьому форматі. Працює на різнихплатформах, має невеликі розміри, легко розробляти.
MPEG - один з найстаріших форматів відео. Дуже сильно навантажує комп'ютер, потрібне спеціальне обладнання та не менше 16 Мбайт ОЗУ.
Пошук відеокліпів.
Існує ряд WWW вузлів, які мають великі колекції фільмів в форматах MPEG та QT. Коли ви захочете завантажити всі ці фільми, вам необхідно буде декілька тижнів безперервної роботи. Ось ці сервери:
http://www.fourpalms.com/ - вміщує кліпи до 100 Мбайт на 10 компакт-дисках фірми Four Palms.
http://film.softcenter.se/filcs - найбільша колекція відеокліпів (в форматі QT), близько 130 відокліпів (кліпбіржа).
http://members.aol.com/videolinks.index.html - колекція фільмів, реклам та анонсів.
Технологія створення власного відеокліпу.
Існує декілька доступних та недорогих способів створення власних відеокліпів. Простеньку відеокамеру, яку напряму можливо підключити до комп'ютера в комплекті з необхідним обладнанням та програмним забезпеченням можна купити приблизно за 200 $. Крім того, можна робити кліпи з відеоплівок, якщо купити цифровий конвертор, з'єднуючий відеомагнітофон та комп'ютер (ціна 200$).
Заслуговує на увагу відеокамера Connect Quick Cam, що дозволяє робити як звичайні кліпи, так і відеокліпи, що рухаються. Ці кліпи автоматично відцифровуються та зберігаються у форматі, який одразу може застосовуватися на Web-сторінках. Кольоровий варіант - камера Quick Cam.
Технологія введення відеокліпу на Web-сторінку.
Як і для аудіокліпів, існує два різних способи введення відеокліпів. Один спосіб - завдання гіпертекстового посилання на певний визначений файл, другий спосіб - виведення відеокліпу як частини Web-сторінки.
Виведення відеокліпу у вигляді гіпертекстового посилання.
Щоб задати посилання на відеокліп застосовують ті ж теги, що і для аудіофайлу, але вказується ім'я відеофайлу, наприклад:
A video welcome to my home page (1.3 Meg)
При клацанні на це посилання спочатку завантажується avi-файл, потім відеопрогравач, який і відтворює повідомлення.
Введення відеокліпу за допомогою броузера Netscape.
На сьогодні тег підтримує кріпи тільки у форматі AVI. При використанні цього тега броузер спочатку завантажує звичайну Web-сторінку, а потім повністю завантажує відеокліпи. Коли кліп остаточно завантажиться, він виводиться як частка Web-сторінки. При цьому можна задати висоту та ширину зображення, а також спосіб запуску. Можна вивести на екран набір управляючих символів (кнопок), які дозволяють користувачам зупиняти кліп та запускати його знову. AVI-файл задається ключовим словом SRC=. Крім того, можна задати висоту (HEIGHT) та ширину (WIDTH) в пікселях, наприклад:
Цей тег вмонтує відеокліп SPOR 0061.AVI в домашню сторінку. Припускається, що він знаходиться в тій же директорії, що HTML-файл самої сторінки. Існують ще ключові слова, що управляють частотою виведення відеокліпу: AVTOSTARTS, LOOP.
Виведення відеокліпу за допомогою Internet Explorer.
За допомогою тегу можна вказати броузеру, що замість виведеного стандартного зображення необхідно відтворити відеокліп (у форматі AVI). Для введення відеокліпу використовується ключове слово DYNSRC (аббреватура Dynamic Source - динамічне джерело) тегу Ю наприклад
Спочатку Internet Explorer завантажує та виводить файл audі.gif. Коли закінчується завантаження всього тексту та зображень, він завантажує відеофайл audi.avi та автоматично починає його відтворювати.
Можуть використовуватися два ключових слова: GONTROLS та LOOP, що задають виведення управляючих кнопок та динаміку повторення кліпу.

 
 

Цікаве

Загрузка...