WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Доменна система імен та її структура - Реферат

Доменна система імен та її структура - Реферат


Реферат
на тему:
Доменна система імен та її структура
Цифрова адресація використовується при спілкуванні комп'ютерів, а для споживачів перевага надається іменному найменуванню. Усі прикладні програми Internet дозволяють використовувати інші системи замість числових адрес.
Звичайно, використання імен має свої недоліки. По-перше, необхідно слідкувати, щоб одне і те саме ім'я не було випадково присвоєно двом комп'ютерам. По-друге, необхідно забезпечити перетворення імен на числові адреси, оскільки комп'ютери все-таки працюють з числами (двійковими кодами).
На етапі становлення, коли Internet був невеликою системою, використовувати імена було легко. Центр мережевої інформації (NIC) створив спеціальну службу реєстрації. Заповнений спеціальний бланк надсилався до NIC і заносив вас до списку імен та адрес. Цей файл, що називався HOST (список вузлових комп'ютерів) регулярно розсилався на всі комп'ютери мережі. Використовувались унікальні імена.
Але коли мережа Internet розширилась, розширився і розмір цього файлу. Стало зрозуміло, що високі темпи росту Internet потребують наявності розподіленої інтерактивної системи. Ця система називається "доменною системою імен" (Domain name system, DNS).
Доменна система імен являє собою метод призначення імен шляхом покладання на різні групи користувачів відповідальності за підмножину імен. Кожний рівень імені в цій системі називається доменом. Домени відділяються один від одного крапками, наприклад:
ux.cso.uiuc.edu
nic.ddu.mil.
В імені може бути будь-яке число доменів, не більше п'яти, але це зустрічається дуже рідко. Кожний наступний домен в імені, якщо дивитися зліва направо, важливіший за попередній. Наприклад, в імені ux.cso.uiuc.edu елемент UX - це ім'я реального комп'ютера з IP-адресою. Ім'я цього комп'ютера створено і управляється групою CSO, яка є іменем відділу, де знаходиться комп'ютер. Відділ CSO є відділом університету штату Іллінойс (UIUC), що входить донаціональної групи навчальних закладів (EDU).
Таким чином, домен EDU включає до себе всі комп'ютери навчальних закладів США, домен UIUC.EDU - всі комп'ютери університетів штату Ілліонойс і т.д. (табл. 1).
Таблиця 1
1. Країна - домен 1 рівня
2. Вид діяльності - домен 2 рівня
3. Регіон країни - домен 3 рівня
4. Організація - домен 4 рівня
5. Ім'я ПК - домен 5 рівня
Домени "верхнього рівня" типу EDU були створені, коли була тільки розроблена доменна система. Спочатку було тільки шість доменів вищого рівня, дані про які наведено в табл. 2.
Таблиця 2
Домен Використання
com
edu
gov
mil
org
net Комерційні організації
Навчальні заклади (університети, коледжі і т.д.)
Урядові організації (крім військових)
Військові організації (армія, флот та ін.)
Інші організації
Мережеві ресурси
Коли Internet відносно США стала міжнародною мережею, виникла необхідність надати закордонним країнам можливості контролю за іменами системи, що в ній знаходяться. З цією метою було створено набір дволітерних доменів, які відповідають доменам вищого рівня для цих країн.
Оскільки СА - код Канади, то комп'ютер на території Канади може мати таке ім'я: hockey.guelph.ca.
Загальна кількість кодів країн - 230, комп'ютерні мережі існують приблизно в 150 з них. Перелік кодів країн наводиться в спеціальних довідниках. Він створений Міжнародною організацією зі стандартизації як стандарт ISO 3166.
Можливо доменна система імен виглядає дещо складною, але це є одним з елементів, що забезпечує ефективність та зручність роботи в Internet.
Головна перевага доменної системи полягає в тому, що вона розбиває гігантську всесвітню мережу на множину та підмножину керуючих ланцюгів. Сотні тисяч комп'ютерів працюють в Internet і всі вони мають імена. Ці імена організовані дуже зручним та раціональним способом, що полегшує їх запам'ятовування.

 
 

Цікаве

Загрузка...