WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Засоби опису мультимедійної інформації у Web сторінках. Технологія застосування аудіофайлів та відеофайлів - Реферат

Засоби опису мультимедійної інформації у Web сторінках. Технологія застосування аудіофайлів та відеофайлів - Реферат


Реферат
на тему:
Засоби опису мультимедійної інформації у Web сторінках. Технологія застосування аудіофайлів та відеофайлів.
Засоби опису мультимедійної інформації
Web-сторінка із зображенням - це вже мультимедійна сторінка, оскільки в ній комбінуються текст та графіка. Але сьогодні термін "мультимедійний" означає більше - використання аудіо- та відеокліпів.
Застосування різноманітних видів мультимедіа породжує як дизайнерські, так і технічні проблеми.
Всі труднощі розробки, які виникли у зв'язку із застосуванням зображень, тепер подвоюються. Доводиться думати про те, щоб нові елементи можна було легко застосувати і щоб вони виглядали естетично на домашній сторінці. Коли дуже багато шуму та галасу, це робить труднощі для читання Web-сторінки.
З технічної сторони проектування мультимедійних кліпів також складна задача. Необхідно продумати розміри файлів, які сумісні з різноманітними платформами (PC, Macintosh, UNIX).
Технологія застосування аудіофайлів
Аудіокліпи (звукові файли), додають Web-сторінці ще одну "розмірність". На відміну від зображень, введення аудіокліпа в Web-сторінку має на увазі завантаження готового файлу, який потім буде озвучувати. Зображення виводиться одночасно з текстом, в той час як аудіокліпи завантажуються та програються окремо.
В WWW можливо знайти велику кількість аудіофайлів різних типів та форматів, які являють собою різні методи електронного запису звуку.
Корисно знати про п'ять аудіоформатів: AU, WAV, AIFF, MIDI та RA.
AU - формат забезпечує компактність файлу, легко завантажується, застосовується для комп'ютерів будь-якої архітектури. Програмне забезпечення для прослуховування AU -файлів входить до складу Netscape та Internet Explorer.
WAV - файли використовуються для запуску під ОС Windows, забезпечують кращу якість, чим AU.
MIDI - файли працюють на різних платформах, звуки записуються в електронному вигляді без загублення якості.
RA - це аудіофайли підвищеної якості для передачи звуку в Internet, використовуються професіональними Web-вузлами (радіовузлами Internet).
Існують професіональні програми для запису та прослуховування файлів в різних форматах. Одна із кращих програм такого типу називається СoolEdit. Вона дозволяє завантажувати звукові файли практично будь-якого формату, а потім конвертувати їх в залежності від необхідності із одного виду в інший. Адреса сайту, де знаходиться програма СoolEdit: http://www.synrilum.com/cool.htm
Internet - бездонне джерело музичних та текстових аудіофайлів будь-якого ґатунку. Нижче наведені списки найбільш поширених WWW-вузлів, на яких ви зможете знайти, завантажити та прослухати аудіокліпи:
http://suicite.unc.edu/pub/multimedia/sun-sounds/movies/
Музика практично з будь-якого фільму.
http://www.dailywav.com/
На ньому з'являється щоденно новий аудіокліп.
http://www.acm.vivc.edu/rml
Найбільш повне зібрання аудіо- та відеокліпів
Пам'ятайте, що тільки броузери останніх версій підтримують мультимедіа (Netscape або Internet Explorer версії не менше 4.0). При завантаженні та застосуванні аудіо та відеокліпів необхідно пам'ятати про авторське право.
Деяких споживачів влаштовує якість аудіокліпів, що знаходяться в Internet, але більшість бажає робити свої власні.
Особливо легко робити аудіокліпи для користувачів системи Macintosh. Ці комп'ютери поставляються з мультимедійними можливостями, мікрофонами та необхідним програмним забезпеченням.
Коли ви працюєте на IBM PC, то необхідно купити мультимедійний комплект: мікрофон (Microsoft Sound System Kit) для відцифровування звуку. Щоб записати більш складні аудіокліпи напряму, можна з'єднати свою стереосистему із звуковою картою за допомогою стандартного кабелю.
Монтаж аудіокліпа в Web-сторінку.
Існує принаймні три способи монтажу аудіокліпів в Web- систему.
Перший спосіб.
Використання простого HTML посилання на перший звуковий файл, наприклад:
Listen tomg greeting (130k) .
При ініціації мишкою назви аудіофільму завантажується аудіопрогравач, який і озвучує повідомлення. В прикладі у круглих дужках вказаний розмір файлу для того, щоб користувач зміг оцінити час завантаження аудіокліпу.
Другий спосіб.
Характеризується тим, що для введення аудіо- та віделокліпів за допомогою броузера Netscape був спеціально розроблений тег . За його допомогою можна вводити кліпи безпосередньо, як вводять текст чи зображення. При введенні аудіокліпа броузер виводить на екран набір керуючих кнопок, які дозволяють зупинити кліп, перемонтувати, або прослухати з самого початку, наприклад:
ключове стандартні розміри панелі управління кліпом
слово
Тертій спосіб.
Введення звукового файлу за допомогою додатків броузера Internet Explorer. За допомогою таге можна ввести аудіофайл, загрузити його та відтворити аудіосистемою, наприклад:
.
Коли Internet Explorer зупиняється на відповідній сторінці, він спочатку завантажує текст та зображення, потім починає завантажувати файл "myaudio.wav" (аудіокліп в форматі Windows) та автоматично його відтворює на комп'ютері користувача. Кількістю повторень кліпу можна управляти за допомогою ключового слова LOOP. По замовчуванню Internet Explorer демонструє кліп

 
 

Цікаве

Загрузка...