WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Глобальна мережа Internet і її основні технологічні характеристики - Реферат

Глобальна мережа Internet і її основні технологічні характеристики - Реферат


Реферат
на тему:
Глобальна мережа Internet і її основні технологічні характеристики
Глобальна мережа Internet є міжнародною інформаційною системою (МІС), де використовуються дискретні мережеві технології. Ці технології базуються на інформаційних законодавчих правилах користування та експлуатації мережі, починаючи від протоколів ТСР/IP, доменної системи імен DNS, розподілення інформаційного ресурсу від FTP до WWW тощо.
Якщо розглядати систему Internet з точки зору технологічного інструментарію обробки МІ, то можна виділити п'ять основних технологічних операцій (характеристик), а саме:
- технологія створення інформаційного ресурсу;
- технологія пошуку інформаційного ресурсу;
- технологія кореспондентського електронного листування;
- технологія кореспондентського замовлення доступу до інформації;
- технологія безпосереднього спілкування.
Ці інформаційні технології пройшли, починаючи з 90-х, десятирічну еволюцію розвитку через сервісні режими роботи Internet (FTP, Telnet, WAIS, Gopher, Archie, WWW). Найкращі інформаційні технології п'ятьох типів реалізовані в системі WWW.
Згідно з системним аналізом супермагістралі Internet, ці п'ять технологій складають основу Internet-технологій (І-технологій). Вони знаходяться на самому вищому щаблі ієрархії технологічних процесів дискретної обробки інформації, акумулюючи в собі чотири технології обробки, що знаходяться в підпорядкованій залежності. Схематично цю ієрархію можна представити на рис.1.
?
I
І-технології
II Інформаційні технології
III Технології макрооперацій
IV Технології команд ЕОМ
V Технології мікрооперацій (такту) ЕОМ
Рис. 1. Ієрархічна схема І-технологій
Для технологій III, IV та V типу досить давно створено формалізовані методи їхнього опису. Для технології макрооперацій (V тип) - це часові діаграми обробки та управління сигналами; для технологій IV та III ґатунку - це автомати управління типу Міли чи Мура тощо.
Досить нагадати, що ці три технології складають схематехнічну модель обробки інформації на апаратному рівні за допомогою програмного управління.
Технології І та ІІ типу являють собою складну систему, що базується на виконанні технологічних операцій ІІІ, IV та V технологій. Опис технологічних операцій формалізованими методами, за прикладом ІІІ, IV та V технологій, був би досить складним та незручним у користуванні. Для формалізації цих технологій запропоновані так звані технологічні таблиці (картки), що прив'язують ці технологічні процеси до команди "Пуск" (Enter) обчислювальної машини або персонального комп'ютера (ПК). Цей метод базується на тому, що будь-яка технологічна операція І та ІІ типу, прив'язана до виконання (набору)якихось дій на ПК, їх виконання після команди "Пуск" і переходу ПК або обчислювальної системи в новий стан. Після аналізу нового стану ПК знову набирається управляюча команда, яка виконується після натиснення клавіші "Пуск" і т.д. до завершення технологічної операції.
Замість клавіші "Пуск" останнім часом використовують керуючі клавіші маніпулятора "Мишка".
Таким чином, технологічну процедуру можна передавати у вигляді наступної таблиці (рис.2).
Назва технологічної процедури

п/п Назва технологічної операції Набір команди на ПК Управляюча клавіша Новий стан ПК Примітка
1 2 3 4 5 6
N-1
N Запуск броузера IE Вибір іконки броузера IE ЛК "Мишка" Вихід на основне меню ІЕ Версія ІЕ 4.0
N+1
Рис.2. Структура технологічної таблиці
Слід відмітити, що для того, щоб уникнути повторень технологічних операцій при виконанні технологічних процедур, можна створювати макротехнологічні операції із своєю назвою, об'єднуючи технологічні операції, що виконують цю процедуру. Наприклад, макротехнологічна операція "Пуск ПК" об'єднує всі технологічні операції з включення та запуску до роботи ПК. Але ця макротехнологічна операція мусить бути хоча б один раз повністю описана в технологічній таблиці.
Охарактеризуємо кожний елемент технологічної таблиці. Елемент (стовпець) 1 задає номер технологічної операції в порядку збільшення від 1 до N. Елемент 2 роз'яснює назву технологічної операції, що потрібно виконати на ПК або обчислювальній машині. Елемент 3 показує, яку конкретно управляючу команду (або декілька команд) потрібно набрати на даному ПК для виконання технологічної операції пункту 2. Елемент 4 робить вибір керуючої клавіші (клавіші виконання). Це може бути клавіша типу "Пуск" (Enter) або керуючі клавіші маніпулятора "Мишка". Елемент 5 таблиці показує, в який наступний стан перейшов ПК після виконання попередньої команди. Елемент 6 роз'яснює деякі деталі виконуваної технологічної операції.
Слід зазначити, що при прецизійних та складних пошуках інформації, постає окремо системна задача створення (синтезу) ієрархічної побудови елементів 2 технологічної процедури, тобто генерації технологічних операцій. Для цієї мети потрібно скласти системний алгоритм пошуку інформації у вигляді блок-схем. Приклад такого алгоритму приведено на рис.3.
1. Запуск ПК (ЕОМ) в роботу
2. Вибір та завантаження типової ОС
3. Вибір та завантаження типового браузера
4. Вибір та завантаження типової пошукової машини
5. Організація пошуку інформаційного ресурсу
7. Реєстрація результатів пошуку
Рис. 3. Алгоритм організації технології пошуку інформації

 
 

Цікаве

Загрузка...